REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija ugnį kai kuriose Ukrainos vietose sumažino net 75 proc., CNN sako JAV ir Ukrainos pareigūnai.

Rusija ugnį kai kuriose Ukrainos vietose sumažino net 75 proc., CNN sako JAV ir Ukrainos pareigūnai.

REKLAMA

Jie kol kas neturi vieningo paaiškinimo, kodėl rusų artilerijos griausmas Ukrainoje sumažėjo.

Viena iš galimų priežasčių gali būti senkančios rusų atsargos. Dar viena galima priežastis – dėl sėkmingų ukrainiečių žingsnių fronte rusai galimai persvarsto savo taktiką.

Bet kokiu atveju stulbinantis artilerijos ugnies sumažėjimas yra dar vienas įrodymas, kad Rusijos pozicijos mūšio lauke vis labiau silpnėja, CNN sakė JAV ir Ukrainos pareigūnai.

Be to, tai vyksta būtent tuo metu, kai Ukraina sulaukia vis didesnės karinės paramos iš savo sąjungininkių. Praėjusią savaitę JAV ir Vokietija paskelbė, kad pirmą kartą suteiks Ukrainos pajėgoms šarvuotų kovos mašinų, Vokietija pažadėjo dar vieną „Patriot“ bateriją.

Tuo tarpu Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas, JAV žvalgybos pareigūnų nuomone, akivaizdžiai stengiasi sustiprinti vidaus politinę paramą karui.

REKLAMA
REKLAMA

Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų