Mergaitės tėvas įniršo, kai jo 7-metei dukrai mokinė ir mokytoja nukirpo plaukus

Septynmetė mergaitė iš Mičigano, JAV, nebelanko savo pradinės mokyklos po to, kai kita mokinė be jos leidimo nukirpo dalį jos plaukų. Negana to, po kelių dienų, kito incidento metu, likusius mergaitės plaukus nukirpo mokytoja.

Pradinukė Jurnee Hoffmeyer savo tėvui pasakojo, kad kovo 24 d., važiuojant autobusu, jos baltaodė klasiokė žirklėmis nukirpo beveik visus plaukus vienoje mergaitės galvos pusėje. Jimmy‘is Hoffmeyeris apie tai pranešė Ganiardo pradinės mokyklos direktorei.

Jis sužinojo, kad jo dukros plakus nukirpusi mokinė pasinaudojo žirklėmis, kurias ji paėmė nuo mokytojos stalo. Mokykla planavo apie šį incidentą pakalbėti su skriaudėjos tėvais. Nėra žinoma, ar tarp Jurnee ir jos plaukus nukirpusios mokinės anksčiau buvo kilę konfliktų.

J. Hoffmeyeris „WJRT“ sakė: „Į tai reagavau gana ramiai, nes ji dar tik vaikas, ir niekas neturėtų galvoti apie rimtas pasekmes vaikui.“ J. Hoffmeyeris tą pačią dieną nuvedė savo dukrą į grožio saloną, kur mergaitei buvo atliktas asimetriškas kirpimas, šiek tiek paslėpęs Jurnee klasiokės darbą.

Tačiau kovo 26 d. Jurnee grįžo iš mokyklos verkdama su dar viena nauja šukuosena. Kaip teigia mergaitės tėvas, šįkart ją apkirpo taip pat baltaodė mokyklos bibliotekoje dirbanti mokytoja.

„Jurnee bijojo, kad dėl savo šukuosenos ji gali turėti nemalonumų“, – „Associated Press“ sakė Hoffmeyeris.

„Paklausiau jos, kas nutiko, ir pasakiau: „Juk maniau, kad sakiau tau niekada neleisti nei vienam vaikui kirpti tavo plaukų.“ Ji atsakė: „Bet tėti, tai padarė mokytoja.“ Mokytoja nukirpo jos plaukus, norėdama juos išlyginti.“

J. Hoffmeyeris vėl susisiekė su mokykla. Jam buvo pranešta, kad bibliotekos mokytoja negaus rimtesnės nuobaudos. Tėvo teigimu, direktorė bandė užglaistyti visą šią situaciją, nepaskirdama jokių rimtesnių drausminimo priemonių.

„Ji vis klausė manęs, ką ji galėtų padaryti, kad visa tai baigtųsi“, – pasakodamas apie direktorės reakciją sakė J. Hoffmeyeris.

REKLAMA

Po savaitės vietinės mokyklų apygardos prižiūrėtojas paskambino J. Hoffmeyeriui, siūlydamas atsiųsti atsiprašymo atviruką. Mergaitės tėvas pokalbį nutraukė. Bibliotekoje dirbančios mokytojos tapatybė nėra atskleidžiama. Galiausiai J. Hoffmeyeris pateikė pareiškimą vietos policijai, tiesa, kol kas nėra jokios informacijos, ar į jo skundą buvo atsižvelgta.

Galiausiai dėl šio incidento buvo surengtas mokyklos tarybos posėdis. Mokyklos tarybos susirinkimo metu vienas žmogus pabrėžė, kad toks juodaodžio ar bet kokios kitos rasės vaiko plaukų nukirpimas yra labai rimtas incidentas.

„Man atrodo, kad jūs iki galo nesuprantate plaukų svarbos juodaodžių bendruomenei, ir šios problemos rimtumo, – susirinkimo metu sakė vienas dalyvis, praneša „UpNorthLive“. – Manau, jums būtų labai naudinga sudalyvauti specialiuose mokymuose, kurie padėtų suprasti, kodėl plaukai yra tokie svarbūs šiai bendruomenei, ir kodėl ši situacija susilaukė tokios reakcijos.“

Tačiau mokyklos tarybos prezidentas teigė, kad kai kurie pranešimai apie plaukų nukirpimo atvejus yra perdėti. Paprašius paaiškinti, kaip jie yra perdedami, jis to nepadarė.

„Aš tikrai nenoriu vaizduoti šios situacijos pro rasės prizmę. Aš pats užaugau daugiausia tarp baltaodžių“, – „Associated Press“ sakė mergaitės tėtis.

Po šių incidentų J. Hoffmeyer perkėlė savo dukrą į kitą mokyklą, o dabar mąsto leisti ją į privačią mokyklą. 

Nacionalinė tėvų sąjunga pasisakė palaikanti Hoffmeyerių šeimą. Mergaitės tėvas „WJRT“ teigė: „Aš norėčiau, kad jie atsakytų už savo veiksmus. Mes prašome viešo atsiprašymo, kad Jurnee suprastų, jog mokykla prisiima kaltę, kad tai buvo neteisinga, kad tai neturėjo įvykti, ir kad ji daugiau niekada neturėtų patirti ko nors panašaus.“

Vasario mėnesį Mičigano valstijoje vėl buvo įvestas CROWN įstatymas, draudžiantis diskriminuoti žmones dėl jų plaukų tekstūros ar šukuosenos, pavyzdžiui, kaselių, dredų ir pan.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų