JAV Karo studijų institutas (ISW) praėjusią savaitę pranešė, kad Rusija gamina ir dislokuoja naują sparnuotąją raketą, pavadintą „Ch-69“, skirtą Ukrainos energetikos infrastruktūros bombardavimui. Pirmą kartą apie jų naudojimą užsiminta vasario mėnesį, nors pavienių atvejų būta ir pernai.
Gali būti pavojingesnė
Vašingtono analitinis centras teigė, kad ikigarsinė raketa „oras-žemė“ buvo panaudota puolimuose per kuriuos buvo sunaikinti Tripilija šiluminės elektrinės (TŠE) Kyjivo srityje transformatoriai, turbinos ir generatoriai.
Nors „Ch-69“ nėra tokia greita kaip hipergarsinė ore paleidžiama balistinė raketa „Kinžal“, Ukrainos leidinys „Defense Express“ pranešė, kad „Ch-69“ ukrainiečiams gali būti pavojingesnė.
Nepaisant to, kad raketa „Ch-69“ yra ikigarsinė ir turi mažesnę kovinę galvutę nei „Kinžal“, kuri buvo viena iš šešių hipergarsinių ginklų, kuriuos V. Putinas pristatė 2018 m., raketos „Ch-69“ naudojimas gali būti laikomas pavojingesniu Ukrainai.
Viršija nuotolius
Rusijos pajėgos gali paleisti „Ch-69“ už 384 kilometrų nuo taikinių. Tai viršija anksčiau apskaičiuotą 305 kilometrų nuotolį, taip pat naujausio „Ch-59MK2“ varianto 193 kilometrų nuotolį, teigė ISW.
Pranešama, kad „Ch-69“ rakteros gali būti paleidžiamos ne tik iš didesnio nuotolio, bet ir iš taktinių lėktuvų „Suchoj Su-34“ ir „Su-35“, kurie yra labiau paplitę nei strateginiai bombonešiai „Tupolev Tu-95MS“ ir raketų perėmėjai „MiG-31K“, paprastai naudojami raketų smūgiams.
Ukrainos karinių oro pajėgų atstovas spaudai majoras Ilja Jevlašas sakė, kad „Ch-69“ yra patobulinta sparnuotųjų raketų „Ch-59“, kurias Maskva pastarosiomis savaitėmis naudojo taikydamasi į Ukrainos infrastruktūrą, versija.
Tačiau jis pridūrė, kad Rusijos gebėjimas gaminti šias raketas priklauso nuo to, ar ji gali apsirūpinti svarbiausiais komponentais, ir mažai tikėtina, kad Maskva galėtų jas pagaminti daug greičiau nei kitas savo šalyje gaminamas raketas.
Jis teigė, kad Ukrainos pajėgos vis dar kuria metodus, kaip kovoti su „Ch-69“, tačiau oro gynybos sistemos „Patriot“ greičiausiai galėtų jas perimti.
Tuo tarpu Vokietijos gynybos ministerija šeštadienį paskelbė, kad ji tieks dar vieną „Patriot“ baterijų sistemą, kad dar labiau sustiprintų Ukrainos priešlėktuvinę gynybą po pastarųjų Rusijos oro antskrydžių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!