Praėjus savaitei po teroro išpuolio Maskvoje Kremlius ir toliau tikina, jog Ukraina yra su tuo susijusi, o tai demonstruoja V. Putino siekį didinti įtampą Ukrainos fronte, įsitikinusi politologė Hanna Notte.
Jos teigimu, V. Putinas planuoja stiprinti puolimą Ukrainoje ir didinti šios šalies bombardavimų kiekį. Tai taip pat leis pademonstruoti paprastiems Rusijos gyventojams, kad tie kurie tariamai kenkia šalies interesams bus „nubausti“.
„Tai taip pat nukreiptų dėmesį nuo saugumo tarnybų negebėjimo užkardyti išpuolį ir, tikėtina, sukeltų dar didesnį karo palaikymą“, – aiškina ekspertė.
H. Notte teigimu, V. Putinas buvo pasirengęs stiprinti spaudimą Ukrainai tiek fronte, tiek ir užnugaryje, net ir be teroro išpuolio Maskvoje. Tai jau buvo matyti po jo „perrinkimo“ dar vienai kadencijai.Rusija šiuo metu yra sukaupusi persvarą prieš ukrainiečius tiek karių, tiek ir ginkluotės kiekiu. Situacija Kremliui palankesnė dar ir dėl to, kad Vakaruose, konkrečiai čia reiktų paminėti JAV, kilo tam tikras sąmyšis dėl karinės pagalbos Ukrainai. Todėl artėjantys keli mėnesiai gali būti „unikali proga“ surengti puolimą.
Ekspertės šaltinių duomenimis, viena iš dabartinio Rusijos įžūlaus elgesio tarptautinėje arenoje priežasčių yra „silpna“ Vakarų reakcija. Pavyzdžiui, net ir praėjus dviem metams po didelio masto karo Europoje pradžios, žemyne vis dar „ruošiamasi ryžtingiems veiksmams“. Maža to, artėjantys prezidento rinkimai JAV apribojo Vašingtono pagalbą Ukrainai.
Taivanas sunerimo dėl pagalbos Ukrainai
„The New York Times“ taip pat pažymima, jog tarp šalių, kurios ragina JAV nutraukti vidaus peštynes ir suteikti Ukrainai karinę pagalbą, atsirado netikėtas naujas dalyvis – Taivanas.
Taivano politikai mano, kad tai padėtų sulaikyti Kiniją nuo puolimo, nes pademonstruotų amerikiečių patikimumą laikantis savo įsipareigojimų.
Taivano užsienio reikalų ministras Josephas Wu pareiškė, kad JAV atsisakymas suteikti karinę pagalbą Ukrainai leis Kinijai sustiprinti propagandą, kad Vašingtonas nėra patikimas sąjungininkas.
Taivano atstovo teigimu, jeigu Rusijai pavyks okupuoti didelę Ukrainos teritoriją, tai bus vertinama kaip autoritarinių valstybių pergalė, ir tuomet Kinija, matydama degraduojančią JAV sprendimų priėmimo sistemą, gali priimti tai kaip silpnumo požymį ir Rusijos strategijos pasiteisinimą. O tai reiškia, kad Kinija gali pabandyti užpulti salą, tikėdamasi panašaus rezultato.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!