JAV įsikūręs Žmogaus teisių Šiaurės Korėjoje komitetas antradienį paskelbė ataskaitą, kurią sudarė apklausęs 60 buvusių kalinių ir sargybinių. Į ataskaitą taip pat įtrauktos palydovinės nuotraukos, kuriose, pasak komiteto, matyti sunkiųjų darbų kalėjimai ir priverstinio darbo stovyklos.
Ataskaitoje teigiama, kad stovyklose už šeimos narių politinius nusikaltimus kalinami ir kiti šeimos nariai. Kalinamoms moterims, kurios nelegaliai išvyko į Kiniją, ten pastojo ir buvo grąžintos į Šiaurės Korėją, prievarta atliekami abortai ir žudomi jų jau gimę kūdikiai.
Komitetas teigia, kad Šiaurės Korėjos kalinimo stovyklos buvo įkurtos šeštajame XX a. dešimtmetyje pagal sovietų bloko gulagų pavyzdį. Stovyklos skirtos bausti „neteisingai mąstančius“ ir tuos, kurie priklauso „neteisingai politinei klasei“ ar religijai. Pasak komiteto, į Pietų Korėją pasprukę Šiaurės Korėjos saugumo agentūros pareigūnai mano, kad stovyklose kalinama nuo 150 iki 200 tūkst. žmonių. Šiaurės Korėjoje iš viso gyvena apie 24 mln. žmonių. Komitetas ragina šalies valdžią įsileisti Raudonojo Kryžiaus atstovus ir panaikinti kalinimo stovyklas.
Komitetas praneša, kad jo ataskaitos duomenys paneigia Jungtinių Tautų žmogaus teisių tarybai 2009 metų gruodžio mėnesį Šiaurės Korėjos padarytą pareiškimą, kad šalyje nėra politinių kalinių.
Žmogaus teisių Šiaurės Korėjoje komiteto vadovas teigia, kad Pchenjanas nebegali nuslėpti tiesos apie politinius kalinius, nes apie tai pasakoja iš šalies pasprukę žmonės. Šiuo metu iš Šiaurės Korėjos yra išvykę apie 30 tūkst. žmonių, o prieš dešimtmetį jų buvo tik apie tris tūkstančius.