Nepaisant tokių D. Peskovo kalbų, branduolinio ginklo panaudojimu nuolat grasina ne tik aktyviausi Rusijos propagandininkai, tokie kaip D. Kiseliovas, V. Solovjovas ar M. Simonian, bet ir pats šalies prezidentas Vladimiras Putinas.
Branduolinės grėsmės kalbų eskalacija
Kremliaus atstovas kaltę dėl branduolinių ginklų galimo panaudojimo kalbų eskalacijos suvertė Vakarams, nors V. Putinas nuolat pirmasis kursto tokio pobūdžio paskalų židinį. Pavyzdžiui, jis tiek 2014-ųjų Krymo aneksijos, tiek ir 2022 m. vasario puolimo Ukrainos teritorijoje metu viešai „perspėjo“ kitas šalis, kad Rusijos kariuomenės branduolinėse pajėgose skelbiama padidinta parengtis.
Dar šių metų vasario 29-ąją Rusijos Federacijos prezidentas prigrasino NATO branduoliniu smūgiu, kaip tariamu atsaku į galimą aljanso karių įvedimą į Ukrainos teritoriją. V. Putinas pareiškė, kad Vakarų šalys turėtų suprasti, jog Rusija turi ginklą, kuris gali smogti jų teritorijose.
NATO pajėgų dislokavimas Ukrainos teritorijoje niekaip net teoriškai negali grasinti Rusijos egzistavimui, apie Rusijos teritorijos puolimą Vakaruose niekas viešai nekalba, tik apie Ukrainos gynybą, todėl V. Putino „atsakas“ neatrodo nei logiškas, nei atitinkantis pačios Rusijos karinę doktriną.
Kovo 6-ąją Rusijos URM atstovė Marija Zacharova pagrasino branduoliniu „atsaku“ Šiaurės Europos šalims, jeigu ten būtų dislokuotas amerikiečių branduolinis ginklas.
Rusijos kariuomenė kovo 1-ąją paskelbė atlikusi tarpžemyninės balistinės raketos „Jars“, galinčios nešti branduolinį užtaisą, bandymus.
„Atsisveikinimo ginklas“
„Branduolinis karas – paskutinė, „atsisveikinimo“ priemonė, todėl visos tos kalbos apie tai Vakaruose yra neatsakingos, – pareiškė D. Peskovas jaunimo konferencijos metu.
Jis akcentavo, jog branduolinis ginklas gali būti panaudotas tik iškilus grėsmei Rusijos Federacijos egzistavimui.
„Kalbant apie mus, tai viskas, kas susiję su branduoliniu ginklu, yra išdėstyta atitinkamoje doktrinoje. Ir vėl gi, jeigu vengtume teisinės kalbos, ten tai būtent ir traktuojama, kaip „atsisveikinimo ginklas“. Jeigu kažkas grės mūsų šalies egzistavimui, štai tuomet ir branduolinis ginklas. Be to, nereiktų kalbėti apie tai neatsakingai. Ir tuo aš esu tikras“, – aiškino D. Peskovas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!