Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs Rusijos desantininkų pajėgų vadas, pulkininkas-generolas Vladimiras Šamanovas pareiškė, kad aktyvūs karo veiksmai Ukrainoje tęsis nuo 5 iki 10 metų. Jis taip pat akcentavo, kad „žmonės, kurie galvojo, kad mus ten su gėlėmis pasitiks – klydo“.

Buvęs Rusijos desantininkų pajėgų vadas, pulkininkas-generolas Vladimiras Šamanovas pareiškė, kad aktyvūs karo veiksmai Ukrainoje tęsis nuo 5 iki 10 metų. Jis taip pat akcentavo, kad „žmonės, kurie galvojo, kad mus ten su gėlėmis pasitiks – klydo“.

REKLAMA

„Vieningoji Rusija“ partijos narys konkrečiai nepasakė, kas yra tie „asmenys, kurie tikėjosi, kad rusus Ukrainoje pasitiks su gėlėmis“, tačiau pareiškė, kad „tai buvo viena iš pagrindinių klaidų, kurią mes pajutome per pirmas penkias paras“.

Jis taip pat pažymėjo, kad karo eiga ir baigtis daug priklausys nuo aplinkinių valstybių įtakos procesui – ypač Lenkijos ir Baltijos šalių, kurios turi interesą išsaugoti Ukrainą.

Klausiamas, ar jis mato dabartinę Ukrainą Rusijos Federacijos sudėtyje, rusų generolas retoriškai paklausė: „Ar mums to reikia?“ Jo manymu, Rusijai užtenka okupuoto Krymo ir „100 proc. sąjungininkių Donecko ir Luhansko liaudies respublikų“. Generolo manymu, Ukrainoje bus labai sunku vykdyti Rusijos užsibrėžtus „denacifikacijos“ ir „demilitarizacijos“ tikslus.

REKLAMA

Generolas V. Šamanovas – vienas iš žymiausių Rusijos karo sistemos veikėjų, vienas iš pagrindinių vadų karų Čečėnijoje metu, rašoma „Meduza“. Žmogaus teisių apsaugos organizacijos įvardija jį atsakingu už taikių gyventojų mirtis ir sulaikytųjų kankinimus. Netgi dabartinės Čečėnijos vado, Kremliaus statytinio Ramzano Kadyrovo šalininku vadinamas ombudsmenas Nurdi Nuchažijevas yra sakęs, kad Šamanovą galima gretinti kartu su generolu Jermolovu, kuris tikslingai naikino Čečėnijoje viską, kas gyva savo kruviname kelyje“.

Ukrainos prezidento administracijos patarėjas Oleksijus Arestovyčius įvertino tokį buvusio aukšto rango Rusijos kariuomenės rango komentarą ir pareiškė, kad tai yra perspėjimas visiems Vakaruose, kurie galvoja, kad naujos paliaubų su Rusija sutartys kažką iš esmės pakeis.

Perspėjimas Vakarams

„Tai yra perspėjimas visiems Vakaruose, kurie galvoja, kad „Minskas-3“ išgelbės situaciją (Rusijai) prarijus dalį teritorijos. Toliau bus dar viena eskalacija, bus „Minskas-4“… Kol Ukraina nesibaigs. Jie jau suvokė Ukrainos suvalgymo tempą, ir jie prasitarė apie 5-10 metų, tai yra, jie vykdys spaudimą mažiausiai 5-10 metų… Jie taip ir planuoja – „išdūrinėti“ Vakarus dėl to, kad tariamai „mes čia šiek tiek užimsim Chersono, Donecko ir Luhansko, o dabar jau pasiruošę taikytis, jūs ką norite maisto krizės?“ Paskui du ar trys metai, iki penkerių (reiktų) jėgų, armijos atstatymui, o tada vėl ir vėl – kol nesuvalgys visiškai“, – pažymėjo O. Arestovyčius.

REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto agresiją pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilių būstus. Nemažai pasaulio šalių, ypač JAV, ES valstybės narės ir Kanada, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didelės įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusijos puse.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Vakarų šalys įvedė Rusijai griežtas ekonomines sankcijas, o didžiosios bendrovės pasitraukia iš šalies-agresorės nutraukdamos savo veiklą.

Nuo pat pirmųjų 2022-ųjų vasario 24-ąją pradėto karo dienų Rusija nuolat atakuoja civilių objektus, gyvenamuosius namus. Karo metu faktiškai buvo sunaikintas Mariupolis, šiomis dienomis raketomis niokojamas Severodoneckas ir kiti Donbaso miestai.

TOLIAU SKAITYKITE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų