Sumanytojas ir šios misijos vadas 38 metų Russellas Knaggsas, 2009-ais metais sugalvojo sudėtingą pasipelnymo schemą atlikdamas 16 metų bausmę Lowdham Grange kalėjime Nottinghamshire už nusižengimus, susijusius su narkotikais.
52-jų Phillipas Hadley ir 40-metis Robertas Richas, buvo plano įgyvendintojai ten, kur nesiekė lyderio rankos.
Teismas išgirdo istoriją apie tai kaip Knaggsas gavo narkotikų platintojų Kolumbijoje kontaktus ir prdėjo organizuoti penkių kokaino tonų parplukdymą iš Pietų Amerikos į Didžiąją Britaniją.
Pirmiausia jis sudarė trijų laisvėje esančių asmenų grupę, tai ir buvo Richas, Hadley ir Pergeris. Ši nedidelė grupuotė pradėjo planuoti susitikimams su narkotikų prekeiviais.
Gerry Smythas iš Organizuoto nusikalstamumo organizacijos pasakojo: „Iš tiesų visa tai primena filmo scenarijų. Kalba eina apie šimtus milijonų svarų vertės kokainą, kurį jie planavo įvežti į Didžiają Britaniją. Jų pelnas būtų buvęs milžiniškas. Jei jų planas būtų pavykęs, jiems niekuomet nebebūtų reikėję dirbti“.
Smythas atskleidžia, kad buvo planuojama narkotikus plukdyti iš Kolumbijos užmaskuotomis vaisių partijomis. Į Didžiąją Britaniją siuntos būtų atkeliavusios per Kosta Riką, Kaliforniją, Vokietiją ir Belgiją.
Šie žmonės keliavo į Pietų Ameriką ir Europą. Jie turėjo suorganizuoti visus transporto maršrutus, sistemas, o už jų nugarų kalėjime virveles tampė Russellas Knaggsas, nurodinėdamas kaip ir ką daryti.
„Visa tai atrodo tarsi normalus verslas – žmonės keliauja per visą pasaulį į susitikimus ir t.t. Bet viskas ne taip paprasta. Kai kuriems gali atrodyti, kad tiesiog nuvyksti į Pietų Ameriką, susitinki su narkotikų verslo atstovais ir tiek, tačiau taip nėra. Tai didžiulis ir painus vidinių ryšių tinklas su gausybe susijusiu žmonių, užsiimančių pinigų pervedimu, keitimu ar panašiai“, – pasakojo Smythas.
Grupuotei jų planas atrodė kruopščiai paruoštas ir be trūkumų, tačiau nežinoma buvo tai, kad pareigūnai kalėjimo kamerų paieškos metu buvo aptikę plano metmenis. Jie rado du A4 formato lapus su pervežimo maršrutais ir skaičiais.
„Mūsų taktika dar sykį įrodė visiems kaliniams, kad jie niekuomet nežino kas ir kada juos stebi. Žmones, esančius kalėjime, reikia sekti nuolat, nes daugelis jų išlieka nusikaltėliais visą gyvenimą. Manau, kad dabar šie žmonės dar ir dar kartą pergalvos ar tikrai verta mėginti vykdyti savo nusikalstamą veiką kalint mūsų kalėjimuose. Nemaža dalis kalėjime už didelius nusikaltimus bausmę atliekančių žmonių didžiuodamiesi mano, kad jie gali lengvai įgyvendinti savo verslavimo įdėjas už kalėjimo sienų ar padedant kalėjimo personalui, tačiau mes dar sykį įrodėme, kad taip nėra ir nebus“, – ne be pasididžiavimo pareiškė Smythas.