Nurodoma, kad eiseina turėtų vykti kovo 2 d. nuo 13 iki 16 val. vietos laiku (nuo 12 iki 15 val. Lietuvos laiku).
Paraiškoje nurodoma, kad renginyje dalyvautų iki 50 tūkst. žmonių.
Pareiškėjai: Navalno mirtis – politinė žmogžudystė
Nors pareiškėjai patys teigia nesitikintys, kad leidimas bus išduotas, nes valdžia draudžia bet kokias demonstracijas, tačiau, anot jų, akivaizdu, kad A. Navalno mirtis yra politinė žmogžudystė, „nepriklausomai nuo to, kokios yra konkrečios mirties priežastys“.
Eitynės, skirtos 2015 m. vasario 27 d. nužudytam Borisui Nemcovui atminti, 2020 m. buvo atšauktos dėl koronaviruso. Tačiau net ir pasibaigus pandemijai valdžios institucijos ir neleido eitynių organizatoriams surengti jų.
Paskutinį kartą vykusiose eitynėse B. Nemcovo atminimui dalyvavo daugiau kaip 20 tūkst. žmonių, tarp jų – Aleksejus Navalnas.
Partija „Pilietinė iniciatyva“ prezidento rinkimams iškėlė Boriso Nadeždino, kuris išgarsėjo, kai dideliu mastu rinko prieš karą nusiteikusių rusų parašus, kandidatūrą. Vis tik Rusijos Centrinė rinkimų komisija galiausiai atsisakė įregistruoti B. Nadeždiną, pavadinusi parašus netinkamos kokybės.
Rusų teismai skyrė laisvės atėmimo bausmes dešimtims žmonių, norėjusių pagerbti A. Navalną
Rusijos teismai skyrė trumpalaikes laisvės atėmimo bausmes dešimtims Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno atminimo mitinguose sulaikytų asmenų, rodo oficialūs teismų pranešimai.
Vien Sankt Peterburge nuteisti 154 asmenys.
Šeštadienį ir sekmadienį miesto teismų tarnybos paskelbtose nutartyse nurodyta, kad 154 asmenims už griežtų Rusijos įstatymų, nukreiptų prieš protestus, pažeidimą skirta iki 14 dienų laisvės atėmimo bausmė.
Teisių gynimo grupės ir nepriklausomos žiniasklaidos priemonės pranešė apie keletą panašių nuosprendžių kituose šalies miestuose.
Mirė Navalnas
47 metų A. Navalnas mirė penktadienį vienoje Arkties pataisos kolonijoje, kur buvo nuteistas kalėti 19 metų pagal kaltinimus, kuriuos nepriklausomos teisių gynimo grupės ir Vakarų šalys pasmerkė kaip kerštą už opoziciją Kremliui.
Savaitgalį policija dešimtyse miestų sulaikė šimtus rusų, atėjusių padėti gėlių ir uždegti žvakučių jo garbei prie paminklų Stalino laikų represijų aukoms atminti.
Antikremliškos demonstracijos ar vieši pasipriešinimo režimui pareiškimai Rusijoje yra neteisėti pagal griežtas karinės cenzūros taisykles ir įstatymus, draudžiančius rengti nesankcionuotus mitingus.
Savaitgalį policija ir civiliais drabužiais vilkintys vyrai patruliavo dešimtyse Rusijos miestų, kur žmonės buvo susirinkę pagerbti A. Navalno atminimo.
Buvo keli pranešimai apie tai, kad jie naktį vis pašalindavo žmonių paliktas gėles ir žvakutes.
Filmuotoje medžiagoje užfiksuota, kaip ant tilto šalia Kremliaus, kur 2015 metais buvo nužudytas kitas pagrindinis Vladimiras Putino kritikas Borisas Nemcovas, vyrai su gobtuvais rinko gėles į šiukšlių maišus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!