japonija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „japonija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „japonija“.

Japonija ragina po šaudymo į Donaldą Trumpą atgaivinti budrumą

Japonijos policija po šaudymo į Donaldą Trumpą paskelbė priminimą užtikrinti deramą saugumą viešuose renginiuose, kuriuose dalyvauja politikai, antradienį pranešė vyriausybė. Šeštadienio pasikėsinimas į buvusį JAV prezidentą Japonijai priminė sukrečiantį jos buvusio premjero Shinzo Abe nužudymą 2022 metais.
2024-07-16

Prezidento komunikacijos biuras: Filipinai ir Japonija pasirašė svarbų gynybinį susitarimą

Filipinai ir Japonija pirmadienį pasirašė svarbų gynybinį susitarimą, pagal kurį šios šalys viena kitos teritorijoje galės dislokuoti savo karius, siekdamos sustiprinti tarpusavio santykius, Kinijai vis atkakliau reiškiant teritorines pretenzijas.
2024-07-08

Japonijos teismas: prievartinės sterilizacijos įstatymas prieštaravo Konstitucijai

Japonijos Aukščiausiasis Teismas trečiadienį nusprendė, kad dabar jau nebegaliojantis eugenikos įstatymas, pagal kurį 1948–1996 metais buvo priverstinai sterilizuota apie 16,5 tūkst. žmonių, prieštarauja Konstitucijai, pranešė vietos žiniasklaida. Valdžios institucijų teigimu, dar 8,5 tūkst. žmonių buvo sterilizuoti su jų sutikimu, nors teisininkai teigia, kad net ir šie atvejai greičiausiai buvo „de facto prievartiniai“, nes asmenys patyrė spaudimą.
2024-07-03

Japonijos imperatorius ir imperatorienė atvyko trijų dienų valstybinio vizito į Jungtinę Karalystę

Japonijos imperatorius Naruhito ir imperatorienė Masako šeštadienį atvyko į Jungtinę Karalystę trijų dienų valstybinio vizito, kurį surengė karalius Karolis III. Londono Stanstedo oro uoste nusileido specialusis lėktuvas iš Japonijos. Imperatoriškajai porai sekmadienį ir pirmadienį bus surengti privatūs susitikimai, o antradienį prasidės oficiali programa. Svarbiausias renginys bus valstybinis banketas imperatoriaus ir imperatorienės garbei Bakingamo rūmuose.
2024-06-22

Šios krizės padarinius netrukus pajus visa Europa: ekonomikos milžinei kritiškai trūksta darbo jėgos

Vokietijos ekonomika pastaruoju metu patiria sunkumų, nes jos augimui kenkia silpna paklausa ir ganėtinai didelės išlaidos energetikai. Tačiau prieš kelis dešimtmečius prasidėjusi demografinė krizė visgi išlieka didžiausias Vokietijos iššūkis. Kol kas poveikis nėra toks stiprus, tačiau, kaip ataskaitoje įspėjo Tarptautinis valiutos fondas (TVF), gyventojų senėjimas po kelerių metų gali sukelti rimtų pasekmių visai Europai.
2024-06-16

Apribojo turistų pamėgtą vietą Japonijoje – nebegalima fotografuoti žymios vietovės

Japonijos mieste Tokijuje buvo pastatyta didelė juoda skraistė tam, kad turistai negalėtų nufotografuoti Fudzijamos kalno. Tačiau skraistėje galima pamatyti skylių, specialiai pritaikytų fotoaparato objektyvui.  Taip pasielgta, nes miestas siekė užkirsti kelią turistų pertekliui. Miestas išleido 1,3 mln. jenų (7 tūkst. eurų ) 2,5 metro ir 20 metrų ilgio tinklui įrengti. Tačiau kitą dieną medžiagoje buvo aptikta skylė.
2024-06-08

Centrinę Japoniją supurtė galingas žemės drebėjimas

Stiprus 5,9 balo žemės drebėjimas pirmadienį supurtė vidurio Japonijos sritį, sausį jau nukentėjusią per niokojantį smūgį, pranešė Japonijos meteorologijos agentūra (JMA), tačiau cunamio grėsmės nėra.  Sugriuvo trys namai, bet pranešimų apie žuvusiuosius ar sužeistuosius nebuvo, po žemės drebėjimo Noto pusiasalyje, įvykusio 6.31 val. vietos laiku, pranešė Ugniagesių ir nelaimių valdymo agentūra.

Japonija žengė retą žingsnį pripažindama tos pačios lyties porą

Viename Japonijos mieste buvo pripažinta tos pačios lyties asmenų pora, jai leidus įregistruoti gyvenamąją vietą tuo pačiu adresu, antradienį pranešė pora.  Tai retas žingsnis šalyje, kur nėra santuokų lygybės. Japonijoje galioja tvarka, kad gyventojai turi užregistruoti savo gyvenamosios vietos adresą vietos valdžios institucijose.
2024-05-28

Kinijos ir Japonijos premjerai atvyko į Seulą dalyvauti aukščiausiojo lygio susitikime

Kinijos ir Japonijos premjerai sekmadienį atvyko į Seulą į pirmąjį per penkerius metus trišalį aukščiausiojo lygio susitikimą, kuriame, kaip tikimasi, daugiausia dėmesio bus skiriama ekonominiams, o ne opiems geopolitiniams klausimams. Sekmadienio popietę Pietų Korėjos sostinėje Kinijos premjeras Li Qiangas (Li Čiangas) ir Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida turi atskirai susitikti su Pietų Korėjos prezidentu Yoon Suk-yeolu.
2024-05-26

Nugaišo interneto žvaigždė – šuo Kabosu: visame pasaulyje išgarsėjo dar prieš gerą dešimtmetį

Japonijoje nugaišo šuo vardu Kabosu, kurio skeptiška snukio išraiška linksmino žmones visame pasaulyje ir tapo interneto memu. Šuns šeimininkė, vaikų darželio auklėtoja, ilgai nežinojo, kad jos augintinė išgarsėjo. „Gegužės 24-osios rytą Kabosu iškeliavo į Vaivorykštės šalį“, – penktadienį instagramo įraše rašė mylimo japonų šiba inu veislės šuns savininkė Atsuko Sato. Pasak jos, Kabosu išėjo ramiai, nepatyrusi kančių. „Ačiū visiems už tai, kad visus šiuos metus mylėjote Kabosu.
REKLAMA
REKLAMA

Džiugas Siaurusaitis ir Lina Rastokaitė aplankė Japoniją: „Mus net 30 metų apgaudinėjo“

Aktorius, režisierius, laidų vedėjas Džiugas Siaurusaitis garsėja aistra kelionėms, ypatingai – tolimoms. Visai neseniai žinomas vyras grįžo iš Japonijos. Jis neabejoja, kad dar būtinai sugrįš į Tekančios saulės šalį. Artėjant vasarai kiek aprimsta Dž. Siaurusaičio darbai. „Mano gyvenime visada taip – teatras mainosi su televizija: tai vienas užima daugiau vietos, tai kitas. Teatre gal šiek tiek ramiau, televizijoje daugiau adrenalino, nes darbas dinamiškesnis“, – pastebi pašnekovas.
2024-05-15

Japonijoje bus atidaryta „Dundulio“ alaus darykla, į šią šalį – eksportuojami „Dadu“ ledai

Alkoholinių gėrimų gamybos ir prekybos bendrovė „Panevėžio alus“ Japonijoje ketina atidaryti prekinio ženklo „Dundulis“ alaus daryklą. Taip pat pramoniniu kiekiu į šią Azijos šalį bus pradėti eksportuoti  „Vikedos“ valdomo prekės ženklo „Dadu“ ledai. „Panevėžio alaus“ direktorius Žilvinas Nemeikšis BNS teigė, jog įmonė bendradarbiauja su Japonijos metalo, nekilnojamojo turto ir maisto produktų prekybos įmone „Tokai Trade“, kuri ir skiria finansavimą daryklos atidarymui šioje šalyje.
2024-05-13

Pradedami eksportuoti ledai į Japoniją, statoma lietuviško alaus gamykla

Šiais metais pradedamas pramoninių kiekių ledų eksportas į Japoniją. Kaip skelbia Žemės ūkio ministerija, japonai perkėlė į Lietuvą vieną iš savo gaminamų ledų linijų. Taip pat pradedama statyti pirmoji lietuviško alaus gamykla, planuojama, kad tokių gamyklų visoje Azijoje bus 11. Japonai ne tik importuos lietuviškus ledus, jie taip pat perkėlė į Lietuvą vieną iš savo gaminamų ledų linijų. Pradiniai planuojami kiekiai – nuo 10 konteinerių per metus.
2024-05-09

Baltieji rūmai priversti aiškintis: Bidenas sąjungininkę Japoniją pavadino „ksenofobiška“

Baltieji rūmai buvo priversti aiškintis dėl JAV prezidento Joe Bideno pareiškimo apie G7 partnerę Japoniją. „Žinote, viena priežasčių, kodėl mūsų ekonomika auga, esate jūs ir daugelis kitų, – sakė J. Bidenas rinkimų kampanijos renginyje Vašingtone. – Nes mes priimame imigrantus. (...) Kodėl Kinijos ekonomika taip stringa? Kodėl Japonija susiduria su problemomis? Kodėl Rusija? Kodėl Indija? Nes jo yra ksenofobiškos.
2024-05-03

Fukušimos elektrinėje atnaujintas išfiltruoto vandens išleidimas į vandenyną

Nuo cunamio nukentėjusioje Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje trečiadienį buvo atnaujintas išvalyto vandens išleidimas į vandenyną, pranešė elektrinės operatorė TEPCO. Anksčiau trečiadienį vandens išleidimas buvo sustabdytas objekte iš dalies nutrūkus elektros tiekimui. TEPCO pranešime sakoma, kad vandens išleidimas atnaujintas 17 val. 16 min. vietos (11 val. 16 min. Lietuvos) laiku, po kelias valandas trukusio sustabdymo. Jokių anomalijų nepastebėta, nurodė kompanija.
2024-04-24

Ar išdrįstumėte paragauti? Šiame restorane patiekiama 79 metų senumo sriuba

Ar išdrįstumėte paragauti net 79 metų senumo sriubos? Bankoko mieste Tailande galima užsukti į apdovanojimus pelniusį restoraną „Wattana Panich“ ir jame užsisakyti 49 metų senumo jautienos ir ožkos sriubą. Sriubą, kuri apibūdinama kaip „skani ir aromatinga“, taip pat turinti „tikrą skonio gelmę, kurią sunku paaiškinti“, virė trys restorane dirbančių virėjų kartos. Tuo metu Japonija gali pasiūlyti net 79 metus virusį troškinį.
2024-04-22

Japonijoje sudužus karinio laivyno sraigtasparniams, vykdoma didelio masto paieška

Prie Japonijos krantų pirmadienį tęsiama didelio masto paieška – ieškoma septynių žmonių po savaitgalio incidento, kai, regis, susidūrė du karinio jūrų laivyno sraigtasparniai. Jau patvirtinta vieno įgulos nario žūtis. Sraigtasparniai SH-60K, kuriuose buvo po keturis įgulos narius, vėlai šeštadienį vykdė povandeninių laivų aptikimo pratybas prie Idzu salų Ramiajame vandenyne. Paieškoje dalyvauja 10 laivų ir penki lėktuvai iš Japonijos jūrų savigynos pajėgų.
2024-04-22

Japonijoje sudužo du karniniai sraigtasparniai, vienas žmogus žuvo, septyni laikomi dingusiais

Per spėjamą dviejų sraigtasparnių incidentą Japonijoje, institucijų duomenimis, žuvo vienas žmogus ir septyni laikomi dingusiais. Gelbėtojai jūroje aptiko nuolaužas, kurios gali būti orlaivių fragmentai. „Manome, kad abu sraigtasparniai sudužo“, – sekmadienį Tokijuje sakė Japonijos gynybos ministras Minoru Kihara. Japonijos ginkluotųjų pajėgų atstovas agentūrai AFP patvirtino incidentą ir nurodė, kad vienas žmogus buvo išgelbėtas, tačiau vėliau paskelbtas žuvusiu.
2024-04-21

Neeilinis ilgapirščių taikinys: dingo 65 tūkst. dolerių vertės auksinis puodelis

Viena Japonijos universalinė parduotuvė ketvirtadienį aptiko daugiau nei 10 mln. jenų (65 tūkst. JAV dolerių) vertės auksinio arbatos puodelio vagystę. Puodelis buvo eksponuojamas neužrakintoje dėžutėje. Iš gryno 24 karatų aukso padarytas arbatos puodelis dingo vieno didžiausių „Takashimaya“ tinklo universalinėje parduotuvėje Tokijuje per renginį pristatant parduodamus aukso dirbinius.
2024-04-11

Japonijos premjeras ragina užtikrinti taiką ir stabilumą, tvyrant įtampai Taivane

Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida per valstybinį vizitą Vašingtone, paragino siekti taikos ir stabilumo, tvyrant įtampai tarp Kinijos ir Taivano. F. Kishidos vizito Vašingtone tikslas – stiprinti gynybos ryšius prieš stiprėjantį Pekiną. „Pabrėžėme taikos ir stabilumo Taivano sąsiauryje svarbą ir patvirtinome savo poziciją skatinti taikų Taivano sąsiaurio klausimų sprendimą“, – per bendrą spaudos konferenciją su JAV Prezidentu Joe Bidenu sakė F. Kishida.
2024-04-10

Tokijuje visu grožiu pražydo sakuros

Japonijoje prasidėjo sakurų žydėjimo sezonas. Turistai ir vietiniai ketvirtadienį plūdo į Tokijo parkus, kad pasigrožėtų įspūdingu reginiu. „Vyšnių žiedai – tai taip simboliška, viskas aplink atrodo taip miela ir gražu“, – sakė 68-erių Michitaka Saito. Šiais metais dėl vėsaus oro sakurų žydėjimas prasidėjo vėliau nei paprastai.
2024-04-05

Šiaurės rytų Japoniją supurtė 6 balų žemės drebėjimas

Japonijos meteorologijos agentūra pranešė, kad ketvirtadienį netoli Fukušimos regiono šalies šiaurės rytuose įvyko 6 balo stiprumo žemės drebėjimas, tačiau cunamio pavojus nebuvo paskelbtas. Po žemės drebėjimo, kurio epicentro gylis siekė 40 km ir kuris buvo juntamas ir Tokijuje, pranešimų apie padarytą žalą ar sužeistuosius iš karto negauta.
2024-04-04

Stipriausias per 25 metus žemės drebėjimas supurtė Taivaną, Japoniją pasiekė nedidelis cunamis

Taivaną trečiadienį supurtė 7,2 balo žemės drebėjimas, kuris, Centrinės meteorologijos tarnybos (CWA) duomenimis, sukėlė nedidelį cunamį, pasiekusį kai kurias pietvakarių Japonijos salas. Žemės drebėjimas įvyko 7.58 val. ryto (antradienį 23.58 val. Grinvičo laiku) 15,5 km gylyje. Epicentras buvo maždaug už 25 km į pietryčius nuo Hualieno rytinėje Taivano dalyje, pranešė CWA. Po jo sekė keli stiprūs pakartotiniai smūgiai, įskaitant vieną 6,5 balo stiprumo smūgį.
191 2024-04-03

Japonija sušvelnino ginklų eksporto taisykles ir ateityje leis parduoti naikintuvus

Japonijos vyriausybė antradienį priėmė sprendimą sušvelninti griežtas nacionalines ginklų pardavimo trečiosioms šalims taisykles. Šis žingsnis leis ateityje eksportuoti naujos kartos naikintuvus, kuriuos šalis sukurs kartu su Didžiąja Britanija ir Italija.
2024-03-26

Šiaurės Korėja teigia, kad Japonijos premjeras paprašė susitikimo su Kim Jong Unu

Japonijos premjeras Fumio Kishida paprašė susitikimo su Kim Jong Unu, pirmadienį pareiškė įtakinga Šiaurės Korėjos vadovo sesuo ir pridūrė, kad bet koks susitikimas yra mažai tikėtinas, jei Tokijas neįgyvendins politikos pokyčių. „F. Kishida neseniai išreiškė norą kuo anksčiau susitikti su Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos Valstybės reikalų komisijos pirmininku“, – pareiškime, kurį išplatino oficiali naujienų agentūra KCNA, nurodė Kim Yo Jong.
2024-03-25

Pakrantės apsaugos tarnyba: netoli Japonijos krantų apvirtus Pietų Korėjos tanklaiviui, žuvo aštuoni žmonės

Trečiadienį netoli Japonijos krantų apvirtus po Pietų Korėjos vėliava plaukusiam tanklaiviui, žuvo aštuoni jo įgulos nariai, pranešė pakrantės apsaugos tarnyba. Pirmiau buvo pranešta, kad jie buvo sėkmingai išgelbėti. „Ligoninėje patvirtinta, kad jie mirė“, – naujienų agentūrai AFP pasakė atstovas spaudai. Vieno įgulos nario gyvybei pavojus negresia, dar dviejų asmenų paieškos šiuo metu yra tęsiamos.
2024-03-20

Japonijoje dirbęs kinų profesorius dingo per kelionę į tėvynę

Vienas Japonijos universitete profesoriavęs kinas jau maždaug šešis mėnesius yra dingęs po to, kai išvyko į Kiniją, todėl susirūpinta jo saugumu, antradienį pranešė institucija. Kinijos literatūros ir lingvistikos profesoriaus Hu Shiyuno (Hu Šijuno), dirbusio Kobės Gakuino universitete Vakarų Japonijoje, dingimas siejamas su tuo, kad pastaraisiais metais Pekinas ėmė daugiau dėmesio skirti savo piliečiams užsienyje.
2024-03-20

Japonijos raketa, į orbitą gabenusi palydovą, sprogo praėjus kelioms sekundėms po starto

Japonijos privačios kosmoso bendrovės bandymas iškelti palydovą į orbitą trečiadienį baigėsi nesėkmingai – jos raketa sprogo praėjus kelioms sekundėms po pakilimo. Tokijuje įsikūrusios bendrovės „Space One“ 18 metrų ilgio raketa „Kairos“, nešusi nedidelį vyriausybinį bandomąjį palydovą, pakilo Vakajamos regione, vakarinėje Japonijos pakrantėje.
2024-03-13

Japonijos privačios kompanijos sukurta raketa sprogo iškart po paleidimo

Trečiadienį iškart po paleidimo sprogo Japonijos kompanijos pagaminta raketa, visuomeninis transliuotojas NHK parodė filmuotą medžiagą apie nesėkmingą paleidimą. Tokijuje įsikūręs startuolis „Space One“ siekė tapti pirmąja privačia Japonijos įmone, sėkmingai iškėlusia į orbitą palydovą, tačiau 18 metrų ilgio kietojo kuro raketa „Kairos“, paleista iš paties startuolio paleidimo aikštelės Vakajamos prefektūroje, Vakarų Japonijoje, nešusi nedidelį vyriausybės bandomąjį palydovą, sprogo.
2024-03-13

Zuckerbergas su Japonijos premjeru aptarė DI keliamą riziką

„Meta“ vadovas Markas Zuckerbergas per vizitą Japonijoje susitiko su premjeru Fumio Kishida. Anot pranešimų, jiedu pasikalbėjo apie generatyvinio dirbtinio intelekto (DI) keliamą riziką. „Surengėme gerą, produktyvų pokalbį apie DI ir technologijų ateitį, – po antradienį įvykusio 30 minučių trukmės susitikimo vietos žiniasklaida citavo „Facebook“ ikūrėją. – Labai džiaugiuosi dėl darbo, kuris vyksta čia, Japonijoje.
2024-02-28

Infliacija Japonijoje pasiekė centrinio banko nustatytą 2 proc. tikslą

Infliacijos augimo tempas Japonijoje sausį sulėtėjo mažiau nei tikėtasi ir sudarė 2 proc., tačiau pasiekė šalies centrinio banko nustatytą tikslą ir sustiprino lūkesčius dėl išskirtinės neigiamų palūkanų normų politikos atsisakymo, rodo antradienį paskelbti duomenys. Kiti didieji centriniai bankai, įskaitant JAV Federalinį rezervų banką, dėl po Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios prieš dvejus metus išaugusių kainų padidino skolinimosi išlaidas ir greitu metu gali pradėti jų mažinimą.
2024-02-27

