• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmalaikiai parlamento rinkimai nepadės sureguliuoti politinės krizės Ukrainoje, o tik pablogins padėtį šalyje, mano Ukrainos politologai.

REKLAMA
REKLAMA

Politinių vertybių tyrimo centro vadovas Olesis Donijus trečiadienį Kijeve pažymėjo, jog jeigu bus surengti pirmalaikiai rinkimai "vienos ar kitos pusės pergalė nepadarys galo politinei krizei, nes nė viena politinių jėgų nepasirengusi kompromisui".

REKLAMA

Pasak politologo, yra du įvykių raidos Ukrainoje variantai. Pirmasis, jeigu Konstitucinis teismas pripažins prezidento įsaką neteisėtu.

"Esant šiam variantui Julijos Tymošenko bloko (JTB) ir "Mūsų Ukrainos frakcijos subyrės, o Regionų partijoje viršų paims radikalusis sparnas. Tai bus kelias į valdžios uzurpavimą", - sakė ekspertas per susitikimą su kolegomis "Ukrainos klube".

REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, jeigu Konstitucinis teismas pripažins prezidento įsaką ir neeilinių rinkimų surengimą, O. Donijaus nuomone, visuomenės problema nebus išspręsta.

"Neeiliniai rinkimai neišspręs visuomenės pagrindinės problemos - aukščiausių politikos sluoksnių rotacijos", - mano politologas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, pasak jo, labai sudėtinga mažiau nei per du mėnesius surengti rinkimus, kad visuomenei būtų garantuotas skaidrumas ir sudarant rinkėjų sąrašus, ir apskritai organizuojant rinkimų procesą.

Savo ruožtu Atviros politikos instituto mokslo programų vadovas Maksimas Stricha pažymi, kad galimas variantas, kai rinkimai vyks tik kai kuriose Ukrainos srityse.

REKLAMA

"Komisijos pusėje šalies teritorijos nesudaromos, finansavimas neskiriamas, gegužės 27 dieną vyksta kažkoks mėgėjiškas balsavimas. CRK patvirtina kažkokius jo rezultatus, ir iš tikrųjų mes turime du parlamentus ir dvi vyriausybes", - prognozavo situaciją politologas, pažymėdamas, kad prezidentui teks ieškoti patalpų antrajam parlamentui ir vyriausybei.

REKLAMA

Jeigu rinkimai vyks visoje Ukrainoje, M. Strichos nuomone, nė viena šalių nepripažins savo pralaimėjimo.

"Tai, kas vyko per prezidento rinkimų antrąjį ratą (2004 metais), atrodys kaip demokratijos ir oponentų riteriškų santykių pavyzdys... Vėl bus mitingai, krizės antimitingai ir apeliavimas į pasaulio bendriją", - mano ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taikomųjų politinių tyrimų centro "Penta"valdybos pirmininko Volodymyro Fesenkos nuomone, dabar labai sunku prognozuoti, kaip klostysis įvykai, nes "krizė rutuliojasi pagal nevaldomą scenarijų".

Savo ruožtu socialinių tyrimų centro "Sofija" direktorius Andrejus Jeromolajevas pažymi, kad politikos krizė Ukrainoje jau peraugo į valdžios krizę.

Pasak jo, esant politikos krizei valdžia gali dirbti ir bendradarbiauti, esant valdžios krizei, nei vykdomoji, nei įstatymų leidžiamoji, nei teismo valdžia dirbti nebegali.

"Jos viena kita užblokuoja", - konstatavo politologas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų