• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pasidžiaugė, kad kitą savaitę prasidės derybos dėl jo šalies įstojimo į Europos Sąjungą.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pasidžiaugė, kad kitą savaitę prasidės derybos dėl jo šalies įstojimo į Europos Sąjungą.

REKLAMA

Derybomis pradedamas ilgus metus truksiantis reformų procesas, kol galiausiai Ukraina taps bloko nare. 

„Milijonai ukrainiečių, o iš tiesų – ištisos mūsų žmonių kartos, įgyvendina savo europinę svajonę. Ukraina sugrįžta į Europą, kuriai priklausė šimtmečius, kaip visateisė Europos bendruomenės narė“, – socialiniame tinkle sakė V. Zelenskis. 

ES patvirtino, kad antradienį pradės narystės derybas su Ukraina ir Moldova

Penktadienį Europos Sąjungos (ES) šalys oficialiai pritarė, kad kitą savaitę būtų pradėtos derybos dėl narystės su Ukraina ir Moldova, tai – svarbus įvykis abiem šalims pradedant ilgą kelią į narystę bloke.

ES ministrai antradienio popietę Liuksemburge pradės derybas pirmiausia su Ukraina, o paskui su Moldova, pranešė pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA

Ukraina pateikė prašymą įstoti į 27 valstybių bloką po Rusijos 2022 m. pradėtos invazijos, ja pasekė kaimynė Moldova.

Prasidėjusios derybos abiem buvusioms sovietinėms valstybėms bus tik daugelį metų truksiančio reformų proceso pradžia, kol jos pagaliau galės tapti narėmis.

REKLAMA

ES lyderiai dar gruodį sutiko pradėti derybas su karo draskoma Ukraina ir Moldova, tačiau norint iš tikrųjų jas pradėti, bloko narės dar turėjo oficialiai suderinti šį procesą. ES vykdomoji valdžia šį mėnesį valstybėms narėms pranešė, kad Ukraina ir Moldova atitinka visus kriterijus, reikalingus deryboms pradėti.

ES spartina procesą dėl Ukrainos narystės baimindamasi, kad liepą pirmininkavimą ES perimanti Vengrija gali stabdyti pažangą. Su Rusija labiausiai iš visų ES narių draugaujanti Vengrija sako, kad per savo pirmininkavimo pusmetį neketina rengti jokių tolesnių derybų su Ukraina.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos karas Ukrainoje atgaivino ES pastangas priimti naujas nares, iki tol daugelį metų šalys, ypač Vakarų Balkanų, nepadarė jokios pažangos, siekdamos įstoti.

2023 m. gruodį ES suteikė kandidatės statusą dar vienai buvusiai sovietinei Rusijos kaimynei - Sakartvelui. ES taip pat patvirtino stojimo derybas su Bosnija ir pradėjo tokias derybas su Serbija, Juodkalnija, Albanija ir Šiaurės Makedonija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų