Jei lyderiaujančios pasaulio valstybės ir įgyvendins visus savo pažadus dėl anglies dvideginio išmetimo į atmosferą sumažinimo, tai vis viena neužkirs kelio katastrofiškam klimato atšilimui, teigiama Kopenhagos susitikimo išvakarėse paskelbtoje studijoje.
Teigiama, kad net tokiu atveju, jei valstybės įgyvendins ambicingiausius savo planus dėl emisijų sumažinimo, tai vis viena neapsaugos nuo to, kad iki šio amžiaus pabaigos vidutinė temperatūra pasaulyje išaugs 3,5 laipsnio pagal Celsijų. Tai reiškia, kad nemaža dalis teritorijų taps negyvenamos.
Jungtinių Tautų pareigūnas, atsakingas už klimato kaitą, ragina valstybes Kopenhagos susitikimo, kuris truks porą savaičių, metu dar labiau padidinti savo įsipareigojimus. „Kopenhaga turi būti posūkio taškas. Mokslininkų bendrija mums pareiškė, kad turime nuo 5 iki 10 metų, kad imtume mažinti augančias emisijas“ – teigė Yvo de Boeras.
Potsdame (Vokietija) veikiantis Poveikio klimatui institutas teigia, kad, jei šalys apsistos prie dabartinių savo pažadų, tai anglies dvideginio emisijos dar augs iki pat 2040 metų. O tai reiškia, kad amžiaus pabaigoje vidutinė temperatūra tikrai išaugtų daugiau nei 2 laipsniais.
Liepą pasaulio valstybės buvo susitarusios apriboti klimato kaitą, kad vidutinės temperatūros pokytis neviršytų 2 laipsnių skaičiuojant nuo ikipramoninio laikotarpio lygio.
Skelbiama, kad iki 2020 metų būtina sumažinti anglies dvideginio emisijas iki 44 mlrd. tonų. Tuo tarpu pagal dabartinius pažadus šalys kitąmet emisijas siekia apriboti tik iki 47 mlrd. tonų.
Dauguma ekspertų teigia, kad žymiai didesnius įsipareigojimus kovoje su klimato kaita turi prisiimti JAV ir Kinija.