• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai palygino, kodėl Izraeliui, skirtingai nei Ukrainai, sėkmingai pavyksta atmušti oro atakas. Pasak analitikų, Izraelis yra palankesnėje geografinėje padėtyje nei Iranas, kuris balandžio 14 d. naktį surengė didžiulę raketų ir dronų ataką

19

JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai palygino, kodėl Izraeliui, skirtingai nei Ukrainai, sėkmingai pavyksta atmušti oro atakas. Pasak analitikų, Izraelis yra palankesnėje geografinėje padėtyje nei Iranas, kuris balandžio 14 d. naktį surengė didžiulę raketų ir dronų ataką

REKLAMA

Dėl palankios geografinės padėties Izraelio oro gynybos pajėgos iš anksto pamatė priešo raketas ir dronus ir turėjo laiko juos neutralizuoti. 

Trys esminės priežastys

Iranas ir Rusija naudoja panašią taktiką, rengdami oro atakas, tačiau Izraeliui atremti išpuolius sekasi geriau nei Ukrainai. Balandžio 14-osios naktį Izraeliui pavyko numušti 99 proc. oro taikinių – iš viso 320. 

Tuo metu Ukrainos priešlėktuvinės gynybos pajėgų geriausias raketų numušimo rodiklis yra „ne toks sėkmingas“, teigia ISW analitikai. Jie išskyrė tris abiejų šalių skirtumus, pagal kuriuos galima paaiškinti gynybos efektyvumo skirtumus.

REKLAMA
REKLAMA

Pirma, Izraelis yra šiek tiek palankesnėje geografinėje padėtyje. Irano raketos ir dronai turėjo nuskristi 1 000 km, kad pabandytų pataikyti į taikinį. Kartu jos skrido virš daugelio kitų šalių (Jordanijos, Sirijos, Irako) ir tai suteikė papildomų galimybių jas numušti. Tuo metu Ukraina turi bendrą sieną su Rusija, todėl oro atakų laikas yra per trumpas.

REKLAMA

Antra, Izraeliui atremti Irano puolimą padėjo jo sąjungininkų – JAV ir Didžiosios Britanijos – naikintuvai. Dėl to pavyko neutralizuoti dalį grėsmių dar ore.

Trečia, Izraelio priešlėktuvinės gynybos pajėgos yra gerai pasirengusios atremti oro atakas – jos yra apmokytos ir turi pakankamai raketų priešo sviediniams numušti. Tuo metu Ukrainos galimybės yra ribotos dėl vėluojančios JAV karinės pagalbos ir ribotos kitų partnerių paramos, padarė išvadą analitikai.

Net komentuoti ISW pezenas juokinga.Visu pirma,tai Ukraina niekada nebuvo sitiek militarizuota kaip Izraelis.Visu antra,tai Ukraina jau trecius metus kariauja rimta kara,su viena galingiausiu Pasaulio valstybiu ir dar savo teritorijoje,kai tuo tarpu Izraelis tik kelis menesius kariauja zaislini kara,pries basus,tik automatais ginkluotus arabus ir net ne savo teritorijoje.Visu trecia,Iranas su Izraeliu neturi sienu,todel tie mopedai skrenda ilgai ir nuobodziai,kai tuo tarpu RF su UA ne tik turi ilgiausia siena,bet ir 1/5 UA teritorijos yra okupavusi.Visu ketvirta,tai keliu Irano mopedu gal nelyginkime su balistinemis ir sparnuotomis raketomis,juolab,kai RF uzleidzia viska kartu ir balistines,ir sparnuotasias raketas,ir dar spieciu mopedu,kad perkrautu UA oro gynybos sistemas ir pasiektu norima tiksla.Visu penkta,tai Izraeliui daug padejo JAV,GB ir kitu sajungininkiu aviacija,net Omanas,per kurio teritorija mopedai skrido,juos numusinejo,net 3 Omano zmones nuo nuolauzu zuvo.Tuo tarpu NATO aviacija niekada nesaugojo UA oro erdves,mat bijo eskaluoti konflikta,o Lenkija ir Rumunija,niekada nieko rusisko nenumuse savo teritorijoje,o kam,juk ne juos atakuoja,o i UA tegu skrenda.Vienu zodziu,net lygint ko nera,jei Izraelis vakaru myliausias vaikas,tai Ukraina kaip pamotes raganos uzguita naslaite.
Lupt zydus kiek galima labiau taip bus visam pasauliui geriau, nes zydai buvo yra ir bus didelis blogis kaip ir xaxolai
pedokoncervu beretinio vatniko persmirdusio ozio myzalu zodi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų