Ravalpandžio ligoninės, kurioje mirė Pakistano opozicijos lyderė Benazir Bhutto, teisininkas apkaltino miesto policijos vadovą neleidus medikams nužudytajai politikei atlikti autopsijos, praneša CNN.
Tokiu žingsniu policijos pareigūnas ne tik pažeidė Pakistano baudžiamąjį kodeksą, bet ir užkirto medikams kelią nustatyti tikrąją B. Bhutto mirties priežastį. Apkaltintas policininkas Azizas Saudas pateikia kiek kitokią įvykio versiją. Jo teigimu, autopsija buvo leista, tačiau jai prieštaravo pats B. Bhutto vyras.
Spekuliacijų dėl opozicijos lyderės žūties padaugėjo po to, kai sekmadienį paviešinta vaizdajuostė parodė B. Bhutto suklumpant iškart po teroristo paleistų šūvių. Remiantis šia vaizdo medžiaga, galima teigti, kad politikė buvo nušauta, o tokia versija prieštarauja oficialiajai Pakistano vyriausybės pozicijai.
Vaizdajuostėje matyti, kad B. Bhutto stovi automobilyje, o jos plaukai ir galvos dangalas sujuda – greičiausiai nuo paleistos kulkos. Ir tik B. Bhutto sukniubus automobilyje nugriaudėja sprogimas. Tad vaizdajuostė greičiausiai patvirtina įvykių versiją, teigiančią, kad opozicijos lyderė žuvo dar prieš užpuolikui detonuojant bombą, kurios sprogimas nusinešė dar 23 žmonių gyvybes.
Pakistano Vidaus reikalų ministerija yra pareiškusi oficialią nuomonę, kad B. Bhutto mirė nuo sužeidimų kaukolės srityje, patirtų po to, kai sprogimo banga bloškė ją į automobilio konstrukcijas. B. Bhutto šeima bei jos „Pakistano liaudies partijos“ nariai teigia, kad vyriausybė meluoja. Nužudytos opozicijos lyderės vyras Asifas Ali Zardari jau pareikalavo, kad dėl žmonos žūties būtų atliktas nepriklausomas tarptautinis tyrimas ir pareiškė, kad Pakistano vyriausybė jau nuo pat pirmųjų tragedijos akimirkų bando sudrumsti vandenį ir pakenkti tyrimui. „Visiems aišku, kad ji buvo nušauta“ – CNN televizijai pareiškė A. Ali Zardari.
Pakistano Vidaus reikalų ministerijos atstovas Javedas Iqbalas Cheema atsikirto, kad jų pateikta versija yra paremta neginčijamais faktais ir medikų išvadomis. Tačiau Ravalpandžio ligoninės teisininkas paviešino gydytojų darytus įrašus ir atsiribojo nuo oficialios vyriausybės pozicijos. Jo teigimu, policininkams buvo pareikšta, kad, siekiant nustatyti B. Bhutto mirties priežastį, reikia atlikti autopsiją, tačiau policininkai neva atšovę, jog remiantis Pakistano baudžiamuoju kodeksu, sprendimą dėl autopsijos reikalingumo priima būtent jie, o ne medikai.
Teisininkas Atharas Minallah pareiškė, kad policininkai netgi grasino medikams. „Valstybėje egzistuoja dar viena valstybė ir ji nenori būti atskaitinga Pakistano žmonėms“ – vyriausybę kritikavo teisininkas. Jis griežtai atmeta Vidaus reikalų ministerijos versija, kad autopsijai priešinosi pati B. Bhutto šeima. A. Minallah teigimu, jei B. Bhutto vyras būtų siekęs neleisti atlikti autopsijos, jam būtų reikėję gauti leidimą iš teismo.
Medikų išvadose rašoma, kad Pakistano opozicijos lyderės mirties priežastis – ovalo formos žaizda (5 ant 3 centimetrų) virš dešiniosios jos ausies. Rašoma, kad žaizdoje buvo daug kaulų skeveldrų, tačiau jokio svetimkūnių paviršiuje nerasta.
Pakistano vyriausybė pirmadienį pasiūlė 5 mln. rupijų (81 tūkst. 400 JAV dolerių) atlygį žmogui, padėsiančiam nustatyti dviejų su B. Bhutto nužudymu siejamų įtariamųjų tapatybes. Įtariamųjų fotorobotai turėtų būti išspausdinti Pakistano spaudoje.