• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Čekijos saugumo ir žvalgybos tarnyba (BIS) prieš keletą dienų paskelbė savo kasmetinę ataskaitą, kurioje sakoma, jog Rusijos specialiosios tarnybos aktyviai siekia paveikti Čekijos visuomenės nuomonę dėl Amerikos priešraketinio skydo elementų dislokavimo šioje šalyje.

REKLAMA
REKLAMA

BIS duomenimis, nuo 2007 metų rusų agentai siekė užmegzti ryšius ir prasismelkti į pilietinės visuomenės struktūras, politines organizacijas ir žiniasklaidos priemones, pajėgias paveikti visuomenės nuomonę.

REKLAMA

Lenkijoje politikų ir visuomenės požiūris į projektą iš esmės palankus, o Čekijos vyriausybei kol kas nepavyko įtikinti gyventojų dėl Amerikos priešraketinio skydo. Nėra net garantijų, kad sutartį, kurią dėl šio skydo pasirašė Čekijos vyriausybė ir prezidento George‘o W.Busho administracija, ratifikuos dauguma Čekijos parlamento narių.

REKLAMA
REKLAMA

Žvalgybininkų ataskaita paskelbta praėjus kelioms dienoms, kai Čekija pasirašė antrąją sutartį dėl radiolokatoriaus statybos už 50 km į pietvakarius nuo Prahos. Varšuva taip pat jau baigė derybas su Vašingtonu dėl priešraketinių įrenginių Lenkijoje.

BIS jau ne kartą perspėjo apie rusų agentų, Čekijoje veikiančių jau daugiau kaip 60 metų, suaktyvėjimą. Šių metų ataskaitoje pasakyta itin konkrečiai: „Rusijos šnipinėjimo veikla Čekijos Respublikoje šiuo metu ypač intensyvi.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar pavasarį laikraštis „Lidove noviny“ pranešė, kad piliečių judėjimą „Ne bazėms“ finansuoja rusų specialiosios tarnybos.

Platesniu mastu Rusijos specialiosios tarnybos siekia sudaryti įspūdį, kad Europoje vyksta nacizmo reabilitavimas, menkinamas SSRS vaidmuo sutriuškinant nacizmą, o visam tam pritaria Europos Sąjunga ir NATO.

BIS užfiksavo ir rusų žvalgų suaktyvėjimą ekonomikos srityje ir perspėjo apie pernelyg didelę šalies priklausomybę nuo Rusijos energetikos išteklių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų