Po to, kai Kosovas sekmadienį paskelbė apie nepriklausomybę, Rusija paragino sušaukti skubų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį, kuriame būtų panaikintas esą neteisėta bei niekinė deklaracija. Tačiau, kaip praneša BBC, Saugumo Tarybai susitarti nepavyko.
Po susitikimo, 7 Vakarų valstybių – Belgijos, Prancūzijos, Italijos, Didžiosios Britanijos, Kroatijos bei Vokietijos – vardu kalbėjęs belgų ambasadorius prie JT Johanas Verbeke pareiškė apgailestaująs dėl nepavykusios mėginimo pasiekti konsensusą. Tačiau, jo teigimu, tokia aklavietė buvo akivaizdi jau prieš keletą mėnesių ir būtent dėl to užkirto bet kokią galimybę pasiekti susitarimą dėl Kosovo ateities derybų keliu.
Ambasadorius dar kartą pabrėžė, kad Kosovo atvejis yra unikalus ir tarptautinio precedento nesukuria. Jo nuomone, Kosovo nepriklausomybė buvo neišvengiamas žingsnis, apsaugojęs tarptautinę bendruomenę nuo tolimesnės įtampos augimo regione bei galimų smurto protrūkių. Kaip žinia, buvo baiminamasi, jog ilgiau atidėliojant Kosovo nepriklausomybę, neapsikentę etniniai albanai, kurie provincijoje sudaro daugumą, griebsis smurto ir taip išprovokuos atsakomąją Belgrado reakciją, galinčią destabilizuoti Balkanus.
Tuo tarpu Rusija teigia, kad Kosovo nepriklausomybė skatins nestabilumą, įtampą bei etninį smurtą Balkanuose. Be to, Kremlius ne kartą užsiminė, kad Kosovo atvejis leidžia nepriklausomybės siekti ir separatistinėms Gruzijos respublikoms – Abchazijai bei Pietų Osetijai. Tiesa, Kremlius pamiršta, kad tuomet tokią pat teisę įgytų ir Čečėnija.