• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Belgijos federalinis prokuroras, kuruojantis terorizmo bylas, pradėjo tyrimą dėl išpuolio, per kurį pirmadienio vakarą Briuselyje žuvo du žmonės, naujienų agentūrai AFP pranešė atstovas spaudai.

Belgijos federalinis prokuroras, kuruojantis terorizmo bylas, pradėjo tyrimą dėl išpuolio, per kurį pirmadienio vakarą Briuselyje žuvo du žmonės, naujienų agentūrai AFP pranešė atstovas spaudai.

REKLAMA

Bylą perėmė Briuselio prokuroras, sakė federalinio prokuroro atstovas Ericas van Duyse. Įtariamasis pabėgo iš įvykio vietos motoroleriu, vilkėdamas fluorescencinės oranžinės spalvos striukę.

Belgijos ministras pirmininkas Alexander'as De Croo  pasmerkė siaubingą išpuolį Briuselyje, kurio aukomis tapo Švedijos piliečiai ir per kurį pirmadienio vakarą žuvo du žmonės.

„Ką tik pareiškiau nuoširdžią užuojautą Švedijos premjerui dėl šįvakar Briuselyje įvykdyto siaubingo išpuolio prieš Švedijos piliečius“, – A. De Croo pareiškė socialiniame tinkle „X“. – Mūsų mintys yra su šeimomis ir draugais, kurie neteko savo artimųjų. Būdami artimi partneriai, kovojame su terorizmu kartu.“

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen sakė, kad išpuolis, per kurį pirmadienio vakarą Briuselyje žuvo du žmonės, yra niekingas, ir pažadėjo vienybę kovoje su terorizmu.

REKLAMA
REKLAMA

„Šįvakar mintimis esu su dviejų Briuselyje įvykdyto niekingo išpuolio aukų šeimomis“, – sakė EK pirmininkė socialiniame tinkle „X“. – Nuoširdžiai palaikau Belgijos policiją, kad ji skubiai sulaikytų įtariamąjį. Kartu mes vieningai kovojame su teroru.“

REKLAMA

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas taip pat pareiškė, kad Europą sukrėtė teroro išpuolis Briuselyje.

„Prieš kelias minutes Briuselyje vėl įvyko islamistų teroro išpuolis, kuris, greičiausiai, kol su jumis kalbu, nusinešė mažiausiai dviejų kitų europiečių, dviejų švedų, gyvybes“, – sakė E. Macronas lankydamasis Tiranoje.

Nužudyti žmonės – švedų futbolo sirgaliai

Vietos žiniasklaida pranešė, kad aukos buvo švedai, kurie, kaip skelbia goal.com, vilkėjo futbolo marškinėlius. Keliama prielaida, kad Briuselyje viešėję švedai galėjo būti atvykę palaikyti Švedijos rinktinės, kuri šiandien Europos čempionato atrankos rungtynėse susitiko su Belgijos ekipa. 

REKLAMA
REKLAMA

Komandos sužaidė pirmąjį kėlinį, per kurį abi rinktinės pelnė po įvartį, tačiau vėliau buvo paskelbta, kad ekipos nusprendė nebetęsti rungtynių po to, kai paaiškėjo daugiau detalių apie įvykį. 

„Belgijos ir Švedijos rungtynės buvo sustabdytos, nes žaidėjai atsisako išeiti į antrąją rungtynių pusę.

Pirmadienio vakarą Belgijos sostinėje Briuselyje buvo nušauti du žmonės.Įtariamas užpuolikas, prokurorų teigimu, vis dar laisvėje, pranešė BBC.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Socialinėje erdvėje paskelbtame vaizdo įraše matomas arabiškai kalbantis vyras, prisipažįstantis įvykdęs išpuolį „Dievo vardu“. Tai nėra patvirtinta, ar iš tiesų šis vyras įvykdė kraupų terorą.

Prokuratūros atstovė spaudai nurodė, kad pradėtas tyrimas, tačiau nesiėmė spėlioti apie užpuoliko motyvą.

Belgijos žiniasklaida pranešė, kad šaulys, kuris naudojosi automatiniu šautuvu, pabėgo iš įvykio vietos.

Pranešama, kad išpuolis įvyko 19 val. vietos laiku (18 val. Lietuvos laiku) Briuselio centre.

Lietuvoje sręskit 3 šalių sukeliamus sunkumus Vilniuje. Keliuose visiškas chaosas, kuris kelią pavojų mūsų vaikams. Kas antras maisto išvežiotojas 3 šalių. Nesijaučiu saugus Vilniuje.
Ačiū Bilotaitei, kuri nepabijojo ES ir žmonių teisių gynėjų, kad fiziškai atmuša tuos islmamistus nuo mūsų sienų!
Hamas zudo, o ES duoda hamasui duonos ir vandens. Gal tas Briuselis mazochistas, ar nori išsipirkti nuo teroristu ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų