Buvęs Italijos ministras pirmininkas Silvio Berlusconi (Silvijus Berluskonis) vėl sėda į teisiamųjų suolą - Milane prasideda procesas, kuriame jis bus teisiamas drauge su buvusiu savo teisininku britu Davidu Millsu (Deividu Milsu).
70 metų buvęs Italijos vyriausybės vadovas kaltinamas sumokėjęs mokesčių teisės specialistui D.Millsui 600 000 JAV dolerių (beveik 1,6 mln. litų) už S.Berlusconi palankius parodymus dviejuose ankstesniuose teismo procesuose, kurie vyko praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pabaigoje.
Abiem kaltinamiesiems gresia nuo ketverių iki dvylikos metų kalėjimo.
S.Berlusconi ir D.Millsas bei dar daugiau kaip dešimt atsakovų atskirai teisiami dėl mokestinio sukčiavimo buvusio Italijos premjero šeimos valdomai grupei "Mediaset" 1999 metais Jungtinėse Valstijose įsigyjant filmų teises.
S.Berlusconi kaltinamas pinigų plovimu, kai 1994-1999 metų laikotarpiu pasinaudodamas dviem jo šeimos holdingo "Fininvest" kontroliuojamomis ofšorinėmis kompanijomis įsigijo iš vienos JAV firmos televizijos ir kino filmų teises, o paskui perpardavė jas išpūstomis kainomis "Mediaset", kuri galiausiai Italijoje mokėjo mažesnius mokesčius.
D.Millsas, kuris oficialiai tebėra britų kultūros sekretorės Tessos Jowell (Tesos Džauel) vyras, nors jau metus su ja nebegyvena, buvo S.Berlusconi advokatas, tvarkęs mokesčių reikalus.
Manoma, kad nei S.Berlusconi, nei D.Millsas antradienį nepasirodys teisme.
Bylos nagrinėjimas prasidėjo 2006 metų lapkritį. Jeigu teismo procesas nebus užbaigtas iki šių metų lapkričio, visi kaltinimai bus panaikinti pasibaigus ieškinio senaties terminui. 2005 metų lapkritį S.Berlusconi centro dešiniųjų koalicijos kontroliuojamas šalies parlamentas priėmė įstatymą, dėl kurio šios bylos senaties terminas sutrumpėjo iki pusaštuntų metų.
62 metų D.Millsas, kurio specializacija - lengvatinius mokesčius taikančios šalys, iš pradžių prisipažino gavęs pinigų iš S.Berlusconi, kurie esą buvo dėkingumo dovana už jo darbą. Tačiau vėliau jis pakeitė savo parodymus ir tvirtino, kad šiuos pinigus jam sumokėjo italų laivų statytojas Diego Attanasio (Diegas Atanazijus).
Griežtų antikomunistinių pažiūrų S.Berlusconi, kuris tvirtina nepažeidęs jokių įstatymų, seniai kaltina "raudonuosius Milano teisėjus" priešišku nusistatymu jo atžvilgiu ir teigia, kad jie siekia jį sužlugdyti.
Turingiausiu Italijos žmogumi laikomam S.Berlusconi, kurio turtas praėjusiais metais, žurnalo "Forbes" duomenimis, siekė 11 mlrd. JAV dolerių, taip pat yra pareikšti kaltinimai Ispanijoje. Šioje šalyje jis kaltinamas praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžioje nuslėpęs mokesčių įstatymų pažeidimus ispanų televizijos kanale "Telecinco". S.Berlusconi valdo dalį šio kanalo, kuris, kaip spėjama, nuslėpė mokesčių už 108 mln. eurų, akcijų.
"Mediaset", kuriai Italijoje priklauso trys nacionaliniai televizijos kanalai ir žiniasklaidos grupė, valdo 50,1 proc. S.Berlusconi įkurto "Telecinco" akcijų.
S.Berlusconi sukurtai milžiniškai verslo imperijai taip pat priklauso leidybos konglomeratas, draudimo kompanijos ir universalinės parduotuvės.
S.Berlusconi dėl bylų, susijusių su jo verslo reikalais, buvo jau aštuonis kartus teisiamas už įvairius nusikaltimus, įskaitant korupciją, mokestinį sukčiavimą, apskaitos klastojimą ir neteisėtą politinių partijų finansavimą, tačiau nė karto nebuvo galutinai nuteistas, nes kaltinamieji nuosprendžiai buvo peržiūrėti po apeliacijų arba neįsigaliojo dėl senaties termino.
Vieni rimčiausių kaltinimų, kurie buvo pareikšti S.Berlusconi - tai kaltinimai papirkinėjus teisėjus, kad šie priimtų jo verslo sandoriams naudingus sprendimus.