• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
Gazos Ruožas (nuotr. SCANPIX)

Padėtis Gazos Ruožo ligoninėse išlieka beviltiška, rašo BBC.

12

Padėtis Gazos Ruožo ligoninėse išlieka beviltiška, rašo BBC.

REKLAMA

Didžiausioje Gazos miesto Al Šifos ligoninėje dėl elektros energijos ir degalų trūkumo susiduriama su didelėmis problemomis.

Tarptautinė bendruomenė ypatingai susirūpinusi dėl dešimčių neišnešiotų kūdikių, kurie turėtų būti inkubatoriuose, likimo.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovas spaudai Christianas Lindmeieris BBC pareiškė, kad ligoninė negali atlikti ne tik neišnešiotų kūdikių priežiūros, bet ir inkstų dializės 45 pacientams, kuriems jos būtinos.

Anot Ch. Lindmeierio, ligoninėje liko 600 pacientų, o kiti žmonės pasislėpę ligoninės koridoriuose.

Gazos gydytojai sako, kad tiek ligoninėje, tiek už jos ribų pradeda kauptis mirusiųjų kūnai. PSO atstovo teigimu, ligoninė jau dabar primena kapines.

REKLAMA
REKLAMA

„Ligoninėje yra mirusiųjų kūnų, kuriais negalima pasirūpinti, kurių net negalima palaidoti ar išvežti į kokį nors morgą... Ligoninė apskritai nebeveikia taip gerai, kaip turėtų. Tai beveik kapinės“, – sako jis.

REKLAMA

Karas Izraelyje prasidėjo spalio 7-ąją, kai „Hamas“ netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo šimtai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.

„Hamas“ yra palestiniečių smogikų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

REKLAMA
REKLAMA

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų