• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepsnos liežuviai jau laižo Los Andželo pakraščius. Ugnis priartėjo maždaug už 20 km nuo miesto centro. Kovai su gaisrais Kalifornijos gubernatorius metė visas pajėgas.

REKLAMA
REKLAMA

Gaisrininkų brigados, kurios jau savaitę kaunasi su miškų gaisrais į šiaurę nuo Los Andželo, mažumėlę atsikvėpė antradienį atslinkus drėgnesniam oro frontui, kuris šiek tiek sumažino pragarišką karštį. Kalifornijos gaisrininkai galėjo atkirsti maždaug ketvirtadalį degančio ploto, tačiau kova su ugnimi dar toli gražu nebaigta. Vėl pakilęs vėjas gali žaibiškai nuginti liepsnas per išdžiūvusius it parakas miškus ir krūmynus dar arčiau namų bei istorinės observatorijos.

REKLAMA

Bėga ir gyvūnai

Ugniagesiams pavyko uždegti priešpriešinę ugnį ir rankiniu būdu bei buldozeriais išvalyti San Gabrielio kalnų papėdę, padaryti plačias priešgaisrines juostas. Tai maždaug 22 proc. sumažino ugnies plitimą. Pareigūnai atšaukė įsakymą kai kurių rajonų gyventojams evakuotis, bet apie 6 tūkst. žmonių tebėra palikę savo namus.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo rugpjūčio 26 dienos, kai gaisrai prasidėjo, liepsnos sunaikino daugiau kaip 60 namų, apie 12 tūkst. žmonių turėjo palikti savo namus. Tie gyventojai, kurie liko namuose, sunerimę stebi kontroliuojamos ugnies pakraštį. Jie sako neišsimiegantys, nes kas valandą keliasi pasižiūrėti, ar ugnis nepriartėjo. Gyvenviečių gatvelėmis traukdamiesi nuo karščio, pelenų ir dūmų prašokuoja elniai, kojotai ir skunkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kova be poilsio

Pavargę ir ugniagesiai. Naktį jie pamainomis prigula pailsėti palapinėse didžiuliame gaisro valdymo centre, tačiau visą savaitę neturėjo nė vienos laisvos dienos. "Sunku užmigti, - sakė vienas jų, apšepusiu smakru ir paraudusiomis akimis. - Kiekvieną akimirką esi pasirengęs pašokti ant kojų."

REKLAMA

Pareigūnai sunerimę dėl istorinės observatorijos bei televizijos, radijo ir kitų antenų, esančių ant Wilsono kalno į šiaurės rytus nuo Los Andželo. Vakar prie šių įrenginių ugniagesiams pavyko įžiebti priešpriešinę ugnį, o didžiulis Antrojo pasaulinio karo laikų hidroplanas išpylė milžinišką kiekį vandens ant liepsnų, ropojančių viršūnės link iš šiaurės ir vakarų. Prieš naktį ginti statinių ant kalno viršūnės buvo dislokuota 150 ugniagesių su technika.

REKLAMA

Pražūtingi vėjai iš dykumų

Gaisrininkai ir šių vietovių gyventojai gerai žino, kas gali nutikti. Mat gaisrai Kalifornijoje yra sezoninis reiškinys. Kaip tik rudenį iš šiaurės rytinių dykumų pakyla stiprūs vėjai, verždamiesi pro siaurus kanjonus jie dar labiau sustiprėja, visiškai išdžiovina augmeniją ir gena liepsnas tolyn į priemiesčius. Išdžiūvę miškai ir krūmai tampa tarsi padegamoji bomba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienas gyventojas, gynęs savo namus, pasakojo: "Tai panašu į pragarą. Ugnis pati sukuria savo vėją. Neįmanoma nuspėti, į kurią pusę jis pasisuks."

Gaisrai Kalifornijoje jau pareikalavo dviejų žmonių gyvybių. Sekmadienį 47 ir 35 metų ugniagesiai žuvo, kai jų mašina nusirito nuo kalnų kelio.

Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Schwarzeneggeris paskelbė savo valstijoje nepaprastąją padėtį. "Kova vyksta visur", - sakė jis per spaudos konferenciją San Berbardino apygardoje. Jo žodžius nustelbė ugniagesių sraigtasparnių ūžesys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų