• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Fošmarko pirmasis reaktorius sustabdytas paėmus vieno iš trijų reaktoriaus išorinį korpusą gaubiančių kaučiuko plokščių pavyzdį ir nustačius, kad jos nebe tokios elastingos kaip reikėtų, naujienų agentūrai AFP teigė Fošmarko jėgainės operatoriaus FKA atstovas žiniasklaidai Claesas-Inge Anderssonas (Klaesas Ingė Andersonas).
"Kaučiukas sukietėjo <...> jis turi būti elastingas", - aiškino C.I.Anderssonas.
Rytinėje Švedijos pakrantėje veikiantis reaktorius bus tyrinėjamas toliau.
Dėl tos pačios problemos apžiūrimas ir panašus į pirmąjį antrasis Fošmarko reaktorius, nors vėliau pradėjusio veikti reaktoriaus stabdyti nenumatoma.
Pasak C.I.Anderssono, kol kas nežinoma, kada Fošmarkas-1 vėl pradės gaminti elektros energiją.
Reaktorius sustabdytas po to, kai šios savaitės pradžioje viešumon iškilo skandalinga vidinė ataskaita apie saugos standartus Fošmarke, viešai paskelbta praėjus tik pusmečiui po rimto incidento jėgainėje.
Ataskaitoje prasta elektrinės sauga kaltinama dėl virtinės "mirtimi galėjusių baigtis nelaimingų atsitikimų", įskaitant azoto dujų nuotėkį, atvejį, kai darbininkai tvarkė elektros laidus neatjungę srovės, kritimus darbo vietoje ir blaivumo patikrinimo nepraėjusių darbuotojų išsiuntimą namo.
2006 metų liepos 25 dieną dėl trumpojo jungimosi nutrūkus elektros energijos tiekimui ir automatiškai neužsivedus dviem iš keturių atsarginių dyzelinių generatorių, iš dalies aprūpinančių energija reaktoriaus aušinimo sistemą, kuri neveikė apie 20 minučių, Fošmarkas-1 buvo nedelsiant išjungtas.
Kai kurių ekspertų vertinimais, tąkart tik per plauką pavyko išvengti lydymosi proceso reaktoriaus viduje, galėjusio baigtis katastrofa.
Dėl šio incidento valdžios institucijos laikinai sustabdė penkis iš dešimties Švedijos reaktorių, kad patikrintų jų saugą ir techninę priežiūrą. Kai kurie minėtųjų reaktorių neveikė kelis mėnesius.
Švedijos branduolinės energijos inspektoratas kreipėsi į prokurorus prašydamas ištirti, ar reaguodama į Fošmarko jėgainės veiklos sutrikimus FKA nepažeidė įstatymų.
Penktadienį prokuroras paskelbė pradedantis pirminį tyrimą dėl to, ar FKA tinkamai likvidavo incidentą.
Branduolinėse jėgainėse pagaminama beveik pusė Švedijos suvartojamos elektros energijos.
Šalyje pradėjus įgyvendinti planą per artimiausius 30 metų arba laikotarpį, iki baigsis reaktorių gyvavimo laikas, atsisakyti branduolinės energijos, nuo 1999 metų buvo uždaryti du iš 12 branduolinių reaktorių.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų