• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Milžiniška moderni povandeninė energetinė sistema sujungs Šiaurės ir Vakarų Europos šalių atsinaujinančių energijos šaltinių jėgaines.

REKLAMA
REKLAMA

Devynios Europos šalys planuoja Šiaurės jūroje nutiesti milžinišką povandeninę energetinę sistemą, kuri bus sujungta su vėjo bei potvynių jėgainėmis ir hidroelektrinėmis. Tūkstančiai kilometrų aukščiausių technologijų kabelių bus nutiesta jūros dugnu per ateinančius 10 metų. Tai bus novatoriškiausias Europos energetikos parkas.

REKLAMA

Šie kabeliai sujungs jau esamas ir naujas vėjo jėgaines Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje su Belgijos ir Danijos jūros potvynių ir srovių jėgainėmis bei Norvegijos hidroelektrinėmis. 30 mlrd. eurų kainuosiantis projektas kompensuos atsinaujinančių energijos šaltinių nepastovumą ir garantuos nepertraukiamą energijos tiekimą visoms jame dalyvaujančioms šalims: Vokietijai, Didžiajai Britanijai, Prancūzijai, Danijai, Norvegijai, Olandijai, Belgijai, Airijai ir Liuksemburgui. Dėl šio projekto sutarę šių šalių energetikos ministrai pasirašė vadinamąją Šiaurės jūros šalių lengvatinę iniciatyvą.

REKLAMA
REKLAMA

Berlynas save laiko varomąja šio projekto jėga. "Vokietijai, puoselėjančiai ambicingus vadinamosios ofšorinės plėtros planus, šis projektas labai svarbus, - sakė Vokietijos ekonomikos ir technologijų ministras Raineris Bruederle. - Jo esmė - jungiantis tinklas, būtinas, kad vėjo energija būtų sėkmingai generuojama ir pasiektų vartotojus."

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iki šių metų pabaigos 9 šalys planuoja pasirašyti įpareigojančią sutartį. Projektą finansuos energetikos bendrovės, kurios bus įtrauktos į derybas. Tikimasi, kad bus pagaminama 100 gigavatų energijos.

Europos Sąjunga siekia iki 2020 metų penktadalį jai reikalingos elektros energijos gauti iš atsinaujinančių šaltinių. Norint pasiekti šį tikslą, reikia diegti naujausias technologijas ir kurti modernias energetikos sistemas, galinčias kompensuoti iš vėjo ir saulės gaunamos energijos svyravimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų