Balandžio 2 d. D. Trumpas sukėlė nuostabą, kai visoms prekes į JAV importuojančioms šalims nustatė 10 proc. „bazinį“ muitą, o maždaug 60 šalių muitai buvo padidinti.
Tačiau balandžio 9 d. D. Trumpas pakeitė nuomonę ir visoms šalims (išskyrus Kiniją) 90 dienų atidėjo abipusius muitus, sumažindamas juos iki vienodo 10 proc. tarifo. Be to, jis netikėtai padidino muitus Kinijai iki 145 proc.
„Temu“ nebėra populiariausių nemokamų programėlių dešimtuke
Reaguodama į šį drąsų D. Trumpo žingsnį, „Temu“ praėjusį mėnesį savo interneto svetainėje įspėjo klientus, kad turės padidinti kainas.
„Dėl neseniai įvykusių pasaulinių prekybos taisyklių ir muitų pokyčių mūsų veiklos išlaidos padidėjo“, – teigiama „Temu“ internetinėje svetainėje.
„Norėdami ir toliau siūlyti jums mėgstamus produktus, nesumažindami jų kokybės, nuo 2025 m. balandžio 25 d. koreguosime kainas“, – tęsiama pranešime.
Vėliau „Temu“ patyrė staigų programėlės atsisiuntimų skaičiaus sumažėjimą. Remiantis rinkos tyrimų bendrovės „Sensor Tower“ duomenimis, šiuo metu „Temu“ programėlė užima 101 vietą tarp populiariausių nemokamų programėlių JAV „App Store“ parduotuvėje, nors anksčiau nuolat buvo tarp dešimties populiariausių.
Internetinė mažmeninės prekybos bendrovė taip pat tyliai nusprendė drastiškai sumažinti reklamą „Google“ ir „Meta“, kuriai priklauso „Instagram“ ir „Facebook“.
Maža to, „Temu“ pradėjo taikyti apie 145 proc. importo mokesčius, kurie tam tikrais atvejais padvigubino užsakymo kainą. Tai sukėlė pirkėjų iš JAV nepasitenkinimą, jie buvo nusivylę kainų padidėjimu.
„Prekėms, importuojamoms į JAV, gali būti taikomi importo mokesčiai. Šie mokesčiai apima visus su muitine susijusius procesus ir išlaidas, įskaitant importo mokesčius, sumokėtus muitinės institucijoms jūsų vardu“, – pranešama „Temu“ internetinėje svetainėje.
„Temu“ imasi drąsių veiksmų, siekdama išlaikyti žemas kainas
Susidūrusi su vartotojų pasipiktinimu, „Temu“ nusprendė nutraukti produktų siuntimą iš Kinijos, kad galėtų juos parduoti tiesioginiams JAV vartotojams.
„Visa prekyba JAV dabar vykdoma iš vietinių pardavėjų, o užsakymai vykdomi iš šalies. Šis žingsnis skirtas padėti vietiniams prekybininkams pasiekti daugiau klientų ir plėsti savo verslą“, – skelbia „Temu“.
Šis žingsnis buvo žengtas po to, kai gegužės 2 d. buvo panaikinta prekybos taisyklė „de minimis“. Taisyklė leido prekes iš Kinijos, kurių vertė mažesnė nei 800 JAV doleriai (apie 744 eurai), įvežti į JAV be muito mokesčių.
Balandžio 2 d. pasirašytame vykdomajame įsakyme D. Trumpas teigė, kad Kinija pasinaudojo šia spraga, kad „paslėptų neteisėtas medžiagas ir tikrąjį siuntų, siunčiamų į Jungtines Valstijas, turinį, naudodama apgaulingas siuntimo praktikas“.

Didėjant įtampai tarp JAV ir Kinijos, daugelis vartotojų jau dabar nerimauja, kad D. Trumpo įvesti muitai padidins Kinijoje pagamintų produktų kainas.
Remiantis naujausia „Omnisend“ apklausa, 56 proc. amerikiečių nerimauja, kad muitai padidins kainas. Be to, 29 proc. amerikiečių teigė, kad jei kainos padidės, jie nedelsdami nustos pirkti prekes iš Kinijos pardavėjų arba jų pirks mažiau.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!