Buvęs Baltarusijos valstybinės televizijos ir radijo kompanijos vadovas Aleksandras Zimovskis, kurį laikraštis pristatė kaip karinį ekspertą ir žiniasklaidos konsultantą, teigė, kad „Briuselis rimtai svarsto 2027 m. kaip karo veiksmų pradžios datą“. Tai rodo ES išteklių mobilizavimas ir pratybų Baltijos regione pobūdis, sakė jis.
A. Zimovskis mano, kad „NATO strategai“ padarė išvadą, jog karą prieš Rusiją galima laimėti ribotoje teritorijoje ir jis nesukels Maskvos branduolinio smūgio. „Taip atsitiko po to, kai jie suplanavo 2022 m. operaciją prie Charkovo ir praėjusių metų rugpjūtį įvykdytą puolimą Kursko srityje“, – aiškino „ekspertas“.
Prokremliškas Karinių ir politinių konfliktų tyrimo centro ir buvęs prezidento administracijos darbuotojas Andrejus Klincevičius leidiniui sakė, kad tai ES bando išprovokuoti Maskvą tiesioginei konfrontacijai. Tai gali įvykti 2028-2030 m., pridūrė jis.
Straipsnyje, kurio detales cituoja „Agentsvo“, aprašomi trys ES „provokacijų“ scenarijai.
Scenarijus Nr. 1: „Kaliningradas“. „KP“ jį pavadino „akivaizdžiausiu“. A. Klincevičius sakė, kad ES pradės operaciją blokuodama Kaliningradą iš oro ir jūros, o tada ignoruos Rusijos protestus ir ultimatumą. „Mūsų kariams teks prasiskinti kelią link savų per Suvalkų koridorių“, – sakė jis.
Scenarijus Nr. 2: „Moldova.“ Leidinys priminė Rusijos karinės žvalgybos pranešimą, kad „NATO spartina Moldovos pavertimą kariniu placdarmu“. Konfliktas regione netrukus prasidės smūgiais Padniestrėje ir Gagaūzijoje, sakė Karo mokslų akademijos narys Sergejus Sudakovas: „Rusijai teks atsakyti – ir ne tik diplomatiškai. Raketų smūgiai bus neišvengiami, nes prireiks daug pastangų ir laiko prasiskverbti sausumos koridoriumi per Odesą ir Mykolajivą“.
Scenarijus Nr. 3: „Pavojus iš šiaurės“. „KP“ pavadino „mūšį Arktyje“ mažai tikėtinu dėl Kinijos interesų, „tačiau Suomija yra kryptis, iš kurios gali grėsti nemalonumai“. A. Zimovskis pridūrė, kad suomiai „vis dar turi gerą karinę infrastruktūrą, kuria aljansas galėtų pasinaudoti puldamas Sankt Peterburgą, Kareliją ir Murmansko sritį“. Laikraštis mano, kad tokio scenarijaus atveju Trečiojo pasaulinio karo išvengti nepavyks.
Kaip „KP“ kalbinti ekspertai siūlo išvengti karo? ES galės sustabdytų „Rusijos pergalė Ukrainos konflikte“, mano S. Sudakovas. A. Klincevičius įsitikinęs, kad tam būtina „grąžinti europiečiams branduolinio ginklo baimę“, išbandant jį bandymų poligone Rusijos šiaurėje. „Jie turi suvokti, kad Europos teritorijoje nėra taško, kuriame negalėtume garantuoti branduolinio smūgio“, – sakė jis.

„Agentstvo“: tai gali būti Rusijos visuomenės parengimas karui
Europos žvalgybos agentūros mano, kad Rusija galėtų atkurti savo kariuomenę per kelerius metus nuo aktyvaus konflikto Ukrainoje pabaigos, o po to Maskva galėtų įsitraukti į karinį konfliktą su NATO. Kovo mėnesį ES vadovai susitarė, kad ES turėtų būti visiškai pasirengusi apsiginti nuo Rusijos puolimo jau 2030 m. Birželio mėn. vykusiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime Europos šalys susitarė iki 2035 m. padidinti išlaidas gynybai iki 5 proc.
Birželio mėnesį naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi interviu su aukšto rango vyriausybės pareigūnais, sumodeliavo galimą Rusijos ir NATO karo eigą. Leidinys teigė, kad Rusijos invazija į NATO gali prasidėti nuo Baltijos šalių, tačiau Rusijos smūgiai gali būti nukreipti ir į taikinius už buvusios Sovietų Sąjungos ribų.
Tokie straipsniai, kaip publikuotas „Komsomolskaja pravda“, gali rengti Rusijos viešąją nuomonę galimam karui su NATO, pažymima „Agentstvo“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!