MSF pranešime teigiama, kad ligoninės, gydytojai ir pacientai kenčia nuo tiesioginių atakų, dauguma patyrusių medikų išvyko į užsienį.
Trečdalis viešųjų ligoninių nebeveikia, o sveikatos priežiūra buvo priversta persikelti į požemį, laikinos ligoninės įrengtos urvuose, namuose ir fermose, teigė MSF.
Tarptautinė humanitarinė organizacija turi daugiau nei 200 personalo narių, dirbančių sukilėlių okupuotose teritorijose.
MSF ne kartą prašė Sirijos vyriausybės suteikti leidimą platesnei teritorijai, tačiau valdžia atmetė šiuos prašymus.
Nors organizacijos veikla ribojama, MSF įvykdė daugiau nei 20 tūkst. konsultacijų ir 1 tūkst. 560 chirurginių procedūrų nuo konflikto pradžios 2011 metų kovo.
Be kita ko, MSF opozicijos kontroliuojamuose regionuose atidarė tris ligonines.
Tačiau, organizacijos teigimu, konfliktas lėmė, kad "sveikatos apsaugos suvokimas tapo pasityčiojimu".
"Medikų pagalba yra atakuojama, ligoninės sunaikintos, o gydytojai pagrobti", - teigė MSF dr. Mari Pjer Ali (Marie-Pierre Allie).
Profesionalūs gydytojai paliko nepatyrusius darbuotojus, kurie bando suteikti būtinąją pagalbą.
Gydytojai už sužeistųjų gydymą vadinami "valstybės priešais", abi konflikto pusės ligoninėmis naudojasi kaip karo strategija, teigė MSF.
Vyriausybės pajėgos vykdo antskrydžius prieš medicinines įstaigas, o sukilėliai savo skubiosios pagalbos centrus vadina "Laisvosios Sirijos armijos ligoninėmis". Tai padidina atakų riziką.
Jungtinių Tautų duomenimis, į užsienį pabėgo milijonas sirų, 2,5 mln. žmonių neteko savo namų. Per kovas žuvo apie 70 tūkst. žmonių.