tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelio Vakarų diplomatų boikotuotoje kalboje Rusija ketvirtadienį perspėjo, kad Jungtinių Valstijų ir NATO įsitraukimas į karą Ukrainoje gali turėti „katastrofiškų pasekmių“.

Daugelio Vakarų diplomatų boikotuotoje kalboje Rusija ketvirtadienį perspėjo, kad Jungtinių Valstijų ir NATO įsitraukimas į karą Ukrainoje gali turėti „katastrofiškų pasekmių“.

REKLAMA

Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas Ženevoje vykusioje Nusiginklavimo konferencijoje sakė, kad „didžiausią strateginę grėsmę šiuo metu kelia JAV ir NATO politika, kuria siekiama toliau kurstyti konfliktą Ukrainoje ir aplink ją“.

„Augantis jų įsitraukimas į ginkluotą konfrontaciją gresia tiesioginiu kariniu branduolinių galių susidūrimu, kurio pasekmės būtų katastrofiškos“, – pridūrė jis.

S. Riabkovas kalbėjo beveik tuščioje salėje. Daugelis Vakarų diplomatų per numatytą jo kalbos laiką simboliškai susirinko nusifotografuoti prie Ukrainos vėliavos spalvomis dekoruotos freskos.

REKLAMA

Tačiau masinio žmonių išėjimo nebuvo, ne taip kaip prieš metus, kai Nusiginklavimo konferencijoje buvo parodytas Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo vaizdo pranešimas.

REKLAMA

„Manome, kad tai nepaprastas solidarumo su Ukrainos žmonėmis, kurie priešinasi neišprovokuotai ir nepagrįstai Rusijos agresijai, parodymas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Ukrainos ambasadorė Jevhenija Filipenko.

„Kol Rusija neišsiveš savo tankų iš Ukrainos žemių, mes būsime čia, kad paremtume savo kolegę ukrainietę, – sakė britų ambasadorius Simonas Manley. – Jų kova yra ir mūsų kova.“

Nusiginklavimo konferencija – svarbiausias pasaulyje daugiašalis nusiginklavimo forumas. Ji buvo įsteigta 1979 metais siekiant sustabdyti Šaltojo karo ginklavimosi varžybas.

REKLAMA

Nusiginklavimo konferencija nėra Jungtinių Tautų organas, tačiau kiekvienais metais JT būstinėje Ženevoje rengiamos trys sesijos ir jose aptariami ginklų kontrolės bei nusiginklavimo klausimai, daugiausia dėmesio skiriant branduolinio ginklavimosi varžybų sustabdymui.

Tačiau po to, kai Rusija prieš metus pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, ten pateikiami pareiškimai tampa vis kovingesni.

Pirmadienį Nusiginklavimo konferencijos sesijos atidaryme JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja ginklų kontrolei ir tarptautiniam saugumui Bonnie Jenkins sukritikavo Rusijos sprendimą sustabdyti savo dalyvavimą Naujojoje START sutartyje – paskutiniame Maskvos ir Vašingtono branduolinės ginkluotės kontrolės pakte.

REKLAMA
REKLAMA

„Rusija dar kartą parodo pasauliui, kad ji nėra atsakinga branduolinė galia“, – sakė ji ir perspėjo, kad „dabar susiduriame su dramatiškai nestabilia saugumo aplinka, kuri atitolina mus nuo kolektyvinių veiksmų“.

S. Riabkovas ketvirtadienį tvirtino, kad Rusija neturėjo kito pasirinkimo, kaip tik sustabdyti savo dalyvavimą šioje sutartyje, nes „prieš mus buvo pradėtas totalus hibridinis karas“.

„Tuo pat metu, kaip jau buvo minėta, mes ir toliau laikysimės strateginės puolamosios ginkluotės kiekybinių apribojimų“, – sakė jis Nusiginklavimo konferencijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų