Jungtinės Valstijos rengia planą smogti smūgį iš oro Iranui, daugiausia atominiams objektams ir karinei infrastruktūrai, jeigu nepavyks susipriešinimo dėl Irano branduolinės programos sureguliuoti diplomatiniais svertais, antradienį praneša BBC.
Remdamasi diplomatiniais šaltiniais Britanijos televizijos ir radijo korporacija nurodo, kad JAV ginkluotųjų pajėgų centrinė vadovybė, kurios būstinė yra Floridos valstijoje, jau numatė taikinius Irane.
Jeigu bus duotas atitinkamas įsakymas, pažymi britų visuomeninis transliuotojas, JAV neapsiribos paprastais bombų smūgiais žinomiems ir galimiems branduoliniams objektams, jos eis kur kas toliau.
Taikiniais taps Irano karinės oro bazės ir karinės jūrų bazės, priešlėktuvinės gynybos objektai, raketų paleidimo įrenginiai ir vadovavimo centrai. Sąraše taip pat yra Irano sodrinimo įmonė Natance, atominiai objektai Isfahane, Arake ir Bušehre, tikina šaltiniai.
BBC korespondentas pažymėjo, jog tokių atakų dingstis gali būti žinių, kad Iranas kuria branduolinį ginklą, patvirtinimas.
Dar viena priežastis gali būti gretimame Irake išpuolis prieš JAV kariškius, per kurį bus patirta didelių nuostolių ir paaiškės, kad jį rėmė proiraniškos pajėgos.
Pirmieji labiau konkretūs pranešimai apie JAV ketinimus pradėti kampaniją prieš Iraną pasirodė Kuveito žiniasklaidos priemonėse 2007 metų sausį.
Kaip tada pranešė šaltiniai Pentagone, JAV ketina surengti karinę operaciją, naudodama aviaciją ir laivyną, ir sunaikinti Irano branduolinius bei naftos objektus. Buvo nurodomi ir apytikriai karo pradžios terminai - artimiausi mėnesiai, iki 2007 metų balandžio.
Sklandant šiems gandams Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas Mohamedas ElBaradei (Mohamedas Elbaradėjus) įspėjo, kad Irako užpuolimas turės katastrofinių padarinių ir tik paspartins atominės bombos kūrimą šioje šalyje.
Oficialiai JAV pareiškė, kad nesirengia smogti smūgio Iranui ir kad mėgina diplomatinėmis priemonėmis įtikinti Teheraną nutraukti urano sodrinimą.
Iranas neigia, kad jo atominė programa turi karinių tikslų. Irano vadovybė ramina gyventojus, pabrėždama, kad nėra ko būgštauti dėl galimo Amerikos smūgio.
Vis dėlto, BBC korespondento Teherane duomenimis, iraniečiai pareiškia tam tikrų nuogąstavimų.