Japonijos kosmoso agentūra: aparatas Mėnulyje atnaujino savo darbą

Mėnuleigis „Smart Lander for Investigating Moon“ (SLIM) po dvi savaites trukusios Mėnulio nakties atnaujino darbą, pirmadienį pranešė japonų kosmoso agentūra JAXA. „Vakar išsiuntėme komandą ir SLIM į ją atsakė, – socialiniame tinkle „X“ paskelbė JAXA. – SLIM pavyko ištverti naktį Mėnulio paviršiuje ir išlaikyti savo ryšio funkciją!“ Praėjusį mėnesį nusileidimo metu bepilotis aparatas SLIM susidūrė su problemomis ir pakrypo į šoną. Dėl to jo saulės baterijos buvo nukreiptos ne į tą pusę.
2024-02-26

Skuodis pakvietė Japonijos investuotojus prisidėti prie Klaipėdos uosto plėtros

Japonijos įmonių investicijos ir aktyvus dalyvavimas plėtojant Klaipėdos uosto bei kitų regiono transporto infrastruktūros projektus svariai prisidėtų prie Trijų jūrų – Baltijos, Juodosios ir Adrijos – regiono junglumo, transporto sistemos diversifikavimo bei inovatyvių technologijų diegimo. Tokį kvietimą Lietuvos organizuotame Trijų jūrų iniciatyvos pristatymo renginyje Japonijos sostinėje Tokijuje antradienį pristatė susisiekimo ministras Marius Skuodis.
2024-02-20

Ukrainos ministras pirmininkas prašo Japonijos pagalbos Ukrainos atstatymui

Ukrainos ministras pirmininkas pirmadienį paragino Japonijos vyriausybę ir privatųjį sektorių padidinti paramą šalies atstatymui ir pažadėjo „ekonominį stebuklą“, kai baigsis beveik dvejus metus trunkantis karas su Rusija. „Nuo visiškos invazijos pradžios Japonija suteikė Ukrainai daugiau kaip 10 mlrd. dolerių (9,28 mlrd.
2024-02-19

Dėl investicijų į Klaipėdos uostą bus tariamasi su Japonijos įmonėmis

Japonijos įmonės kviečiamos aktyviau investuoti Lietuvoje ir dalyvauti Klaipėdos uosto plėtros projektuose, pranešė Susisiekimo ministerija.  Anot jos, dėl investicijų į Klaipėdos uostą su Japonijos institucijomis, pareigūnais ir pramonės atstovais tarsis susisiekimo ministras Marius Skuodis, kuris į šią šalį išvyko kartu su uosto vadovu Algiu Lataku.
2024-02-17

Japonija antruoju mėginimu paleido į kosmosą naują sunkiąją nešančiąją raketą

Japonija šeštadienio rytą antruoju mėginimu sėkmingai paleido į kosmosą savo naują sunkiąją nešančiąją raketą H3, kuri išvedė į orbitą aplink Žemę reikiamų matmenų palydovo maketą ir du veikiančius mikropalydovus. Tai pranešė „Kyodo“, remdamasi Japonijos kosmoso tyrimų agentūra JAXA. Raketa su kosminiais aparatais pakilo iš Tanegašimos kosmoso centro pietrytinėje to paties pavadinimo salos pakrantėje Kagošimos prefektūroje apie 9 val. 22 min. vietos laiku (2 val. 22 min.
2024-02-17

Vokietija aplenkė Japoniją ir tapo trečia pagal dydį pasaulio ekonomika

Japonija, kuriai kadaise buvo pranašaujamas didžiausios pasaulio ekonomikos titulas, pernai smuktelėjo į ketvirtą vietą žemiau Vokietijos, rodo ketvirtadienį paskelbti oficialūs duomenys, nors prognozuojama, kad vėliau šį dešimtmetį abi šias šalis aplenks Indija. Nepaisant to, kad Japonijos nominalusis bendrasis vidaus produktas (BVP) 2023 m. išaugo 1,9 proc., jis sudarė 4,2 trln. JAV dolerių, rodo vyriausybės duomenys.
2024-02-15

Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje įvyko radioaktyvaus vandens nuotėkis

Iš nuo cunamio nukentėjusios Japonijos Fukušimos atominės elektrinės ištekėjo apie 5 500 litrų radioaktyvaus vandens, tačiau už objekto ribų taršos požymių neaptikta, ketvirtadienį pranešė jos operatorė. Jėgainės operatorės TEPCO atstovė spaudai naujienų agentūrai AFP sakė, kad nuotėkis aptiktas elektrinės dalyje, kurioje apdorojamas užterštas vanduo.
2024-02-08

Japonijoje – dramatiška Adomaičio klubo pergalė po pratęsimo, Gudaitis nežaidė

Pergalę Japonijos lygoje iškovojo Tokijo „Alvark“ klubas. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai savo arenoje po pratęsimo 91:80 (28:16, 18:24, 6:14, 19:17, 20:9) nugalėjo „Ryukyu“ (23/12) krepšininkus. Rytų konferencijoje „Alvark“ žengia primoje vietoje, o pergalę Tokijo klubui lėmė Sebastiano Saizo šou. Ispanas ne tik pelnė 31 tašką bet ir išplėšė pratęsimą.  Artūras Gudaitis šiame susitikime nežaidė. „Alvark“: Sebastianas Saizas 31 (12/19 dvit., 6 atk. kam.
2024-02-03

Japonijoje vėl susidūrė du lėktuvai

Ketvirtadienį Japonijos oro uoste vėl susidūrė du lėktuvai, rašo „Daily Mail“. Pranešama, kad Osakos Itamio oro uoste vienas už kito užkliuvo dvejų keleivinių lėktuvų „All Nippon Airways“ sparnų galai. Incidento metu niekas nenukentėjo. Japonijoje lėktuvai susiduria ne pirmą kartą Incidentas įvyko praėjus kelioms savaitėms po to, kai Japonijoje, Tokijuje, susidūrė pakrančių apsaugos lėktuvas ir keleivinis lėktuvas.
2024-02-01

Medvedevas pareiškė, kad Rusijai nerūpi Japonija ir kad Kurilų salose dislokuos naujo tipo ginklus

Rusijos saugumo tarybos vicepirmininkas Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad Rusija dislokuos naujo tipo ginklus Kurilų salose, kurias Japonija siekia susigrąžinti, rašo „Ukrainska Pravda“. Anot leidinio, apie tai D. Medvedevas paskelbė savo socialių tinklų paskyroje. „Kurilų salos bus aktyviai plėtojamos, o kartu didės jų strateginis vaidmuo, įskaitant ir naujų tipų ginklų dislokavimą jose“, – teigia jis.
2024-01-30

Antrojoje Japonijos lygoje – pusšimtis lietuvio naudingumo balų

Antrojoje Japonijos lygoje fantastišką pasirodymą surengė pergalę pratęsime nukalęs Rapolas Ivanauskas. Lietuvio vedama Fukušimos „Firebonds“ (13/21) ekipa išvykoje po pratęsimo 108:105 (20:25, 21:17, 30:26, 20:23, 17:14) palaužė Šigos „Lakestars“ (25/9). Rezultatas lygiu tapo ketvirtajame kėlinyje likus žaisti minutę (91:91), o paskutinėse atakose nė viena iš komandų nepasižymėjo ir joms teko žaisti papildomą atkarpą.
2024-01-28

Grožio konkursą laimėjusi mergina sulaukė kritikos: kaip ji apskritai galėjo dalyvauti?

Dalis japonų labai nepatenkinti konkurso „Miss Japonija“ rezultatais. Dėl nugalėtojos šalyje ne tik kilo pasipiktinimas, bet ir pasigirdo rasistinių įžeidimų. „Miss Japonija“ konkurso finale – 12 tradiciniais kimono vilkinčių gražuolių. Tačiau visų akys krypo į 26-erių ukrainietę Karoliną. Į Japoniją gyventi atvykusi penkerių, Karolina laiko save japone ir siekė „Miss Japonija“ karūnos.   Karolinos svajonė išsipildė.

Japonijoje mirties bausme nuteistas vyras, sukėlęs gaisrą animacijos studijoje

Japonijos teismas ketvirtadienį mirties bausme nuteisė vyrą, kaltinamą animacijos studijos Kiote padegimu 2019 metais, kai žuvo 36 žmonės, pranešė vietos žiniasklaida. Gaisras, prieš puspenktų metų nuniokojęs „Kyoto Animation“ studiją, sukrėtė Japoniją ir didžiulę animacijos industriją bei jos gerbėjus visame pasaulyje.
2024-01-25

Jubiliejų paminėjęs Dainius Adomaitis – apie tolimąją Japoniją, naktį žiūrimas rungtynes ir trenerių karuselę

