N. Farage neseniai taip pat buvo kritikuojamas už tai, nes pareiškė, kad Vakarai išprovokavo Rusijos agresiją prieš Ukrainą.
Jo įsitikinimu, taikos labui V. Zelenskis turėtų persvarstyti siekį susigrąžinti visas rusų užgrobtas žemes.
„Na, Ukrainoje gali nelikti jaunų vyrų“, – pakomentavo jis.
N. Farage‘as mano, kad reikėtų aktyvesnių tarpininkų pastangų Ukrainos ir Rusijos derybose. Anot jo, sąjungininkai nerealiai remia V. Zelenskio tikslą išstumti rusus atgal į Rusiją, tačiau anot jo, pavyzdžiui, Krymo teritoriją susigrąžinti gali būti „neįtikėtinai sunku“.
Vis dažniau kalbama apie Ukrainos ir Rusijos taikos formulę. Kandidatui į prezidentus Donaldui Trumpui buvo pasiūlyta strategija, kaip užbaigti karą Ukrainoje. Ukraina ne kartą yra sakiusi, kad karas gali baigtis tik Ukrainos sąlygomis.
Karas tęsiasi dvejus metus
Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!