Sigeto memorialas šalies šiaurėje esančiame Sigetu Marmaciėjaus mieste, buvusiame sustiprinto režimo kalėjime, buvo įsteigtas treji metai po to, kai 1989-aisiais buvo nuverstas ir nužudytas diktatorius Nicolae Ceausescu (Nikolajė Čiaušesku).
Muziejus pasakoja apie košmarą, kurį teko patirti šimtams tūkstančių europiečių, gyvenusių už Geležinės uždangos nuo Antrojo pasaulinio karo iki komunizmo žlugimo.
Istorikų surinkti šiurpūs liudijimai apie savavališkus suėmimus, kankinimus, prievartinį darbą ir deportacijas eksponuojami buvusio kalėjimo, kuriame anuomet žuvo daug žmonių, kamerose.
"Mūsų kalėjime buvo šalta, mes negaudavome pakankamai maisto. Jie (komunistų vadžia) sugebėjo naikinti žmones tokioje tyloje, kaip pati mirtis", - rašė rumunas Cicerone Ionitoiu (Čičeronė Jonitoju).
"Čia jus galite girdėti aukų balsus", - sakė rumunų poetė Ana Blandiana, kuri įkūrė memorialinį muziejų su savo vyru Romulusu Rusanu.
"Pasirinkome Sigeto kalėjimą, nes jis buvo košmaras demokratijai Rumunijoje", - APF sakė R.Rusanas.
Jis priminė, kad šiame kalėjime buvo slapta laikoma daugiau kaip 200 Rumunijos politikų, intelektualų, kunigų ir žurnalistų, kurių 54 mirė.
Rumunijoje nuo 1945 iki 1989 metų dėl politinių priežasčių buvo nuteista ir įkalinta daugiau kaip 600 tūkst. žmonių, nurodo muziejus.
Nuo memorialo atidarymo jame jau apsilankė daugiau kaip milijonas žmonių.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.