„Šiandien uždėjau veto... įstatymui, kuris savo esme yra rusiškas ir kuris prieštarauja mūsų Konstitucijai“, – pažymėjo ji per televiziją transliuotame pareiškime, kalbėdama apie įstatymo projektą, kurį kritikai apibūdina kaip panašų į Rusijos teisės aktus, naudojamus disidentams nutildyti.
Antradienį Sakartvelo parlamentas trečiuoju, galutiniu, svarstymu priėmė prieštaringai vertinamą įstatymą, kuris smerkiamas kaip panašaus represinio teisės akto Rusijoje dėl „užsienio agentų“, kuriuo Maskva slopina kritikus ir siekia užgniaužti nepriklausomą žiniasklaidą, analogas.
Buvusioje sovietinėje respublikoje, kurioje dauguma gyventojų nori įstoti į ES ir NATO bei yra griežtai nusiteikę prieš Kremlių, šis žingsnis skaldo visuomenę, rodo viešosios nuomonės apklausos.
Prasidėjo antivyriausybiniai protestai, o parlamente tarp opozicijos įstatymų leidėjų ir valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ narių net kilo muštynės.
Pati partija siekia protestuotojus pavaizduoti kaip smurtaujančią minią. Ji tvirtina, kad yra pasiryžusi prisijungti prie ES, ir aiškina, kad įstatymo projektu siekiama padidinti pilietinių grupių finansavimo iš užsienio skaidrumą.
Įstatymui įsigaliojus, visos nepriklausomos nevyriausybinės ir žiniasklaidos organizacijos, gaunančios daugiau kaip 20 proc. savo lėšų iš užsienio, turės užsiregistruoti kaip „organizacija, veikianti pagal užsienio valstybės interesus“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!