• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NATO parlamentinė asamblėja per savo posėdį Ispanijos mieste Valensijoje priėmė rezoliuciją, kurioje ragina NATO nares prisidėti prie nepriklausomo tarptautinio tyrimo, kuriuo būtų atskleistos rugpjūčio mėnesį kilusio karo tarp Rusijos ir Gruzijos priežastys, rašo „Civil.ge“.

REKLAMA
REKLAMA

Rezoliucijoje Rusija smerkiama už neproporcingą jėgos naudojimą. Smerkiamas gruzinų dominuojamuose Pietų Osetijos kaimuose vykdytas etninis valymas bei Rusijos nesugebėjimas įgyvendinti visų pagal susitarimą dėl ugnies nutraukimo prisiimtų įsipareigojimų.

REKLAMA

Rezoliucijoje pažymima, kad karo priežasčių dar nepatvirtino jokie autoritetingi ir objektyvūs šaltiniai. Teigiama, kad tyrimas dėl karo priežasčių gali būti sėkmingas tik tokiu atveju, jei tiek Rusijos, tiek Gruzijos vyriausybės ryšis pilnai bendradarbiauti viena su kita.

Rezoliucijoje teigiama, kad itin pagausėjusios atakos prieš gruzinų kaimus buvo rimta provokacija, prisidėjusi prie karo pradžios. Tačiau reiškiamas nepasitenkinimas, kad Tbilisis į tokias provokacijas atsakė jėga, kuri tik paskatino tolimesnį smurtą.

REKLAMA
REKLAMA

Rezoliucija ragina NATO nares spausti Rusiją, kad ši įgyvendintų pagal ugnies nutraukimo susitarimą prisiimtus įsipareigojimus. Be to, raginama suteikti Gruzijai narystės aljanse veiksmų planą, tačiau nekalbama, kada jis turėtų būti suteiktas.

Atskiroje rezoliucijoje NATO parlamentinė asamblėja paragino NATO nares įvairiose srityse, o ypač karinėje sferoje, atkurti platų bendradarbiavimą su Rusija. Pabrėžiama, kad šis bendradarbiavimas turi remtis bendromis vertybėmis, o ypač pagarba valstybių suverenitetui ir teritoriniam integralumui bei siekiu taikiomis priemonėmis spręsti kylančius konfliktus.

NATO generalinis sekretorius Jaapas de Hoopas Schefferis savo ruožtu pridūrė, kad aljansas nesiruošia rinktis tarp dviejų galimybių – tolimesnės plėtros arba geresnių santykių su Rusija. „Mes neaukosime vieno siekio dėl kito. Pasitikėjimu paremti NATO ir Rusijos santykiai yra strateginis turtas – nauda tiek Europos, tiek globaliniam saugumui. Būtent todėl išliks mūsų pagrindinis santykių su Rusija principas – konstruktyvaus įsitraukimo principas. Po konflikto Kaukaze nėra galimas įprastinis bendradarbiavimas su Rusija. Tačiau pasakymas, kad negalimas įprastinis bendradarbiavimas, vis dar reiškia, kad tas bendradarbiavimas bus“, – teigė aljanso vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų