Didžiosios Britanijos princo Harry (Hario) tarnyba Irake bus atidėta kiek įmanoma ilgesniam laikui, kad likę jo padalinio kariai galėtų aklimatizuotis prie naujos aplinkos, ketvirtadienį pranešė bulvarinis laikraštis "The Sun".
Ir Gynybos ministerija, ir princo atstovas spaudai pakomentuoti šį pranešimą ar dislokavimo detales atsisakė.
Pasak "The Sun", kuris rėmėsi neįvardytu armijos šaltiniu, Harry išskris į Iraką po likusių jo padalinio karių, kurie į karo krečiamą šalį turi atvykti šį mėnesį.
"Jeigu vyrai susipažins su nauja aplinka dar prieš atvykstant Harry, jie bus kur kas budresni, susidūrę su pirmosios atakos pavojais", - laikraščiui sakė armijos šaltinis.
Britų armijos vadas pirmadienį teigė, kad Harry tarnaus Irake, nors ir būgštaujama, kad trečiasis įpėdinis eilėje į sostą gali tapti sukilėlių taikiniu.
"Priėmiau šį sprendimą kaip generalinio štabo vadas. Armijoje vadovauju visiems, įskaitant ir princą Harry", - pranešime teigė generolas seras Richardas Dannattas (Ričardas Danatas).
Jis teigė, kad toks sprendimas buvo priimtas po "kuo platesnių konsultacijų", bet pridūrė, kad jis gali persigalvoti, jeigu pasikeis aplinkybės.
Harry, antrasis princo Charleso (Čarlzo) ir velionės Velso princesės Dianos sūnus, bus atsakingas už 11 kareivių ir keturis žvalgybinius šarvuočius "Scimitar".
Balandis Didžiosios Britanijos pajėgoms buvo vienas kruviniausių mėnesių nuo pat JAV vadovaujamos invazijos pradžios 2003 metais. Per jį Britanija neteko 12 kareivių, tarp jų kapralo, vadovavusio šarvuočių žvalgybos būriui. Tokį patį darbą dirbs ir Harry.
Jeigu bus pasiųstas į Iraką, Harry taps pirmuoju karališkosios šeimos atstovu, dalyvavusiu kariniuose veiksmuose nuo 1982 metų, kai jo dėdė princas Andrew (Endrius) per Folklando karą su Argentina pilotavo karinių jūrų pajėgų sraigtasparnius.
Britanija Irake yra dislokavusi apie 7 100 karių. Dauguma jų tarnauja Basroje ir aplinkiniuose rajonuose.
Šiais metais Britanijos vyriausybė planuoja išvesti iš Irako apie 1 600 karių.