Olimpinis deglas, šios vasaros Pekino olimpinių žaidynių simbolis, pirmadienį buvo atneštas į Omano Sultonatą, kur jokių protestų nesitikima.
Tai bus vienintelis olimpinio deglo etapas Artimuosiuose Rytuose pakeliui į Kiniją.
Ugnis į Maskatą iš Tanzanijos buvo atskraidinta maždaug 5 val. 30 min. vietos (4 val. 30 min. Lietuvos) laiku. Kuklioje sutikimo ceremonijoje dalyvavo Omano sporto ministras Ali bin Massoudas bin Ali al Sunaidi ir Kinijos diplomatinės misijos atstovai.
Sostinės gatvėmis olimpinis deglas turi būti nešamas vakare, tikriausiai siekiant išvengti dienos karščių, kurie siekia 40 laipsnių pagal Celsijų.
Deglą 20 km neš maždaug 80 sportininkų, tarp jų - Omano futbolininkai. Maršrutas eina ir pro kelias istorines šio pakrantės miesto vietas.
Ne taip kaip daugelyje kitų miestų, kur nešant deglą buvo policijos ir žmogaus teisių gynėjų susidūrimų, Maskate, kur demonstracijos yra retos, jokių neramumų nesitikima.
Pietiniame Arabijos pusiasalio kampe įsikūrusį Omaną šimtmečius valdo al Busaidų dinastija, kuri neleidžia veikti jokioms politinėms partijoms.
Ši šalis palaiko gerus santykius su Kinija, į kurią eksportuoja daug naftos, be to, kinų kompanijos dalyvauja keliuose projektuose Omane, įskaitant 130 mln. JAV dolerių (284 mln. litų) vertės greitkelio tiesimą.
Kinijos viltys pelnyti tarptautinį prestižą pasiunčiant olimpinį deglą per 135 miestus penkiuose žemynuose, buvo gerokai prislopintos. Londone, Paryžiuje ir San Fransiske deglo nešimą temdė demonstracijos prieš Pekino veiksmus malšinant protestus Tibete, tačiau vėliau Buenos Airėse ir Dar es Salame incidentų beveik nebuvo.
Anksti antradienį iš Maskato olimpinė ugnis bus nuskraidinta į Pakistano sostinę Islamabadą.