„Nors man nepatinka kvotos, nesutinku su jomis ir mes balsavome prieš jas, Europa neturi subyrėti dėl migrantų krizės“, - sakė vyriausybės vadovas.
„Todėl nenoriu toliau eskaluoti įtampos kaltinimais (teisme). Virvę galima tempti iki tam tikro momento, paskui ji nutrūksta“, - sakė jis.
Atsisakantiems migrantų – galimos sankcijos
Europos Parlamento liberalų frakcija ALDE dar pirmadienį pareikalavo ES svarstyti Vengrijos klausimą.
Atsakydama į Vengrijos grasinimus nepriimti pabėgėlių Europos liberalų ir demokratų aljanso (ALDE) frakcija pirmadienį pareikalavo imti sankcijų prieš šią Europos Sąjungos valstybę. Siūlyta remtis 7-uoju Lisabonos sutarties straipsniu, vadinamu sankcijų „branduoline bomba“.
ALDE savo siūlymą pateikė rugsėjo 21-ąją, tą pačią dieną, kai vengrų parlamentas leido kariuomenei naudoti specialiąją ginkluotę prieš migrantus.
Liberalai apkaltino premjero Viktoro Orbano vadovaujamą Vengriją „pažeidus fundamentalias (ES) vertybes“.
Pritaikius 7-ąjį straipsnį šalis rizikuoja laikinai netekti ES narystės teisių.
Slovakai ruošiasi teistis
Slovakijos kairių pažiūrų ministras pirmininkas Robertas Fico trečiadienį pareiškė, kad jo šalis imsis teisinių priemonių, kad užginčytų privalomas 120 tūkst. pabėgėlių paskirstymo Europos Sąjungoje kvotas.
„Slovakija nesiruošia laikytis privalomų kvotų. Mes ruošiame ieškinį Liuksemburgo teismui“, – sakė R.Fico, kurį cituoja Slovakijos populiarus dienraštis „SME“.
Tuo tarpu Slovakijos kaimynė anksčiau dieną nurodė nesiimsianti veiksmų užginčyti teisme migrantų paskirstymo kvotų sistemos.
„Nors man nepatinka kvotos, nesutinku su jomis ir mes balsavome prieš jas, Europa neturi subyrėti dėl migrantų krizės“, – trečiadienį pareiškė Čekijos premjeras Bohuslavas Sobotka.
„Todėl nenoriu toliau eskaluoti įtampos kaltinimais (teisme). Virvę galima tempti iki tam tikro momento, paskui ji nutrūksta“, – sakė jis.
Vengrijos premjeras atmeta A. Merkel „moralinį imperializmą“ sprendžiant pabėgėlių krizę
Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas trečiadienį atmetė tai, ką jis pavadino Vokietijos kanclerės Angelos Merkel „moraliniu imperializmu“ sprendžiant pabėgėlių krizę.
„Pats svarbiausias dalykas yra tas, kad čia negali būti moralinio imperializmo“, – pareiškė griežtos linijos dėl migrantų besilaikantis vengrų lyderis per viešnagę pietinėje Vokietijos Bavarijos žemėje, kai jo buvo paklausta, ko jis tikisi iš A.Merkel per krizę, kurią sukėlė rekordiškai didelis migrantų, siekiančių Europoje gauti prieglobstį, srautas.
V.Orbanas, kalbėdamas prieš vėliau Briuselyje vyksiantį ES lyderių susitikimą Briuselyje, pridūrė, kad jo šalis turi „demokratinę teisę“ į skirtingą prieigą.
ES perspėjo 19 valstybių narių dėl prieglobsčio prašymo taisyklių pažeidimų
Europos Komisija trečiadienį perspėjo, kad 19 Europos Sąjungos valstybių, tarp jų Prancūzijai ir Vokietijai, gresia galimos sankcijos už tai, kad jos nesilaiko taisyklių dėl į Europą atvykstančių prieglobsčio prašytojų priėmimo.
„Beveik pats laikas valstybėms narėms prisiimti atsakomybę ir daryti tai, ką joms reikia daryti“, – sakė Europos Komisijos vicepirmininkas Fransas Timmermansas, ES lyderiams atvykus į Briuselyje vykstantį neeilinį viršūnių susitikimą dėl migrantų krizės.
Perspėjimai taip pat bus pasiųsti Austrijai, Belgijai, Bulgarijai, Čekijai, Estijai, Ispanijai, Graikijai, Kiprui, Latvijai, Lenkijai, Lietuvai, Liuksemburgui, Maltai, Rumunijai, Slovėnijai, Švedijai ir Vengrijai.
Europos Komisija pasiūlė skirti papildomai 1,7 mlrd. eurų pabėgėlių krizei suvaldyti
Europos Komisija trečiadienį pasiūlė papildomai skirti 1,7 mlrd. eurų, siekiant padėti Bendrijai susidoroti su didžiausia pabėgėlių krize senajame žemyne nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.
„Mes priėmėme sprendimą papildomai pasiūlyti 1,7 mlrd. eurų“, – sakė Europos Komisijos (EK) viceprezidentė, atsakinga už bendrijos biudžetą, Kristalina Georgijeva.
„Su šiais pinigais mes daugiau nei dvigubai padidiname finansavimą pabėgėlių krizei spręsti“, - pridūrė ji.