2008-2024 m. ėjęs Rusijos Saugumo tarybos sekretoriaus pareigas politikas ir buvęs saugumo vadas pareiškė, kad Vakarai siekia atimti iš Rusijos Baltijos jūrą. Apie tokią galimybę anksčiau kalbėjo ir Vakarų valstybių atstovai.
„Vakarai siekia atimti iš Rusijos priėjimą prie Baltijos jūros ir paversti ją aljanso „vidine jūra“, tam pasitelkdami naujai susikūrusias NATO šalis Švediją ir Suomiją“, – sakė A. Patruševas.
Jis taip pat skundėsi, kad NATO stiprina savo veiklą Juodojoje jūroje, bei kaltino Vakarus dėl tariamos kenkėjiškos veiklos daugelyje pasaulio „karštųjų taškų“: nuo Venesuelos, Bangladešo, pačios Rusijos Kursko srities iki priešpriešos Kinijai ir Serbijai.
„Vakaruose aktyviai realizuojama Rusijos sukaustymo strategija ir Juodojoje jūroje, kur NATO ruošiasi didinti savo dalyvavimą, pažeidžiant Montreux konvenciją. Stiprindama savo įtaką pasauliniame vandenyne JAV ir jos sąjungininkės ignoruoja arba bando peržiūrėti ir kitus tarptautinius susitarimus“, – pareiškė N. Patruševas leidiniui „Izvestija“.
Estija ir Latvija grūmojo Baltijos jūros uždarymu
Anksčiau Estijos gynybos pajėgų vadas Martinas Heremas pasiūlė blokuoti Baltijos jūrą Rusijai. Jo teigimu, Estija turi jūros minų ir prieštankinių raketų šiam tikslui pasiekti.
Pernai spalį Latvijos prezidentas Edgaras Rinkevičius pareiškė, kad Rusijos laivams gali būti užkirstas kelias plaukti per Baltijos jūrą, jei pasitvirtins informacija apie Maskvos veiklą sugadinant dujotiekį „Balticconnector“ ir telekomunikacijų kabelį tarp Švedijos ir Estijos.
Pasak jo, šis klausimas buvo aptartas su dviejų NATO šalių –Suomijos ir Estijos – valdžios institucijomis. Tačiau vėliau Kinija prisiėmė kaltę ir pripažino, kad vamzdyną ir kabelį sugadino jos laivas.
Stavridis: karo atveju NATO neutralizuotų Kaliningradą
Gegužę buvęs NATO ginkluotųjų pajėgų Europoje vyriausiasis vadas admirolas Jamesas Stavridis pareiškė, kad karo su Rusija atveju NATO turėtų galimybių pasinaudoti Baltijos jūra. Jis pažymėjo, kad į NATO įstojus Švedijai ir Suomijai, Baltijos jūra tapo beveik vidiniu aljanso „ežeru“.
Karo veiksmų atveju, pasak jo, Baltijos jūros teritorija būtų panaudota siekiant neutralizuoti Kaliningradą, kad Rusijos sausumos pajėgos neperimtų Suvalkų koridoriaus kontrolės ir neatkirptų Baltijos šalių nuo NATO sąjungininkių.
Gegužės mėnesį Rusijos vyriausybė išleido dekretą dėl sienų Baltijos jūroje pakeitimo šalia Lenkijos, Lietuvos, Estijos ir Suomijos valstybinių sienų. Dokumente teigiama, kad Maskva skelbia, jog dalis akvatorijos į rytus nuo Suomijos įlankos, taip pat prie Baltijsko ir Zelenogradsko miestų Kaliningrado srityje yra jos vidaus jūros vandenys. Tačiau praėjus dienai po jo paskelbimo dekretas dingo iš norminių aktų portalo. Rusijos valdžios institucijos to niekaip nekomentavo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Geriau rusofašistams gražiuoju išsineždinti iš Karaliaučiaus.