Gegužės pabaigoje Iranas pareiškė, kad dokumentų neturintys afganistaniečiai turi išvykti iš šalies iki liepos 6-osios. Tai gali paveikti keturis iš maždaug šešių milijonų afganistaniečių, kurie, Teherano teigimu, gyvena šalyje.
Nuo birželio vidurio labai išaugo sieną kertančių migrantų skaičius. Kai kuriomis dienomis Islam Kaloje, vakarinėje Herato provincijoje, sieną kirto apie 40 tūkst. žmonių, pranešė JT agentūros.
Nuo birželio 1 iki liepos 5 dienos iš Irano grįžo 449 218 afganistaniečių, pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė IOM atstovas spaudai ir pridūrė, kad iki šiol per metus iš viso grįžo 906 326 afganistaniečiai.
Daugelis žmonių pranešė patyrę pareigūnų spaudimą arba apie tai, kad buvo sulaikyti ir deportuoti, taip pat apie tai, kad skubėdami greitai išvykti prarado ir taip ribotas lėšas.
Didelis JAV užsienio pagalbos sumažinimas turėjo įtakos atsakui į krizę. JT, tarptautinės nevyriausybinės grupės ir Talibano pareigūnai ragino skirti daugiau lėšų grįžtantiems asmenims paremti.
JT įspėjo, kad šis žmonių antplūdis gali destabilizuoti padėtį šalyje, kuri ir taip kenčia nuo skurdo, nedarbo, klimato kaitos padarinių, ir paragino valstybes priverstinai negrąžinti afganistaniečių į jų kilmės šalį.
„Daromas spaudimas ar priverstinis afganistaniečių sugrąžinimas sukelia pavojų, kad regionas taps dar nestabilesnis, o afganistaniečiai toliau vyks į Europą", – sakoma penktadienį paskelbtame JT pabėgėlių agentūros (UNHCR) pareiškime.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!