Iš pradžių įvyko 6,9 balo požeminis smūgis, o netrukus po jo – 7,1 balo drebėjimas. Anot JAV geologijos tarnybos (USGS), šie smūgiai įvyko netoli pietinės Japonijos Kiūšiū salos.
Transliuotojas NHK, remdamasis meteorologais, pranešė, kad tikėtinos iki metro aukščio cunamio bangos Kiūšiū ir Šikoku salų pakrantėje.
„Nekart smogs cunamiai. Prašome neplaukti į jūrą ir nesiartinti prie kranto, kol nepanaikintas perspėjimas“, – socialiniame tinkle „X“ pranešė Japonijos meteorologijos agentūra.
Apie žalą kol kas nepranešama.
Pasak USGS, pirmasis požeminis smūgis užfiksuotas 16 val. 42 min. vietos (10 val. 42 min. Lietuvos) laiku 33 km gylyje, apie 29 km į pietryčius nuo Kiūšiū esančio Mijadzakio.
Antrasis smūgis įvyko neparėjus nė minutei 20 km į šiaurės rytus nuo Mijadzakio.
Japonijos vyriausybė įsteigė specialią darbo grupę reaguoti į žemės drebėjimus.
Japonija priklauso Ramiojo vandenyno „ugnies žiedui“ – sričiai, dėl tektoninių plokščių judesių pasižyminčiai dideliu seisminiu ir vulkaniniu aktyvumu.
Salyne įvyksta maždaug 1,5 tūkst. drebėjimų per metus, bet net stiprūs drebėjimai paprastai padaro nedaug žalos dėl šalyje taikomų specialių statybos technologijų ir griežtų taisyklių.
Japoniją vis dar persekioja prisiminimai apie 2011 metų kovą prie šiaurės rytinių krantų įvykusį galingą 9 balų stiprumo povandeninį žemės drebėjimą, sukėlusį cunamį, per kurį žuvo arba dingo be žinios apie 18 500 žmonių.
2011 metais dėl cunamio Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje taip pat išsilydė trys reaktoriai, o tai sukėlė didžiausią pokario katastrofą šalyje ir rimčiausią branduolinę avariją nuo Černobylio laikų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!