REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

TV3 televizija ir Nacionalinis kraujo centras kviečia susitelkti dar vienai paramos akcijai Ukrainai. Nors gali atrodyti, kad Rusijos užpultiems ukrainiečiams ir jų kariams trūksta kraujo donorų, pasirodo, stinga ne jų, o paprasčiausių kraujo surinkimo maišelių.

TV3 televizija ir Nacionalinis kraujo centras kviečia susitelkti dar vienai paramos akcijai Ukrainai. Nors gali atrodyti, kad Rusijos užpultiems ukrainiečiams ir jų kariams trūksta kraujo donorų, pasirodo, stinga ne jų, o paprasčiausių kraujo surinkimo maišelių.

REKLAMA

Kiekvienas toks septynis eurus kainuojantis maišelis tiesiogine prasme gali išgelbėti gyvybę. O tokių maišelių Ukrainai dabar reikia milijono. 50 tūkstančių eurų maišeliams skiria Kraujo centras. Prisidėti aukojant trumpuoju numeriu kviečiame ir jus.

Kasdien į ligonines Ukrainoje patenka šimtai laisvę ginančių karių. Visa laimė, jei ligoninėse nedingsta elektra. Tačiau kartais pritrūksta elementarių medicinos priemonių, apie kurias net nesusimąstome.

„Deja, karas tęsiasi ir labai svarbu nenustoti ieškoti būdų, kaip galėtume padėti Rusijos puolamai Ukrainai“, – sako TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

TV3 televizija kartu su Nacionaliniu kraujo centru skelbia paramos akciją medicinos priemonėms, kurių ukrainiečiams dabar stinga labiausiai.

„Ekspertai tikina, kad šiandien labiausiai trūksta būtent kraujo surinkimo maišelių. Kraujo donorų netrūksta, bet trūkstamos medicinos priemonės padėtų greičiau pasiekti nukentėjusiuosius. Dėl to bendradarbiaujame su Nacionaliniu kraujo centru, skelbiame šią akciją, kurios tikslas ir yra surinkti lėšas šiai medicinos įrangai įsigyti“, – kalba L. Blaževičiūtė.

REKLAMA

Maišeliai – lygiai tokie patys, kokius naudoja kraujo centrai Lietuvoje.

„Kraujas yra supilamas į pirmą maišelį ir po to kraujo komponentus atskiriame į tris kitus: eritrocitus, leukocitus, trombocitus ir plazmą“, – aiškina Nacionalinio kraujo centro direktorius Daumantas Gutauskas.

Vieno tokio maišelio kaina – 7 eurai. Nacionalinis kraujo centras dar karo pradžioje Ukrainai išsiuntė maišelių už 30 tūkst. eurų. Tačiau poreikis milžiniškas. Kraujo donorų Ukrainoje daugybė, tačiau tai gali negelbėti, jei nėra priemonių kraują nugabenti pacientams – per apšaudymus nukentėjusiems kariams ir civiliams.

REKLAMA
REKLAMA

„Gali būti, kad žmogus numirs vien dėl to, kad nebuvo kraujo. O kraujo gali nebūti dėl to, kad nebuvo kraujo maišelio, nebuvo, kur jį supilti. Tai yra visiška tragedija“, – kalba D. Gutauskas.

„Šiuo metu Ukrainai reikia virš milijono tokių sistemų. Palyginti, Lietuva taikos metu per metus sunaudoja 10–12 kartų mažiau. Mes užtikriname, kad jos pasieks tikrai tas vietas, kurių labiausiai reikia“, – teigia Specialiųjų operacijų pajėgų atsargos karininkas Aurimas Navys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Labiausiai kraujo surinkimo maišelių trūksta pafrontės zonose Ukrainos Rytuose. Nacionalinis kraujo centras paramai skiria dar 50 tūkst. eurų, tačiau prašo prisidėti ir geros valios žmonių.

„Labai džiaugčiausi, jei turėtume 100 tūkst. eurų ir tikiu, kad turėsim“, – kalba D. Gutauskas.

Už šimtą tūkstančių eurų būtų galima nupirkti bent 14 tūkstančių kraujo surinkimo maišelių. Tai toli iki milijoninio poreikio, tačiau smarkiai sužeistus ukrainiečius gelbsti kiekvienas papildomas euras. Apie tai, kad šalį ginantiems ukrainiečiams reikia ne tik ginklų, šiltų rūbų, elektros generatorių, bet ir paprasčiausių švirkštų, dezinfekcijos priemonių ar kraujo surinkimo maišelių, susimąsto retas. Tai patvirtina ir nuolat kraujo aukojantys vilniečiai.

REKLAMA

„Ukrainai ir aukoju, ir prisidedu. Šita akcija, ką girdėjau, man patinka, jeigu reikės kažkiek paaukoti pinigų, galėsiu prisidėti ir norėsiu“, – sako kraujo donoras Augustas.

„Palaikau. Apie maišelius nebuvau girdėjęs iki šiol, bet Ukrainai aukoju reguliariai. Tai žinosiu, kad ir šitam poreikiui reikia“, – kalab kraujo donoras Vytas.

„Prisidėti prie akcijos galite visi 10 eurų auka skambindami arba rašydami SMS žinutę telefonu 1410“, – teigia L. Blaževičiūtė.

Aukoti trumpuoju numeriu galite jau dabar. O kaip Rusijos agresija kasdien žlugdo žmonių gyvenimus ir svajones, TV3 jau netrukus pasakos pirmajame pasaulyje seriale apie karą Ukrainoje. Lietuvoje sukurtame seriale vaidina ir patys karą išgyvenantys ukrainiečiai aktoriai. „Savo akimis“ pavadintą serialą žiūrovai išvys jau sausio pabaigoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų