• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Spaudžiama Jungtinių Valstijų ir Europos Sąjungos (ES), Somalio vyriausybė pareiškė, jog įgyvendindama savo susitaikymo ir valstybės kūrimo politiką, ji pasirengusi bendradarbiauti su nuosaikių pažiūrų islamistais.
"Mūsų politika yra taikinamoji. Mūsų durys atviros, ir mes sveikinsime visas Somalio partijas, norinčias prisijungti prie nacionalinės administracijos", - sakė vyriausybės atstovas spaudai Abdirahmanas Dinari (Abdirahmanas Dinaris).
"Islamistai laukiami (vyriausybėje), jei sudės ginklus, atsisakys smurto ir pademonstruos ryžtą prisijungti prie mūsų pastangų atstatyti šalį", - pridūrė jis.
A. Dinari sakė, kad vyriausybė nebendradarbiaus su islamistais, kurie susiję su Osamos bin Ladeno tinklu "al Qaeda".
"Mes tikrinsime duomenis. Jei asmuo bus susijęs su "al Qaeda" ar kitomis ekstremistų grupuotėmis, jis nebus amnestuotas ir negalės dirbti vyriausybėje", - sakė jis.
Ir Vašingtonas, ir šalies vyriausybė ne kartą tvirtino, kad Somalio islamo teismų taryba nėra "homogeniška" ir ją sudaro ir griežtosios linijos, ir nuosaikių pažiūrų dvasininkai.
Savaitgalį aukščiausio rango JAV diplomatas Afrikoje Jendayi Frazeris (Džendajis Freizeris) susitiko su Somalio ministru pirmininku Ali Mohamedu Gedi (Aliu Mohamedu Gedžiu) bei parlamento pirmininku Sherifu Hassanu Sheikhu Adenu (Šerifu Hasanu Šeichu Adenu), kuriuos paragino pradėti derybas su "nuosaikiais" islamistais.
Briuselyje 27-ios ES valstybės praėjusią savaitę nurodė, kad nuosaikių pažiūrų islamistai turėtų būti pakviesti dirbti Somalio vadovybėje ir tai leistų "tęsti mūsų paramą šalies vyriausybei".
Mogadiše savaitgalį smurtas pareikalavo keturių gyvybių. Trys žmonės žuvo praėjusią naktį, kai ginkluoti nusikaltėliai užpuolė Etiopijos ir Somalio karių stovyklą pietinėje Mogadišo dalyje.
Šeštadienį Etiopijos ir Somalio jungtinės pajėgos nukovė berniuką, kuris dalyvavo demonstracijoje prieš Adis Abebos pajėgas ir nusiginklavimą.
Jungtinės pajėgos praėjusią savaitę išstūmė islamistus iš Kismajo, jų paskutinės citadelės, esančios už maždaug 500 km į pietus nuo sostinės Mogadišo, priversdamos juos ieškoti prieglobsčio pasienyje su Kenija esančiuose krūmynuose.
Etiopijos pajėgų buvimas Mogadiše pastarosiomis dienomis pakurstė gatvių protestus, kurie rodo augantį nepasitenkinimą etiopais, kuriuos dauguma somaliečių laiko istoriniais priešininkais.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų