REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
8
Karas Ukrainoje. Arestovyčius: okupantai išvyti iš „Azovstal“ teritorijos (nuotr. SCANPIX)

Rusijos okupantai pirmą kartą nuo karo pradžios ant Mariupolyje esančios plieno gamyklos „Azovstal“ numetė fosforo arba padegamąsias bombas, rašo ukrainiečių naujienų agentūra UNIAN.

8

Rusijos okupantai pirmą kartą nuo karo pradžios ant Mariupolyje esančios plieno gamyklos „Azovstal“ numetė fosforo arba padegamąsias bombas, rašo ukrainiečių naujienų agentūra UNIAN.

REKLAMA

Miesto mero patarėjas Petro Andriuščenka teigia, kad tai įvyko šeštadienį.

Mariupolis. „Azovstal“. Vėl – iš dangaus, jūros, žemės. Vakar okupantai pirmą kartą prieš Mariupolio gynėjus panaudojo padegamąsias arba fosforo bombas (išvadas paliksime specialistams)“, – cituojamas P. Andriuščenka.

Pasak jo, patys okupantai teigia naudoję 9M22C padegamuosius sviedinius su termito sluoksniais. Jų degimo temperatūra yra apie 2–2,5 tūkst. laipsnių. Minėta agentūra teigia, kad degimo beveik neįmanoma sustabdyti.

„Pragaras pakilo į žemę. Į „Azovstal“. Neįtikėtina, kaip mūsų gynėjai laikosi“, – pridūrė jis.

Šeštadienį pranešta, kad „Azovstal“ gamykloje yra apie 600 sužeistų karių. Rusija praktiškai nuolat atakuoja gamyklą ir trikdo evakuaciją iš Mariupolio.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio, buvo pasitelkti įtakingi tarpininkai ir valstybės, kad išgelbėtų „Azovstal“ įkalintus Ukrainos karius. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo atstovai teigia, kad gamyklos atblokavimo operacija pareikalaus didelių pastangų ir didelio skaičiaus karių.

REKLAMA

Gegužės 11 d. ministro pirmininko pavaduotoja Iryna Vereščiuk sakė, kad „Azovstal“ teritorijoje gali būti dar apie 1 000 kovotojų, pusė jų sunkiai sužeisti.

Kiek vėliau ji pranešė, kad Ukraina derisi dėl kelių dešimčių Ukrainos gynėjų evakuacijos iš „Azovstal“.

Gegužės 13 d. V. Zelenskis pranešė, kad Ukraina pasiūlė Rusijai įvairius variantus, kaip saugiai išvesti ukrainiečių karius iš „Azovstal“ gamyklos, tačiau pridūrė, kad derybos vyksta sunkiai ir nei vienas iš Ukrainos pasiūlytų variantų netiko.

REKLAMA
REKLAMA

Turkija pasiūlė tarpininkauti, Ukraina sutiktų

Ukrainos vicepremjerė Iryna Vereščiuk sako, kad šalies vyriausybė palankiai vertintų Turkijos arba Kinijos tarpininkavimo galimybę padedant organizuoti sužeistų karių evakuaciją iš „Azovstal“ plieno gamyklos.

Ukrainos televizijai ji sakė, kad „Turkijos pusė tikrai galėtų būti tarpininkė evakuacijos klausimais. Dabar kalbame apie sunkiai sužeistuosius ir tai yra klausimas Tarptautiniam Raudonajam Kryžiui. Jei Turkija galėtų būti tarpininke ir šiuo klausimu, būtų gerai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei Xi Jinpingas gali daryti įtaką, tai irgi būtų gerai. Tikimės geriausio“, – kalbėjo ji.

Turkijos prezidento atstovas spaudai Ibrahimas Kalinas kiek anksčiau pareiškė, kad Turkija galėtų tarpininkauti vykdant sužeistų karių evanuaciją iš Mariupolio.

„Turėjome daugybę planų, pasiūlymų. Pirmasis iš jų buvo nugabenti karius iš Mariupolio į Berdianską, o iš Berdiansko uosto į laivą iš Stambulo, nugabenti juos čia, į Turkiją. Tas pasiūlymas vis dar svarstomas“, – sakė jis.

„Laivas vis dar yra Stambule. Jis pasirengęs išplaukti, tačiau laukiame galutinio Rusijos ir Ukrainos pusių leidimo, kad jis galėtų plaukti į Berdianską ir nugabenti tuos sužeistus karius į Turkiją“, – pridūrė I. Kalinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų