• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pietų Korėjos opozicijos lyderį Lee Jae-myungą peiliu neseniai padūręs užpuolikas savo išpuolį buvo kruopščiai suplanavęs ir norėjo sutrukdyti politikui tapti prezidentu, trečiadienį pranešė policija.

Pietų Korėjos opozicijos lyderį Lee Jae-myungą peiliu neseniai padūręs užpuolikas savo išpuolį buvo kruopščiai suplanavęs ir norėjo sutrukdyti politikui tapti prezidentu, trečiadienį pranešė policija.

REKLAMA

Sausio 2 dieną pietiniame Pusano mieste šalininku apsimetęs vyras prasiveržė pro minią ir dūrė Demokratų partijos pirmininkui peiliu į kaklą.

Lee Jae-myungas buvo sužeistas į jungo veną, jam skubiai buvo atlikta kelias valandas trukusi operacija. Jis sparčiai sveiko ir trečiadienį buvo išleistas iš ligoninės.

„Įtariamasis nusprendė nužudyti Lee, kad sutrukdytų jam tapti prezidentu“, – žurnalistams sakė Pusano policijos viršininkas Woo Cheol-munas. Pasak jo, įtariamasis išpuolį planavo kelis mėnesius.

Per išpuolį panaudotą peilį jis įsigijo balandį, o nuo birželio penkis kartus sekė Lee Jae-myungą, apsimesdamas šalininku ir laukdamas progos smogti.

REKLAMA
REKLAMA

Policija teigė, kad vyrą įvykdyti nusikaltimą paskatino jo politiniai įsitikinimai.

Įtariamasis taip pat buvo nepatenkintas dėl, jo nuomone, lėto baudžiamojo persekiojimo prieš opozicijos lyderį, kuriam iškeltos kelios bylos.

REKLAMA

Liberalas Lee Jae-myungas 2022 metų prezidento rinkimuose pralaimėjo prezidentui Yoon Suk-yeolui 0,7 procentinio punkto – tai yra mažiausias kada nors per Pietų Korėjos prezidento rinkimus užfiksuotas skirtumas. Jų įtempta kova dėl posto ir po rinkimų vykęs jų sąjungininkų susipriešinimas pagilino Pietų Korėjoje jau ir taip gilų konservatorių ir liberalų susiskaldymą.

Tikimasi, kad 2027 metais Lee Jae-myungas vėl kandidatuos į prezidento postą, o pastarojo meto apklausos rodo, kad jis išlieka stiprus pretendentas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jo siekį užimti aukščiausią postą aptemdė virtinė skandalų, be to, jo laukia teismas dėl kaltinimų kyšininkavimu, susijusiu su įmone, kuri, kaip įtariama, neteisėtai pervedė 8 mln. JAV dolerių (7,3 mln. eurų) Šiaurės Korėjai.

„Neapykantos politika“

60-metis Lee Jae-myungas buvo išrašytas iš Seulo nacionalinės universitetinės ligoninės ir žurnalistams sakė, kad išpuolis prieš jį turėtų tapti paskata pertvarkyti priešpriešos persmelktą Pietų Korėjos politinę areną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nuoširdžiai tikiuosi, kad šis incidentas taps kertiniu akmeniu, padėsiančiu užbaigti neapykantos politiką ir atkurti pagarbos bei sugyvenimo politiką, – sakė jis pirmą kartą kalbėdamas po incidento. – Aš pats taip pat apmąstysiu savo darbus ir labai stengsiuosi kurti vilties politiką.“

Pasak naujienų agentūros „Yonhap“, įtariamasis yra 66 metų nekilnojamojo turto agentas, įvardytas pavarde Kim. Teigiama, kad jis turėjo finansinių sunkumų ir septynis mėnesius negalėjo susimokėti už biuro nuomą.

REKLAMA

Pastaraisiais metais Pietų Korėjoje buvo viešai užpulti keli aukšto rango politikai.

2022 metais pagyvenęs vyras į plaktuką panašiu daiktu trenkė Song Young-gilui (Sen Jongilui), iki Lee Jae-myungo vadovavusiam Demokratų partijai, į galvą.

2006 metais per mitingą peiliu buvo užpulta tuometinė konservatyviosios partijos lyderė Park Geun-hye (Pak Geunhjė), vėliau tapusi prezidente. Po išpuolio ant jos veido liko randas.

Pietų Korėjos politika yra itin priešiška – daug buvusių prezidentų po pasitraukimo iš valdžios buvo varžovų persekioti ir įkalinti dėl korupcijos, o vėliau jiems būdavo suteikiama malonė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų