Komunistinė Šiaurės Korėja pareiškė naikinanti visus karinius ir politinius susitarimus su Pietų Korėja, esą ji turi priešiškų ketinimų, rašo BBC.
Valstybinėje žiniasklaidoje sklando pamąstymai, jog Pietų Korėja privedė tarpusavio santykius iki karo slenksčio.
Seulas išreiškė apgailestavimą dėl tokio sprendimo, o JAV tokį žingsnį pavadino „nenaudingu“.
Dvišaliai santykiai pablogėjo į valdžią Pietų Korėjoje atėjus prezidentui Lee Myung-bakui, kuris laikosi griežtesnės pozicijos šiaurinės kaimynės atžvilgiu.
Vienas iš susitarimų, kurį Šiaurės Korėja ketina „mesti į šiukšlių dėžę“, yra susijęs su jūrine siena Geltonojoje jūroje. 1999 ir 2002 metais tarp abiejų šalių jūrinių pajėgų dėl de facto sienos vyko kruvini susirėmimai.
„Visi priimti susitarimai dėl politinės ir karinės konfrontacijos tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos nutraukimo bus anuliuoti“, – paskelbė Korėjos taikaus susivienijimo komitetas.
Jo teigimu, situacija Korėjos pusiasalyje pasiekė tokią ribą, kai jau „nebegalima santykių nei pagerinti, nei grąžinti į pradinę būklę“.
Šiaurė mėtėsi retorinėmis strėlėmis dėl Pietų Korėjos prezidento pažado, jog laisvas pagalbos tiekimas į šiaurę bus sustabdytas, jei Šiaurės Korėja neatsisakys savo branduolinių ginklų programos.
Manoma, jog tokiais žingsniais Šiaurės Korėja bando konfrontuoti su pietine kaimyne ir įgyti daugiau derybinės galios su JAV administracija.
Labiau pesimistinis scenarijus žada net vietinės reikšmės karinius susirėmimus.
Tuo tarpu Pietų Korėjos pareigūnai pareiškė „gilų apgailestavimą“ ir paragino šiaurinę kaimynę priimti kvietimą dialogui.