Nors Rusija turi daug didesnę šaunamąją galią, jos neteisėta invazija į Ukrainą vyko ne pagal planą, skelbia portalas „Sky News“.
Didžiulė parama iš vakarų
Nepaisant to, kad Ukraina nėra NATO narė, į prezidento Volodymyro Zelenskio pagalbos prašymą Vakarai atsiliepė masiškai tiekdami aukštųjų technologijų ginklų ir amunicijos. Tačiau po beveik dvejus metus trukusio intensyvaus konflikto abiem pusėms pradėjo trūkti šaudmenų.
Karo analitikas pastebi, kad vakarų valstybės Ukrainai buvo labai dosnios: „Įkvėpti pirmųjų Ukrainos laimėjimų 2022 m. rugsėjį, kai buvo išlaisvinta 12 000 kv. km okupuoto Charkivo, vakarai suteikė didžiulę karinę paramą V. Zelenskio pavasariniam puolimui“.
Ekspertas sako, kad nei viena nei kita valstybė didelio progreso nepadarė: „Nepaisant kelis mėnesius trukusių intensyvių kovų, fronto linijos smarkiai nepasistūmėjo, o abiem pusėms reikėjo vis daugiau šaunamosios galios“.
Ginklus aukojusioms šalims – nacionalinio saugumo rizika
„Nė viena šalis neturi pakankamai karinės amunicijos atsargų, kad rezultatyviai tęstų karinius veiksmus, – sako karo analitikas. – Rusija visada kaupė pagrindinių ginklų atsargas ir, kaip manoma, karą pradėjo turėdama kelis milijonus artilerijos sviedinių, tačiau dabar net ir šios atsargos senka“.
Ekspertas pastebi, kad pagal sukauptų ginklų atsargas, Ukraina nė iš tolo neprilygo Rusijai, tačiau Vakarų parama buvo sutelkta į aukštųjų technologijų ginklus: „Tai leido Ukrainai tvirtai atlaikyti rusų vykdomas atakas".
„Šie vakarų suteikti ginklai buvo paimti iš esamų atsargų, o jokia valstybė negali sau leisti prabangos turėti daugiau ginklų, nei jai reikia. Dėl šios priežasties kiekvienas Ukrainai dovanotas ginklas padidino kiekvienos aukojusios šalies nacionalinio saugumo riziką“, – sako ekspertas Seanas Bellas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!