Įsilaužėliai smarkiai atakavo Laisvosios Europos/Laisvės radijo (LE/LR) interneto tinklalapius. Redakcijos teigimu, tai buvo neregėto masto įsilaužimas, praneša britų visuomeninis transliuotojas BBC.
Puolimas prasidėjo šeštadienį ir iš pradžių buvo nukreiptas tik į radijo stoties Baltarusijos tarnybą, bet, kaip sakoma tinklalapyje paskelbtame pranešime, netrukus kiberfrontas išsiplėtė ir į kitus portalo puslapius.
Po kelių valandų nebeveikė arba buvo sugadinti dirbančios Prahoje ir JAV Kongreso finansuojamos radijo stoties Baltarusijos, Kosovo, Azerbaidžano, Totorijos ir Baškirijos, Persijos, Pietų Slovėnijos, Rusijos ir Tadžikijos tarnybų tinklalapiai.
LE/LR Baltarusijos tarnybos direktorius Aleksandras Lukašukas nurodė, kad pasipylė susierzinusių vartotojų elektroniniai laiškai. Drauge jis pažymėjo, kad problemos prasidėjo svarbią Baltarusijai dieną, balandžio 26-ąją, per Černobylio tragedijos metines.
A.Lukašukas sako, kad tūkstančiai žmonių laukė LE/LR tiesioginio reportažo apie mitingą, į kurį ta dieną Baltarusijos opozicija sukvietė tūkstančius žmonių. Demonstrantai stengėsi atkreipti dėmesį į Černobylio aukų, negavusių kompensacijų, likimą ir vyriausybės sprendimą statyti naują atominę elektrinę.
Atakuojami buvo, kaip pažymi radijo stoties atstovai, ir kiti Baltarusijos tinklalapiai, tarp jų Minsko nevyriausybinės organizacijos „Chartija‚97 „ tinklalapis.
LE/LR vadovybės pareiškime sakoma, kad radijo stotis ėmėsi atitinkamų kontrpriemonių ir visiškai atkūrė daugumos savo tinklalapių darbą.
LE/LR prezidentas Jeffrey Gedminas pareiškė didelį susirūpinimą dėl pastarųjų įvykių.
„Jeigu šalyse, kur mes dirbame ir į kurias transliuojame, būtų laisvos žiniasklaidos priemonės, nebūtų priežasčių mums egzistuoti, - pareiškė jis. - Baltarusijos, Irano valdžia - jos iš esmės turi vieną tikslą ir tą patį tikslą. Jos mano, kad laisva informacija yra deguonis pilietinei visuomenei. Jos pasiryžusios padaryti viską, ką gali, kad nutrauktų šį srautą. Ar slopintuvais, ar kiberatakomis - jie griebsis ir to“.