2016 metais mergina suplanavo daugiau nei 300 tokių kelionių moterims vien tik savo Teksaso valstijoje. Pasak jos, skaičius nuo 2014 metų padidėjo net tris kartus.
Ji prie organizacijos prisijungė prieš trejus metus. Pirmiausiai ji savanoriavo norėdama tapti tuo vienu asmeniu, kuris padės moteriai viską susidėlioti į vietas prieš rimtąjį momentą. Jei joms reikia autobuso, viešbučio ar kokios kitos pagalbos, ji yra tas žmogus. Natalie tvirtina, kad ji rašo labai daug elektroninių laiškų, siunčia dokumentų – pasirodo suplanuoti abortą Teksase yra „tiesiog didžiulis darbas“. 2013 metais Teksaso valstijoje buvo uždaryta daugiau nei 40 klinikų, kuriose buvo atliekami abortai. Taip nutiko tuomet, kai politikai ėmė reikalauti taikyti tam tikrus standartus – klinikoms imta kelti panašius reikalavimus kaip ir ligoninėms (tokius reikalavimus kaip minimalus palatos dydis ir durų plotis). Dėl šių pokyčių kai kurioms moterims iki artimiausios klinikos tekdavo keliauti vidutiniškai daugiau nei 100 kilometrų.
„Kai kurie mums paskambinę asmenys neturėdavo jokio supratimo apie tai, kur yra teikiamos aborto paslaugos. Kai kuriais atvejais klientai jau būna susisiekę su klinika, kuri nėra arčiausiai jų. Taigi, jie sužino, kad yra galimybė keliauti trumpiau ir viską padaryti daug lengviau“, - pasakoja mergina.
Praėjusią savaitę JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė įsaką, kuris gali turėti įtakos, kiek moterims visame pasaulyje bus pasiekiamas saugus abortas. Naujasis prezidentas stiprina draudimą skirti biudžeto pinigų grupėms ir organizacijoms, kurios vykdo abortus arba skatina šį pasirinkimą. Tai reiškia, kad bet kuri JAV finansuojama grupė ar organizacija negali padėti, rekomenduoti, patarti ar tiekti kokios nors informacijos, susijusios su abortu. Ši politika taip pat draudžia finansuoti veiklą grupių, kurios siekia aborto legalizavimo arba skatina jį kaip šeimos planavimo metodą.
Visi šie pakeitimai nulėmė, kad Natalie darbas pasidarė dar svarbesnis ir reikalingesnis. Mergina tvirtina, kad tuomet, kai į ją kreipiasi moteris, ji pirmiausiai išsiaiškina, ar klientė žino, kaip pasiekti kliniką. Anot merginos, Teksase abortą pasidaryti siekiančių moterų realybė yra baisi – dažnai jos yra visiškai vienos. Neretai nutinka ir taip, kad po procedūros jos tiesiog praleidžia naktį savo automobilyje.
„Moteris po procedūros neturėtų miegoti automobilyje. Tai yra blogai. Tai kelia pavojų ir sveikatai, ir saugumui“, - sako N. St. Clair.
Ji tvirtina, kad moterys, kurios renkasi jų pagalbą, jai gali paskambinti bet kuriuo metu. Tačiau mergina nėra susitikusi nei su viena moterimi, kuriai padėjo.