Gražų jubiliejų visai neseniai atšventusį Dainių Adomaitį nuo tėvynės skiria daugiau nei 8 tūkstančiai kilometrų. Buvęs rinktinės treneris pradėjo antrąjį savo sezoną prie Tokijo „Alvark“ klubo vairo. Treneris portalui tv3.lt kalbėjo apie karjeros etapą tolimojoje Japonijoje. Po krepšininko karjeros pabaigos 2009 m. D. Adomaitis trumpai dirbo Lenkijoje, o vėliau sekė etapas Lietuvoje. 2016-2019 m. treneris stovėjo dar ir prie Lietuvos rinktinės vairo.
2024-01-24

Japonija skelbia išjungusi ant Mėnulio nusileidusį aparatą, bet gavusi daug duomenų

Japonija išjungė ant Mėnulio nusileidusį kosminį aparatą, kad ateityje galbūt vėl galėtų jį įjungti, pirmadienį paskelbė šalies kosmoso agentūra. Aparatas buvo išjungtas po istorinio šeštadienio nusileidimo praėjus beveik trims valandoms, nurodoma pranešime. „Prieš tai, kai buvo išjungta energija, galėjome užbaigti techninių ir vaizdo duomenų, gautų per nusileidimą ir esant ant Mėnulio paviršiaus, perdavimą [...]. Gauta daug duomenų“, – nurodė kosmoso agentūra JAXA.
2024-01-22

Japonijos erdvėlaivis nusileido Mėnulyje, tačiau jo saulės baterijos negeneruoja energijos

Japonijos erdvėlaivis penktadienį nusileido ant Mėnulio paviršiaus, su juo užmegztas ryšys, tačiau jo saulės baterijos negeneruoja energijos, pranešė japonų kosmoso agentūra JAXA. „JAXA patvirtino, kad nusileidimo aparatas „Smart Lander for Investigating Moon“ (SLIM) nusileido Mėnulyje 2024 metų sausio 20 dieną 00 val. 20 min. Japonijos ryto (17 val. 20 min. Lietuvos laiku). Ryšys užmegztas nuo nusileidimo“, – teigiama pranešime.
2024-01-19

Incidentas lėktuve: keleivis netikėtai įkando įgulos nariui, lėktuvas buvo priverstas apsisukti

Neblaiviam lėktuvo keleiviui įkandus lėktuvo, skridusio iš Japonijos į JAV, įgulos nariui, lėktuvas buvo priverstas apsisukti. Pasak „All Nippon Airways“  atstovo spaudai, užpuolikas, 55 metų vyras, yra Amerikos pilietis ir skrydžio metu buvo labai girtas, pranešė laikraštis „South China Morning Post“. Iš viso lėktuve tuo metu buvo 159 keleiviai, kurie buvo priversti grįžti į Hanedos oro uostą Tokijuje. Skrydis vyko į Siatlą, JAV.
2024-01-18

Japonijos oro uoste į „Cathay Pacific“ lėktuvą atsitrenkė „Korean Air“ laineris, aukų nėra

Honkongo oro bendrovė „Cathay Pacific“ antradienį pranešė, kad į vieną jos lėktuvą Japonijos oro uoste atsitrenkė riedantis Pietų Korėjos oro linijų „Korean Air“ laineris. Vietos žiniasklaida pranešė, kad žmonės nenukentėjo. „Cathay Pacific“ patvirtina, kad šiandien, sausio 16 dieną, įvyko incidentas, susijęs su oro bendrovės „Cathay Pacific“ lėktuvu, stovėjusiu Saporo Naujosios Čitosės oro uoste.
2024-01-16

Japonija iškėlė į kosmosą žvalgybinį palydovą

Japonija iškėlė į kosmosą žvalgybinį palydovą, kuris stebės galimus raketų paleidimus Šiaurės Korėjos kariniuose kompleksuose. Penktadienį H2A tipo nešančioji raketa su palydovu pakilo iš Tanegašimos kosmodromo šalies pietvakariuose. Japonija pradėjo naudoti palydovų perduodamą informaciją po to, kai viena Šiaurės Korėjos raketa 1988 m. praskrido virš šalies.
2024-01-12
Į viršų