Sprogimo metu į laivą ėmė veržtis vanduo, todėl buvo užtvindytas variklių skyrius, pranešė laivo atstovas. Jis pridūrė, kad tiksli sprogimo priežastis kol kas nežinoma.
Pastaraisiais mėnesiais paslaptingų sprogimų banga smogė keliems naftos tanklaiviams, anksčiau užsukusiems į Rusijos uostus.
Po šių įvykių laivų savininkai pradėjo tikrinti savo tanklaivių korpusus – naudodami povandeninius narus ir robotus, ieškojo galimų minų.
Nuo balandžio mėn. „Vilamoura“ du kartus lankėsi Rusijos naftos terminaluose, kad paimtų Kazachstano, o ne Rusijos naftą.
Sprogimo metu aplinka nebuvo užteršta, o visi įgulos nariai liko sveiki, nurodė atstovas.
Sprogę laivai buvo užsukę į Rusijos uostus
Pasak jūrų rizikos konsultacinės bendrovės „Vanguard Tech“, nuo metų pradžios sprogimai įvyko dar keturiuose laivuose. Visi jie neseniai buvo užsukę į Rusijos uostus, pažymėjo bendrovė.

Nuo tada, kai Maskva pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, Kyjivas nuolat siekia pakenkti Rusijos energetikos infrastruktūrai. Vasarį Ukrainos dronai atakavo Kaspijos naftotiekio konsorciumo jungtį, per kurią transportuojama apie 80 proc. Kazachstano naftos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!