REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viena baisiausių naktų – taip savo patirtį apibūdina vilnietė Ieva, kentusi siaubingus skausmus suvartojus medikamentiniam nėštumo nutraukimui skirtus vaistus. Tačiau dar baisiau buvo ne skausmai, o patirtis Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – ją moteris vadina traumuojančia. 

Viena baisiausių naktų – taip savo patirtį apibūdina vilnietė Ieva, kentusi siaubingus skausmus suvartojus medikamentiniam nėštumo nutraukimui skirtus vaistus. Tačiau dar baisiau buvo ne skausmai, o patirtis Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – ją moteris vadina traumuojančia. 

REKLAMA

Ieva (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) savo istoriją pradeda pasakoti nuo fakto, kad prieš trejus metus gydytojai pasakė – ji nevaisinga, pastoti galėtų nebent su kitos moters kiaušialąste. 

Žinodama šį faktą, ji sako pernelyg nesisaugojusi, galbūt pasąmoningai norėjusi įsitikinti, ar šie gydytojų žodžiai – tiesa, gal visgi pavyks? 

„Bet, o, tačiau... Praėjo 3 metai ir savo rankose išvydau teigiamą... Be abejo, nėštumo testas tik patvirtino, ką jau mažiausiai dvi savaites rodė kūno pokyčiai ir mano pačios nuojauta, kuria nenorėjau tikėti, juk aš – nevaisinga!“, – pasakojo ji. 

REKLAMA
REKLAMA

Užklupo košmariški skausmai

Užklupo dvejopi jausmai – viena vertus, apėmė džiugesys, kad, nepaisant gydytojų žodžių, ji gali pastoti. Tačiau nėštumas nebuvo planuotas, vaiko auginimui nėra tinkamų sąlygų. Ir nežinant apie nėštumą būta vakarėlių, tad Ieva sako – labiausiai bijotų gimdyti dėl galimos pažaidos vaikui: 

REKLAMA

„Tad nieko nelaukusi užsiregistravau į kliniką. O klinikoje man jau nustatė 6 sav. nėštumo. Gydytoja supažindino mane su galimais nėštumo nutraukimo variantais.  

Kadangi jau iš anksto buvau nusprendusi išbandyti medikamentinį būdą – išgerti vaistus namie atrodė patraukliau nei gultis ant stalo – pasirinkau šį. Ginekologė davė 9 tabletes. Gerti po 3 tabletes kas 3 val.“

Ieva susipažino su galimais šalutiniais poveikiais: šaltkrėčiu, viduriavimu, skausmu kaip per stipresnes mėnesines. Nusiteikusi, kad skausmas neišvengiamas, ji nusipirko vaistų nuo skausmo, pavalgė ir išgėrė pirmąją vaistų dozę. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kaip ir buvo sakyta, pradėjo krėsti šaltkrėtis, paleido vidurius, prasidėjo didžiuliai skausmai, spazmai, kokių dar gyvenime nebuvau turėjusi. Į tualetą vaikščiojau kas 5 min., o grįžusi raičiausi iš skausmo ant lovos. 

Išgėriau dar vaistų nuo skausmo. Galvojau, kad viskas, jei dar skausmai nepraeis – kviesiuosi greitąją. Bet, o dievai, skausmas po 10 min. praėjo, liko tik silpnumas ir mieguistumas. Tad toliau visą laiką prasnaudžiau belaukiant antros dozės“, – prisiminė mergina. 

Artėjant laikui išgerti antrąją medikamentiniam nėštumo nutraukimui skirtų vaistų dozę, ji pajuto, kad skausmai sugrįžta, tad nieko nelaukusi išgėrė vaistų nuo skausmo ir laukė, kada reikės išgerti kitas tris ginekologės paskirtas tabletes. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bet skausmas tik pradėjo intensyvėti ir pasiekė tokį lygį, kad net silpna buvo eiti, pastovūs spazmai. Realiai pirmą kartą gyvenime taip skaudėjo, jog net raičiausi iš skausmo. Atrodė, jokie vaistai nuo skausmo nepadeda“, – tęsė ji. 

Gydytojų žodžiai šokiravo

Nebegalėdama nė pagalvoti apie antros vaistų dozės gėrimą, Ieva nieko nelaukdama išsikvietė greitąją, kuriai atvykus ir greitosios darbuotoja nupasakojus visą situaciją, ją nuvežė į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę: 

„Ten apžiūrai užregistravo kita darbuotoja, kuri, išgirdusi, dėl ko čia patekau, piktu tonu paklausė, tai kodėl nusprendžiau taip padaryti – nutraukti nėštumą? Tai juk čia normalu, kad skauda, vienok, suprask, ko čia atvažiavai... 

REKLAMA

O kol laukiau vizito pas ginekologę, visa apsižliumbusi iš skausmo, pradėjau jau kraujuoti ir prasidėjo pykinimas. Visų laimei, vizito ilgai laukti nereikėjo, gal 15-30 min. Ir nuvežė pas viską apvainikavusią ginekologę.“ 

Vos įžengus pro duris, ginekologė pasakė sėstis ir papasakoti, kas atsitiko – Ieva sukaupusi visas jėgas ramiai viską išdėstė. Tačiau gydytojos žodžiai ir klausimai pribloškė:

„Sunku apibūdinti, tačiau, atrodo, vos tai išgirdusi, į mane pradėjo lėkti kažkokios neapsakomos pagiežos ir pykčio strėlės. Paklausė, kuris nėštumas, kodėl nenoriu gimdyti. Ir tada prasidėjo gąsdinimai...“, – prisimena pašnekovė. 

REKLAMA

„Ko tikėjaisi? Kad neskaudės? Taip ir turi būti. Pamatysi, viskas bus dar blogiau. Čia tik pati pradžia. Gersi vaistus, tau dar labiau ims skaudėti, tu kraujuosi, tau gabalais viskas kris. Ko iš mūsų nori? Juk pati to norėjai!“, – tokie žodžiai pasipylė iš gydytojos lūpų. 

Ieva priduria, kad ne kartą buvo pakartoti žodžiai, kad bus tik blogiau, viskas pradės kristi gabalais, skausmas tik stiprės ir ji kraujuos. 

„Net nežinau, kaip apibūdinti, bet jos panieką ir pyktį vis dar dabar jaučiu...“, – pridūrė. 

Traumuojanti patirtis

Galiausiai mergina buvo išsiųsta į kitą kabinetą, kur turėjo būti suleisti suleisti skausmą malšinantys vaistai, tačiau čia viskas kartojosi iš pradžių – pasipylė klausimai, kas atsitiko, kodėl ji nori nutraukti nėštumą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Spėju, kad suleisti vaistų yra itin svarbu sužinoti nėštumo nutraukimo priežastį... Bet kokiu atveju, jų suleisti vaistai man nei kiek skausmo nesumažino ir vis dar besikankinanti grįžau namo... 

Net pagalvojau, ar tikrai tuos vaistus man suleido, jei visos darbuotojos, vos tik išgirdusios apie nėštumo nutraukimą, pradeda tave traktuoti tarsi patį blogiausią žmogų...“, – patirtimi dalijosi Ieva. 

Grįžus namo košmariški skausmai nesibaigė, kaip pati sako, grįžo visa verkianti, be jėgų ir dar kaip per veidą šluoste gavusi. Vienintelis išsigelbėjimas buvo tai, kad namuose turėjo migdomųjų – išgėrus dvigubą jų dozę pavyko užmigti. Tačiau prisiminimai apie šią patirtį lydi iki šiol: 

REKLAMA

„Nesuprantu, ar tikrai toks atšiaurus ir smerkiantis bendravimas ir elgesys turi būti iš gydytojų? Kuomet, atrodo, gali traumą gauti vien dėl to, kaip tave traktuoja ir vertina pagal tavo asmeninį pasirinkimą. <...> 

Vis dar negaliu užmiršti šios nakties ir ypatingai šios ginekologės šiurkštaus bendravimo su manimi. Po tokio įvykio, manau, dar ilgai liks baimė kreiptis pagalbos į valstybines ligonines...“

Ligoninė skundą gavo, jį išsamiai nagrinės

Susisiekus su RVUL administracija, jos atstovai patikino, kad tokio skundo sulaukė ir situaciją vertina rimtai: 

„Situaciją RVUL administracija vertina rimtai, todėl skundą nagrinės RVUL Vidaus audito tarnyba.  

REKLAMA

Taip pat ligoninės administracija deda nuolatines pastangas gerinant medicinos personalo bendravimo įgūdžius ir yra parengusi „Bendravimo standartą“, organizavo bendravimo įgūdžių tobulinimui skirtus mokymus.

Atsižvelgdami į šią situaciją, planuojame parengti ir vidiniais kanalais išplatinti papildomą bendravimo atmintinę su atvejų analize.” 

Gydymo įstaigos atstovai apgailestauja dėl neigiamos pacientės patirties, tačiau pridūrė, kad gydytojos klausimai buvo pagrįsti.  

„Norime pabrėžti, kad pacientę apžiūrėjusios gydytojos akušerės ginekologės klausimai pagrįsti ir buvo reikalingi anamnezei surinkti.  

Taip pat gydytoja suteikė pacientei informaciją apie medikamentinio nėštumo nutraukimo sukeliamus simptomus, tokius kaip skausmas, kraujavimas ir kt., paskyrė nuskausminamųjų vaistų”, – rašoma RVUL administracijos komentare. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentuodami situaciją atstovai teigė puikiai suprantantys, kad nėštumo nutraukimas – itin asmeniškas sprendimas ir laikosi nuostatos, kad profesionalumas ir mandagumas būtinas bet kokiu atveju: 

„Puikiai suprantame, kad nėštumo nutraukimas yra labai asmeniškas ir jautrus sprendimas, kurio priėmimą lemia daugelis veiksnių, tarp kurių – tiek medicininės, tiek socialinės priežastys.  

Vadovaujamės nuostata, kad medicinos personalo bendravimas su pacientu turi išlikti profesionalus ir mandagus nepaisant paciento kreipimosi priežasties.” 

kažkoks selektyvus jautrumas
kažkoks selektyvus jautrumas
priimti sprendimą nutraukti 6 savaičių nėštumą jokių košmariškų išgyvenimų ar dvasinių kančių nesukėlė. o elementarus medikų konstatavimas, kad fizinis skausmas yra pasirinktos procedūros šalutinis poveikis, matai jau sužeidė jautrią sielą. tphu tokias... dabar galės toliau "tikrinti", ar kartais netapo nevasinga po šito karto.
Ir tie skausmai tai ne moters kuri atsisakė gimdyti, o skausmai dar negimusio vaiko. Tai jam skaudėjo, nes jis kovojo už gyvenimą, kai jį žudė tablečių pagalbą. Ir nėra ko stebėtis, jei nėra meilės gyvybei naujai, tai nebus ir supratingumo ar atjautos, moteriai, kuri atsisakė vaiko. Tik gali būti gailestis būti jai, nes jį nežino, ką padarė ir ko neteko iki tol kol pati nesupras. Abortas - žmogžudystė dar negimusio žmogaus.
Kodėl vienus straipsnius leidžiat komentuoti kitų ne??????
Kas čia per diskriminacija??
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų