• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Slovėnija ketvirtadienį pranešė, kad uždraus dviem kraštutinių dešiniųjų pažiūrų Izraelio ministrams įvažiuoti į šalį.

Slovėnija ketvirtadienį pranešė, kad uždraus dviem kraštutinių dešiniųjų pažiūrų Izraelio ministrams įvažiuoti į šalį.

REKLAMA

Slovėnų pareigūnai teigė, kad tai pirmas toks atvejis Europos Sąjungoje (ES). 

Izraelio kraštutinių dešiniųjų finansų ministras Bezalelis Smotrichas ir nacionalinio saugumo ministras Itamaras Ben Gviras bus paskelbti persona non grata, sakoma vyriausybės pareiškime. 

Vyriausybė kaltino, kad jie savo „genocidiniais pareiškimais“ kursto „kraštutinį smurtą ir rimtus palestiniečių žmogaus teisių pažeidimus“.

REKLAMA
REKLAMA

Birželį Australija, Kanada, Jungtinė Karalystė (JK), Naujoji Zelandija ir Norvegija įvedė panašias sankcijas B. Smotrichui ir I. Ben Gvirui, pagrindiniams koalicijos partneriams Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu vyriausybėje.

REKLAMA

I. Ben Gviras ir B. Smotrichas sulaukė tarptautinės kritikos dėl savo griežtos pozicijos apie karą Gazos Ruože ir komentarų apie nausėdijas okupuotame Vakarų Krante, kitoje palestiniečių teritorijoje.

B. Smotrichas, kuris pats gyvena nausėdijoje okupuotame Vakarų Krante, remia nausėdijų plėtrą ir ragino aneksuoti šią teritoriją.

„Tai pirmoji tokio pobūdžio priemonė ES“, – apie draudimą sakė Slovėnijos užsienio reikalų ministrė Tanja Fajon. 

REKLAMA
REKLAMA

Slovėnijos prezidentė Nataša Pirc Musar gegužės 21 dieną kreipdamasi į Europos Parlamentą paragino ES imtis ryžtingesnių veiksmų ir pasmerkė Izraelio veiksmus Gazos Ruože kaip genocidą.

Gegužę Slovėnija buvo viena iš šešių Europos valstybių, kurios pareiškė, kad „griežtai nepritaria bet kokiems demografiniams ar teritoriniams pokyčiams“ Gazos Ruože, Izraeliui paskelbus apie planus išplėsti karines operacijas palestiniečių teritorijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pernai Slovėnija pripažino Palestinos valstybę ir tapo dar viena tai padariusia Europos valstybe po Airijos, Norvegijos ir Ispanijos. Slovėnija iš dalies taip padarė, smerkdama Izraelio vykdomus Gazos Ruožo bombardavimus po 2023-iųjų spalio 7-osios beprecedenčio palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ išpuolio prieš Izraelį. 

Palestiniečių valstybingumą pripažino beveik 150 pasaulio šalių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų