abortas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „abortas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „abortas“.

Italija neleido Didžiojo septyneto deklaracijoje minėti teisės į abortą

Italijos, kurioje šiuo metu vyksta Didžiojo septyneto (D7) viršūnių susitikimas, dešiniųjų ministrė pirmininkė Giorgia Meloni neleido išsivysčiusių pramoninių demokratinių šalių grupei savo baigiamojoje deklaracijoje įtvirtinti įsipareigojimą užtikrinti teisę į abortą. Deklaracijoje, kuri paprastai paskelbiama paskutinę viršūnių susitikimo dieną, bus tiesiog nurodoma, kad moterys turi teisę į tinkamas sveikatos apsaugos paslaugas, įskaitant susijusias su lytine ir reprodukcine priežiūra.
2024-06-14

JAV Aukščiausiasis Teismas atmetė suvaržymus aborto tabletėms

JAV Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį atmetė žemesnės instancijos teismo įvestus apribojimus plačiai paplitusioms aborto tabletėms. Vienbalsiai priimtoje Teismo nuomonėje sakoma, kad abortų priešininkų grupėms ir gydytojams, siekiantiems suvaržyti galimybes gauti mifepristono, trūksta teisinio pagrindo pareikšti ieškinį dėl federalinės Maisto ir vaistų administracijos (FDA) sprendimo patvirtinti šį vaistą ir vėlesnių veiksmų siekiant palengvinti jo įsigijimą.
2024-06-13

Lenkijos parlamentas pradeda ilgai lauktas diskusijas dėl abortų

Lenkijos parlamentas ketvirtadienį pradės ilgai lauktas diskusijas dėl abortų įstatymų liberalizavimo šioje katalikiškoje šalyje. Kuo jos baigsis, neaišku, nes valdančiojoje koalicijoje esama susiskaldymo. Moterų teisės buvo apribotos per aštuonerius metus trukusį ankstesnės dešiniojo sparno Lenkijos vyriausybės valdymą. Sugriežtinus jau ir taip griežtus abortų teisės aktus, visoje šalyje kilo masinės demonstracijos. 38 mln.
2024-04-11

Medikai Prahoje supainiojo pacientes ir per klaidą padarė abortą sveikai nėščiajai

Pirmadienį į Prahos Bulovkos universitetinę ligoninę planiniam patikrinimui atvykusiai sveikai nėščiai moteriai buvo netyčia atliktas abortas, nes medikai supainiojo pacientės – abi jos buvo nuolat Čekijoje gyvenančios užsienietės, skelbiama vietos žiniasklaidoje.
2024-03-29

Prahos ligoninė per klaidą moteriai atliko abortą

Vienoje Prahos ligoninių nėščiai moteriai per klaidą buvo atliktas abortas. Anot čekų žiniasklaidos, moteris į klinikos Ginekologijos skyrių atvyko nėštumo metu įprastai apžiūrai, tačiau buvo supainiota su paciente, kuriai turėjo būti atliktas vadinamoji gimdos abrazija. Čekijos sveikatos ministerija naujienų agentūrai ČTK patvirtino incidentą. Ministerija esą apie jį buvo informuota ligoninės ir pareiškė pacientei bei jos šeimai „didelį apgailestavimą“. „Įvyko nedovanotina žmogiška klaida.
2024-03-28

Nėštumą nutraukusi Vilma įspėja kitas moteris: „Nebebus taip, kaip buvo“

Gyvenime sunkių sprendimų būna nemažai, tačiau kai kurie jų – keičiantys gyvenimą. Ne vienai moteriai yra tekę susidurti su itin jautria ir skaudžia tema – nėštumo nutraukimu. Apie tai šiandien – naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Tėvai paprastai“.  Šia tema kalbamės su Zita Tomiliniene, Krizinio nėštumo centro vadove, ir Vilma Ramašauskaite – moterimi, patyrusia krizinį nėštumą ir nusprendusia negimdyti.
2024-03-05

Teksaso Aukščiausiasis Teismas neleido moteriai atlikti skubaus aborto

Teksaso Aukščiausiasis Teismas vėlai penktadienį užblokavo leidimą atlikti abortą moteriai, kurios nėštumas gali kelti grėsmę gyvybei, pranešė JAV žiniasklaida. Sprendimas priimtas po to, kai Teksaso generalinis prokuroras Kenas Paxtonas kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą su prašymu neleisti 31 metų dviejų vaikų motinai Kate Cox nutraukti nėštumą, nepaisant apygardos teisėjos leidimo atlikti šią procedūrą.
2023-12-09

Teksaso teisėja leido atlikti abortą moteriai, kurios nėštumas yra rizikingas

Teksaso teisėja ketvirtadienį leido atlikti abortą moteriai, kurios nėštumas galėjo kelti grėsmę gyvybei, taip prieštaraudama griežtiems JAV valstijos įstatymams, draudžiantiems šią procedūrą. Teisėja Maya Guerra Gamble teigė, kad 20 savaičių nėščiai Kate Cox turėtų būti leista pasidaryti abortą pagal Teksaso įstatymo nuostatą, leidžiančią šią procedūrą tais atvejais, kai kyla pavojus moters sveikatai.
2023-12-07

Šios laidotuvės Lietuvoje sugraudino šimtus: toks kapas – pirmasis šalyje

Kauno arkivyskupija savo socialinio tinklo paskyroje pasidalino, kad Šiluvą ir amžino poilsio vietą, lapkričio 13 d., pasiekė vaikelių, kurie dar negimę mirė motinų įsčiose, palaikai. Šių Kauno ligoninėse mirusių kūdikių palaikai buvo saugojami LSMU Kauno klinikų bei Kauno ligoninės koplyčiose ir tądien 7-iose urnose baltu laidojimo automobiliu atkeliavo į Šiluvą, o po Šv. Mišių buvo palaidoti miestelio kapinėse.
2023-11-15

Šis kapas Lietuvoje – išskirtinis: sužinojus, kas ten bus palaidota, suspaudžia širdį

Lapkričio 13 d. pradės veikti speciali Šiluvos kapavietė, kurioje bus laidojami iki 22-os nėštumo savaitės Kauno ligoninėse po persileidimo ar aborto mirę kūdikiai. Tai pirma bendra tokiems kūdikiams skirta Kauno ligoninių kapavietė, kuri bus nuolat pildoma. Šiluvos kapinėse po didžiule liepa pirmiausiai bus palaidotos urnos su 2020-2023 m. mirusių kūdikių palaikais. Iki tol urnos buvo saugomos Kauno klinikų ir LSMU Kauno ligoninės koplyčiose.
2023-11-08
REKLAMA
REKLAMA

Netekusi 4 savo vaikų Greta ryžosi prabilti atvirai: jos pasakojimas sukrečia

Iš viso Greta (vardas pakeistas) laukėsi šešis kartus. Tačiau iš šešių nėštumų šiuo metu mergina augina tik du vaikus. Abortas, persileidimas, negimdinis nėštumas ir deguonies trūkumas – tai Gretos vaikų mirčių priežastys. Pokalbio metu Greta pasidalijo, kas yra sunkiausia netekus kūdikio, kaip netektys paveikė jos romantinius santykius ir ką jai šiuo metu reiškia auginami vaikai. Galbūt galėtumėte papasakoti apie savo pirmąjį nėštumą.
2023-10-25

Meksikos Aukščiausiasis Teismas dekriminalizavo abortus visoje šalyje

Meksikos Aukščiausiasis Teismas trečiadienį dekriminalizavo abortus visoje konservatyvioje Lotynų Amerikos šalyje, priešingai nei Jungtinėse Valstijose, kur praėjusiais metais buvo panaikintos federalinės teisės į abortą. Teismas socialinėje žiniasklaidoje pareiškė, kad teisinė sistema, pagal kurią Federaliniame baudžiamajame kodekse numatomos bausmės už abortą, prieštarauja konstitucijai, nes pažeidžia moterų ir žmonių, galinčių pastoti, žmogaus teises.
2023-09-07

Nėštumą nutraukti pasirinkusi vilnietė išgyveno tikrą košmarą: gydytojų žodžiai šokiravo

Viena baisiausių naktų – taip savo patirtį apibūdina vilnietė Ieva, kentusi siaubingus skausmus suvartojus medikamentiniam nėštumo nutraukimui skirtus vaistus. Tačiau dar baisiau buvo ne skausmai, o patirtis Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – ją moteris vadina traumuojančia.  Ieva (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.
2023-08-28

JAV kontraceptinėms tabletėms nebereikės recepto

Kontraceptines tabletes vartojančioms amerikietėms nuo kitų metų nebereikės gydytojų recepto, kad galėtų jas įsigyti. Šalies valdžia supaprastino prieigą prie kontraceptikų, juos parduotuvėse ar internete bus galima įsigyti be jokių ribojimų. Tiesa, tik vieno gamintojo.

Lenkijoje po nėščios moters mirties prasidėjo protestai dėl teisių į abortą

Lenkijoje trečiadienį keli tūkstančiai žmonių išėjo į gatves protestuoti prieš beveik visišką abortų draudimą, kurį jie kaltina dėl naujo nėščios moters mirties atvejo. Moterų teisių gynimo grupės surengė mitingus daugiau nei 50 Lenkijos miestų ir miestelių, protestuotojai skandavo „gėda“ ir nešė aukos, 33 metų Dorotos Lalik, nuotraukas.
2023-06-15

JAV Aukščiausiasis Teismas kol kas išsaugojo galimybę gauti aborto tablečių

Jungtinių Valstijų Aukščiausiasis Teismas penktadienį laikinai išsaugojo galimybę gauti plačiai vartojamą aborto tabletę, panaikindamas žemesnės instancijos teismų sprendimus, kurie būtų uždraudę arba labai apriboję šio vaisto prieinamumą. Du konservatyvūs teisėjai nepritarė sprendimui svarbiausioje abortų byloje, kuri pasiekė devynių narių teismą nuo tada, kai šis prieš 10 mėnesių panaikino konstitucinę teisę į šią procedūrą.
2023-04-22

JAV Aukščiausiasis Teismas pratęsė laikiną aborto tablečių apribojimų sustabdymą

Jungtinių Valstijų Aukščiausiasis Teismas trečiadienį laikinai išsaugojo galimybę įsigyti plačiai vartojamą aborto tabletę, atidėdamas sprendimą dėl žemesnės instancijos teismų sprendimų, kuriais šiam vaistui nustatyti apribojimai. Nepasisakydamas dėl bylos esmės, šalies aukščiausiasis teismas iki penktadienio vidurnakčio (šeštadienio 7 val. Lietuvos laiku) pratęsė administracinį sustabdymą, kuriuo įšaldomi žemesnės instancijos teismų sprendimai.
2023-04-20

JAV teisingumo departamentas apskųs aborto tablečių apribojimus Aukščiausiajam Teismui

Jungtinių Valstijų generalinis prokuroras Merrickas Garlandas ketvirtadienį pareiškė, kad Teisingumo departamentas nesutinka su teismo nutartimi, kuria siekiama sugriežtinti abortų tablečių naudojimą, ir nurodė, kad šį sprendimą apskųs Aukščiausiajam Teismui.
2023-04-13

JAV – sujudimas dėl medikamentinio aborto: Niujorko valstija ruošiasi kaupti tablečių atsargas

Jungtinėse Valstijose – sujudimas dėl medikamentinio aborto. Federaliniam Teksaso teisėjui paskelbus sprendimą uždrausti aborto tabletes, į apeliacinį teismą kreipėsi pati šalies vyriausybė. O kai kurios valstijos imasi kitokių veiksmų – kol šis sprendimas velkasi per teismus, Niujorko valstija ruošiasi kaupti aborto tablečių atsargas.
2023-04-12

Teksaso federalinis teisėjas panaikino leidimą JAV vartoti abortų tabletes

Federalinis teisėjas Teksase penktadienį sustabdė prieš du dešimtmečius išduotą leidimą saugioms ir efektyvioms abortų piliulėms ir tai dar viena konservatorių salvė kovoje prieš reprodukcines teises Jungtinėse Valstijose. Jei eksprezidento Donaldo Trumpo paskirto teisėjo sprendimas liks galioti, juo bus panaikintas JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA) išduotas leidimas vaistui, plačiai naudojamam nepageidaujam nėštumui nutraukti.
2023-04-08

Baltieji rūmai: aborto tablečių draudimas būtų pražūtingas

Baltieji rūmai trečiadienį išreiškė susirūpinimą dėl to, kad Teksaso teisėjas gali imtis veiksmų, kad visoje šalyje būtų uždraustas vaistas, kuriuo atliekama daugiau nei pusė abortų Jungtinėse Valstijose, pavadindami tai pražūtingu draudimu. Mifepristonas, dar žinomas kaip RU-486, yra vienas iš dviejų vaistų, naudojamų medikamentiniam abortui atlikti, komponentų ir JAV parduodamas jau daugiau kaip 20 metų. „Kaip žinote, toks sprendimas būtų beprecedentis ir pražūtingas moterims.
2023-03-02

JAV – tabletės medikamentiniam abortui: skirtos iki 10 nėštumo savaitės

Vis griežtėjant abortų politikai Jungtinėse Valstijose, šalies maisto ir vaistų administracija moterims siūlo išeitį. Netrukus vaistinėse atsiras tabletės medikamentiniam abortui. Tiesa, valstijose, kuriose abortai ir šios tabletės yra uždraustos, amerikietės jų įsigyti negalės, tačiau tai atvers kelius jų nusipirkti kitur. Protestai dar birželio mėnesį vilnijo per visas Jungtines Valstijas po to, kai šalis panaikino konstitucinę teisę į abortus.
2023-01-04

Negimusiems mirusiems kūdikiams Šiluvoje ruošiamas specialus kapas: „Tai yra visgi žmogaus embrionas“

Neišnešiotiems, abortų ar persileidimų metu dar motinos įsčiose mirusiems kūdikiams Kaunas ŠIluvoje ruošia specialų kapą. Jau antrą Lietuvoje, mat toks prieš trejus metus atsirado Ukmergėje, Dukstyno kapinėse. Taip ligoninės laidoja vaisius, kurių nesiėmė laidoti tėvai, galintys tą padaryti per pusę metų nuo kūdikio mirties. Tuos pusę metų ligoninėse jie saugomi specialiuose šaldytuvuose. Kauno klinikoms tokius šaldytuvus padovanojo kapelionai.

Lietuvoje mažėjo dirbtinių abortų skaičius

Lietuvoje mažėja dirbtinių abortų skaičius, rodo Statistikos departamento paskelbti Higienos instituto duomenys. Dirbtiniu laikomi abortai, kai nėštumas nutraukimas chirurgine operacija ar kitaip veikiant moters organizmą arba gemalą. Tokių nėštumo nutraukimų, tenkančių tūkstančiui 15-49 metų amžiaus moterų, nuo 2017 metų sumažėjo maždaug trečdaliu. 2017 metais šis rodiklis siekė 6,9 atvejo, 2021 metais – 4,7 atvejo.

Lietuvoje įteisinamas medikamentinis abortas, bet kiek kainuos vaistai? Latvijoje jų kaina – 195 eurai

Lietuvos moterys, kaip ir kitos turtingų Skandinavijos ar centrinių senojo žemyno šalių europietės, nepageidaujamą nėštumą galės nutraukti išgėrusios vos dvi tabletes. Sveikatos apsaugos ministrui Dulkiui pasirašius įsakymą, lietuvaitės tą galės daryti jau nuo Naujų metų. Seimo narė Agnė Širinskienė konservatorius dėl tokių sprendimų vadina apsišaukėliais, kurie tik dar labiau žmones skatina atsisakyti vaikų.

Moteris atsisakė atlikti abortą: vyras jai surengė protu nesuvokiamą kerštą

Penktą mėnesį nėščia libanietė atsidūrė ligoninėje kritinės būklės, kai vyras merginą padegė, nes ji atsisakė pasidaryti abortą. 21 metų Hana Mohammed Khodor buvo skubiai nugabenta į Tripolio ligoninę kritinės būklės po to, kai jos vyras, įvardytas kaip AA, padegė ją dujų balionėliu.
2022-08-21

JAV Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą, panaikinantį moterų teisę į abortus

JAV Aukščiausiasis Teismas penktadienį panaikino moterų teisę į abortus priimdamas istorinį sprendimą, atšaukiantį pusę amžiaus trukusią konstitucinę apsaugą vienu iš labiausiai visuomenę suskaldžiusių ir aršiausias kovas sukėlusių klausimų Amerikos politiniame gyvenime.
2022-06-24

Skandalas Brazilijoje: teismas išprievartautai mažametei neleido darytis aborto

Brazilijoje kilo skandalas po to, kai teisėja uždraudė vienuolikametei mergaitei, patyrusiai prievartą ir nuo užpuoliko pastojusiai, pasidaryti abortą.  Šią savaitę paaiškėjo, jog teisėja Joana Ribeiro Zimmer atsisakė padėti mergaitei, kurios tapatybė nėra žinoma, po to, kai mažametė patyrė seksualinę prievartą savo namuose Santa Catarinoje.  Mergaitė buvo išprievartauta metų pradžioje ir kartu su mama apsilankė pas gydytoją Florianapolyje tik tada, kai jau buvo nėščia 22 savaites.
2022-06-22

Nyderlandai atsisakys privalomo apmastymų prieš abortą periodo

Nyderlandų parlamentarai antradienį pritarė įstatymui, kuriuo panaikinamas privalomas penkių dienų apmastymų prieš abortą periodas, ir nurodė, kad moterys pačios turėtų turėti galimybę nustatyti laikotarpį prieš priimant sprendimą. Dauguma žemųjų parlamento rūmų narių ir senatorių mano, kad „privalomo „atšalimo“ periodo panaikinimu pripažįstama moterų autonomija ir jų teisė apsispręsti“, sakoma aukštųjų parlamento rūmų pareiškime.
2022-06-21

„Starbucks“ padengs darbuotojų kelionių išlaidas, susijusias su abortais ir lyties keitimo operacijomis

„Starbucks“ pranešė, kad pradės apmokėti reikalavimus atitinkančias kelionės išlaidas darbuotojams, norintiems atlikti abortą ar lyties keitimo procedūras, rašo portalas CNBC. Nutekėjus informacijai apie JAV Aukščiausiojo Teismo nutarties projektą, kuriuo būtų panaikintas sprendimas, įteisinantis abortus, kavinių tinklas prisijungė prie „Amazon“, „Apple“, „Microsoft“ ir „Salesforce“, siūlančių kompensuoti darbuotojų kelionių išlaidas, susijusias su tokia operacija.
2022-05-21

Ginčai dėl medikamentinio aborto: nebus taip, kad „noriu nutraukti nėštumą, nusipirkau vaistą ir viskas“

Lietuvoje ruošiamas įteisinti medikamentinis abortas vis dar kelia aistras dėl jo saugumo ir apskritai reikalingumo. Gydytojai tuo metu kartoja, kad abortas šalyje yra legalus, tad ir jo atlikimo būdai turi būti patys moderniausi. Be kita ko, medikai kartu paneigia mitus, neva po tokio aborto vėliau gali būti sunku pastoti.   20 metų Lietuva atsilieka nuo Vakarų valstybių, kuriose įteisintas medikamentinis abortas.
2022-05-21

17-kos abortą atlikusi moteris ryžosi atverti širdį: tokio skausmo nelinkėtų niekam

Leona Burton, 36 metų amžiaus moteris iš Lesterio, Jungtinės Karalystės, atvirai papasakojo apie savo abortą, kurį pasidarė būdama septyniolikos – ji sako kaltę jautusi dar dešimt metų. Penkių vaikų mama pripažino, kad dešimt metų jautėsi kalta dėl aborto, bet kad jo dėka tapo geresne mama. Leona Burton pasidalino savo istorija ir papasakojo, kad labai ilgai jautė kaltę, bet dabar žino, kad sprendimas buvo teisingas, rašoma mirror.co.uk.
2022-05-09

Bidenas: AT sprendimas dėl abortų gali sukelti grėsmę „visai virtinei teisių“

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pareiškė, kad Aukščiausiajam Teismui panaikinus teisę į abortą užtikrinančias konstitucines garantijas, atsivertų durys keisti „visą virtinę“ sprendimų, turinčių poveikį žmonių asmeniniam gyvenimui. „Iškyla abejonių dėl visos virtinės teisių“, – sakė jis žurnalistams, perspėdamas dėl „esminių pokyčių“ dėl šiuo metu priimtinos pozicijos tos pačios lyties asmenų santuokų, vaikų turėjimo ar abortų, vaikų auginimo klausimais.
2022-05-03

Bidenas: JAV rinkėjai turės apginti vieną pagrindinių teisių į abortą

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pareiškė, kad JAV rinkėjams teks apginti vieną „pagrindinių“ teisių į abortą, jeigu Aukščiausiasis Teismas panaikins atitinkamas konstitucines garantijas. J. Bidenas perspėjo, kad leidinio „Politico“ paskelbtos daugumos nuomonės projekto kopijos autentiškumas nebuvo patvirtintas.
2022-05-03

Rusų išprievartauta 14-metė pastojo: priversta pasilikti vaiką

Penki rusų okupantai išprievartavo 14-metę mergaitę iš Bučos. Dabar ji nėščia ir planuoja pasilikti vaiką, kurio biologinis tėvas yra okupantas ir prievartautojas. (papildyta 2022-06-28) Ukrainos prokuratūra nustatė, kad atleista iš pareigų žmogus teisių ombudsmenė Liudmila Denisova skleidė melagingą informaciją, įskaitant ir apie tariamai masinius rusų karių vykdytus vaikų prievartavimus.
2022-04-28

Pragaro vartai Ukrainoje: rusai barbariškai prievartauja moteris, ekspertas mato tik vieną išeitį

Apdeginti, sudarkyti, juoda plėve uždengti moterų kūnai. Vaikų akivaizdoje žaginamos ukrainietės. Atrodo, Ukrainoje atsivėrė pragaras, kurį sukėlė ne kas kitas, o rusų kariai. Karo psichologas prakalbo apie nežmoniškas tvirkinamų Ukrainos moterų kančias. Ne paslaptis, kad Ukrainoje masiškai prievartaujamos moterys ir net jaunos mergaitės. Okupantai jas seksualiai išnaudoja dešimtis kartų, veikia grupėmis, pasikeisdami. Toli gražu ne visos aukos išgyvena.
Aktualijos 2022-04-08

„San Francisko raganų“ žvaigždė prabilo apie patirtą persileidimą: laikė bausme už pasidarytus abortus

Alyssa Milano manė, kad persileidimai, kuriuos ji patyrė, buvo „karminė bausmė“ už abortus, kuriuos ji pasidarė būdama 20-ies. „Aš tikrai turėjau tokį momentą: „Na, aš esu baudžiama iš esmės už abortus, kuriuos pasidariau 20-ies“, – ketvirtadienį tinklalaidėje „Me Becoming Mom“ pasakojo 48 metų aktorė. Milano pridūrė, kad terapija padėjo jai vėliau gyvenime įveikti tuos jausmus, rašoma pagesix.com. „Tuo metu aš to nesupratau“, – sakė ji.
2021-11-07

Tokios traumos kaunietė nesitikėjo: abortą teko atlikti du kartus

Naujienų portalą „Kas vyksta Kaune“ savaitės pradžioje pasiekė dvigubą nėštumo nutraukimo traumą išgyvenusios moters istorija. Sužinojusi, kad laukiasi, Dovilė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) nusprendė atlikti abortą P. Mažylio gimdymo namuose. Čia, anot kaunietės, vaisiaus išsivystymas buvo nustatytas neteisingai, o procedūra atlikta ne iki galo – po poros dienų nėščioji atsidūrė kitoje ligoninėje.
2021-09-16

Kitų šalių pavyzdžiu ketina sekti ir Lietuva: Morgana Danielė siūlo įteisinti nėštumo nutraukimą vaistais

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) jau daugiau nei 30 metų yra įtraukusi medikamentus, skirtus nutraukti nėštumą, į būtinųjų vaistų sąrašą, tačiau Lietuvoje šie vaistai moterims yra neprieinami ir skatina jas kreiptis į vaistų perpardavėjus. Apie tai Seime prakalbo Laisvės frakcijos narė Morgana Danielė.

Lenkija ruošiasi tolesniems protestams prieš abortų draudimą

Protestuotojai, remiantys teisę į nėštumo nutraukimą,  penktadienį rengiasi trečiai demonstracijų nakčiai Varšuvoje ir kitose Lenkijos vietose, įsigaliojus teismo nutarčiai, kuria šalyje buvo nustatytas beveik visiškas abortų draudimas. Protestuotojai, nepaisydami apribojimų dėl koronaviruso ir minusinės temperatūros, išėjo į gatves po to, kai vyriausybė trečiadienį nusprendė suteikti teisinę galią Konstitucinio Tribunolo nutarčiai dėl abortų, paskelbdama jį oficialiajame leidinyje.
2021-01-29

Gydytojai paaiškino, ar nėštumą nutraukusi moteris tampa nevaisinga

Apie nėštumų nutraukimą ir jo poveikį organizmui sklando įvairiausios kalbos. Dažniausiai yra girdimas faktas, kad moteris nutraukusi nėštumą gali tapti nevaisinga, bet ar tai yra tiesa, aiškinosi TV3 laida „Būk sveikas“.  Iki 12 savaičių moteris gali nutraukti nėštumą ir tai gali padaryti dviem būdais – medikamentiniu ir chirurginiu. „Abu būdai yra saugūs, jeigu jie taikomi licenzijuotoje įstaigoje ir šią pagalbą suteikia specialistas.
2021-01-17

Kaunietė pastojo nuo vyro, kuriam kūdikis visiškai nerūpėjo: už abortą liepė susimokėti pačiai

34-erių kaunietė Lina viena augina tris berniukus ir šiandien širdyje jaučia pilnatvę, tačiau prieš kiek daugiau nei metus viskas buvo kitaip. Po iširusios santuokos ji stačia galva nėrė į kitus santykius, pastojo ir net ketino darytis abortą. Laikinojoje sostinėje gyvenanti Lina (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) su pirmuoju vyru santuokoje išgyveno beveik 12-ika metų. Jie buvo susilaukę dviejų sūnų, įsigijo naują būstą, atrodo, sutarė dėl visų klausimų.
2021-01-14

Gydytoja paaiškino, kodėl hormoninės spiralės paauglėms – geriausias kontracepcijos pasirinkimas

Dar neseniai kilus vajui dėl siekio hormonines kontraceptines spirales šimtu procentu kompensuoti 15–20 metų amžiaus merginoms, gydytojai pabrėžia, kad toks siūlymas buvo išdiskutuotas ir yra saugiausias pasirinkimas tokiame amžiuje.  Toks siūlymas supriešino visuomenės dalį, mat imta svarstyti apie tai, kad toks sprendimas galėtų tik paskatinti jaunas mergaites imtis neatsakingo lytinio elgesio. Kiti gi tvirtino, kad tokiame amžiuje ne lytiniai santykiai mergaitėms turi rūpėti, o mokslai.

Veryga negalinčioms dabar atlikti aborto pasiūlė pagalvoti apie tai iš naujo

Trečiadienį spaudos konferencijos metu paklaustas, ką karantino metu daryti moterims, kurios nori nutraukti nepageidaujamą nėštumą, sveikatos apsaugos ministras atkirto, kad tai gali būti geras metas persvarstyti spendimą. Tiesa, kiek vėliau Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patikslino savo poziciją.

Internete išplito šokiruojanti transliacija: mergina filmuodama abortą, šokinėjo iš laimės

Šokiruojantis vaizdo įrašas iš „TikTok“: mergina iš Kalifornijos darosi antrą abortą. Šiuo metu jau ištrintame vaizdo įraše, pavadintame „Abortas, 2 dublis“, rodoma jauna moteris, kuri rengiasi priešais veidrodį, o jos draugė rodo teigiamą nėštumo testą, rašoma dailymail.co.uk. Klipo pavadinimas nurodo, kad tai – antrasis jos abortas. Fone groja Bruno Mars daina „It Will Rain“. Mergina nusišluosto akis, parodydama, kad sužinojusi apie nėštumą verkė.
2020-03-06

Ekvadoro abortų įstatymai: turi būti išprievartauta ir su psichine negalia

Moterų įtūžis ir riaušių policijos ašarinės dujos – Ekvadoro parlamentarai eilinį kartą nepritarė siūlymams leisti moterims darytis abortus išprievartavimo atvejais. Šalyje abortai leidžiami tik itin išimtinais atvejais, pavyzdžiui, jei išprievartauta moteris turi psichinę negalią. Ekvadoro moterys įtūžį lieja ne be priežasties – šalyje galioja nuo pat 1938-ųjų nesikeitę abortų draudimai.
2019-09-18

Po aborto vaiko nuo to paties vyro besilaukianti vilnietė: tai buvo siaubingiausia patirtis

Vilnietė 35-erių Rasa (vardas pakeistas ir redakcijai žinomas, – aut. past.) atvira: gyvenimą ji skirstanti į dvi dalis – iki aborto ir po jo. Nors išgyvendama traumą moteris vėl pastojo nuo to paties vyro ir jau po kelių savaičių ruošiasi gimdyti, sąmoningą nėštumo nutraukimą ji laikanti siaubingiausia patirtimi savo gyvenime. „Nuo tada, kai pasidariau abortą, iki šios dienos mano gyvenimas yra labai sužalotas.

Byla, kurią sekė visas pasaulis: trejus metus belangėje už kūdikio nužudymą praleidusi moteris – laisva

Girežtumu dėl abortų garsėjančiame Salvadore merginos pergalė byloje, kurią sekė visas pasaulis. Trejus metus belangėje praleidusiai merginai pavyko įrodyti, kad ji savo kūdikio nežudė ir už grotų pasodinta neteisėtai. Evelyn Hernandez negali sutramdyti ašarų. Po trijų metų kovos dėl savo laisvės ji galiausiai buvo išteisinta dėl nusikaltimo, kurio nepadarė. Dar 2016 m. vienos gaujos nario išprievartauta 21-erių mergina netrukus patyrė persileidimą ir pagimdė negyvą vaikelį.
2019-08-20

Jauna moteris ryžosi abortui: prabilusi apie tai, negali atsigauti

Donaldui Trumpui sukritikavus vėlyvus abortus, amerikietė ryžosi griauti mitus apie tai, kodėl moterys priima tokį sprendimą, rašoma theguardian.com. Praėjusiais metais Donaldas Trumpas teigė, kad esami aborto įstatymai JAV leidžia gydytojams „išplėšti kūdikius iš motinos gimdos prieš pat vaiko gimimą“. Jo teiginiai klaidingai apibūdino aborto procedūras ir sukėlė pasipiktinimą moterims ir vyrams, kurie iš savo pačių patirties žino, koks siaubingas dalykas yra vėlyvas nėštumo nutraukimas.
2019-01-29

Popiežius pasakė, ką galvoja apie abortus

 Popiežius Pranciškus abortus trečiadienį palygino su „samdomo žudiko“ užsakymu. „Nėštumo nutraukimas yra kaip žmogaus eliminavimas... Atsikratyti žmogiškosios būtybės – tarsi griebtis samdomo žudiko problemai išspręsti“, – Vatikane kreipdamasis į tikinčiuosius sakė Pranciškus. „Tai tarsi griebtis samdomo žudiko problemai išspręsti, ar ne?“ – sakė jis. Šiuo savo komentaru pontifikas nukrypo nuo homilijos teksto, iš anksto paruošto įprastai trečiadienio bendrajai audiencijai Šv.
2018-10-10
Į viršų